Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Jobbak lennének a házasságok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jobbak lennének a házasságok ha nem lehetne elválni, vagy csak súlyos indokolt ügyben?

Figyelt kérdés
Olvasom itt a kérdéseket és azt látom, hogy mindenki házasodik, aztán kisgyerekes elvált anyukák-apukák marják szét egymást. Komolyabban vennék a házasságot szerintetek ha nem lehetne elválni, vagy inkább akkor nem házasodnának?

2012. jún. 11. 11:26
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
79%
Jobbak lennének, mert ha mindenki egy lehetőséget kapna, jobban meggondolná, hagyja-e tönkremenni. A családokból kilépő "apák" a válás után lehet, hogy tényleg jobban élnek, de sok esetben egyszerűen nem új nőt választanának, hanem a régivel ügyelnének jhobban a kapcsolatra, ha nem kínálgatná magát többszáz nő a neten...Az otthagyott család élete meg maga a pokol, főleg, ha nincs meg a jó családi háttér, vagy több kisgyereket hagyott ott az apuka. Ezt csak az tudja, aki közelről megtapasztalja.
2012. jún. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
79%
A család további sorsáért jobban felelőssé kellene tenni a kilépő felet. Ma képtelenség egyedül felnevelni több gyereket, főleg, ha még nincsenek 10 évesek. Kötelezővé tenném vagy a gyerekek betegségeinek fele idejében, szünetek felében a lelépett fél részéről felügyeletet, vagy a bébiszitter biztosítását maga helyett pl.Biztos kevesebben hagynák cserben a családjukat, ha tudnák, hogy több már nem lehet. Fontosabb lenne a meglévő, és egy új pipi miatt nem mennének szét családok.
2012. jún. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%
Ja, valóban jobb lenne, ha szép lassan leamortizálnák egymást idegileg...
2012. jún. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Szerintem most már súlyosan indokolt esetben sem válnak el sokszor, piszlicsáré dolgok miatt meg igen.... ennyi változott...

Az emberek nem becsülik egymást, a férfiak már fikarcnyi tiszteletet sem éreznek a nők iránt (mondhatom joggal), tehát nem fog kialakulni elkötelezettség érzet a házassággal.

2012. jún. 12. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Nem lennének jobbak, sőt ha komolyan vesszük most sem egyszerű elválni. Annyi, hogy sokan túl könnyen veszik, és mondva csinált okokért válnak.


Én is elváltam, és lehet azok akik a fentieket olvassák ellentmondást éreznek a szavaimban. Nincs ellentmondás, nagyon sokat szenvedtem, próbáltam menteni ami menthető, megbeszélni szeretettel a dolgokat, de sajnos egyedül voltam a kompromisszumkészséggel, a változás akaratával. Sok bántás, orditás, lekezelés után éreztem, hogy tönkre megyek, nincs már semmi önbecsülésem. Nem megy ha csak az egyik fél próbál engedni, a másik pedig csak gyötri és minden szavában, tettében csak a rosszat látja. Bár fájt, nem akartam elválni, éveken át reméltem, nem volt más választásom.

Szerintem kölcsönös odafigyeléssel a legrosszabb helyzetből is van visszaút, de enélkül csak idő kérdése...

Bár ezek után nagyon féltem új kapcsolatba kezdeni, mégis az élet elém adta a világ legértékesebb nőjét. Nem tökéletes, két ember között mindig van különbség, de meg van az ami meg kell legyen: mindketten oda tesszük a magunk 50 százalékát, és nagyon boldogok vagyunk.

2012. jún. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!