Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit tegyek? Teljesen tanácstal...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek? Teljesen tanácstalan vagyok! Komoly választás elé állítottak.

Figyelt kérdés
28 éves, férfi vagyok. Boldog párkapcsolatban élek, de sajnos nekem és a családomnak most súlyos anyagi problémáink lettek. Barátnőmmel már 6 éve együtt vagyunk, de eleinte nem nagyon tetszett a családomnak a választásom, ma már örülnek, hogy nemrég megkértem a barátnőm kezét. Az előző kapcsolatomnak én vetettem véget, de ennek az akkori partnerem nem örül és nem is nyugodott bele a mai napig. Most felajánlotta: ha feleségül veszem fél éven belül, az összes tartozásunkat kifizeti a családja. Barátnőmnek eddig még nem mondtam el az "ajánlatot", de úgy érzem Ő azonnal szakítana. Tudja, hogy a szüleim nem bírnának pénz nélkül élni. Az esküvőt jövő májusra tervezzük, de az exem ugye közbe szólt. Édesanyám győzköd, hogy menjek bele egy érdekházasságba, mert annak idején Ő is megtette. Nem tudom mit tegyek, hogyan döntsek. Emlékszem kb. 2-3 éve a barátnőm nézte a Vad angyal című sorozatot. Néha-néha én is néztem vele és abban is volt valami ilyesmi kényszerhelyzet. ha jól emlékszem majdnem ugyanilyen. Már akkor töprengtem mi lesz, ha ez velem is előfordul, de akkor is a barátnőmet választottam volna. De nem gondoltam volna, hogy ilyen létezhet. Most is a barátnőm felé húz a szívem, biztos állást most kaptam, de hogy a szüleimmel mi lesz azt nem tudom. Köszönöm, ha legalább elolvassátok és azt főleg, hogy esetleg válaszoltok is. Tudom, az én döntésem, de érdekel a véleményetek és netán a saját döntésetek is.

2012. júl. 25. 11:50
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
83%

És mi lesz ha elveszed az exed? Szeretetben együtt fogtok élni? Szerintem te is tudod a választ és hogy kit szeretsz... Nézz mélyen magadba! Tudnál olyan kapcsolatban élni ahol nem vagy boldog de nincs anyagi gondotok?

Ha igazán szeretnéd a barátnődet nem gondolkoznál ilyeneken...

2012. júl. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, mi itt a dilemma. Anyagi gondjai a szüleidnek? Ők okozták, ha nem lesz pénzünk és veszik minden, akkor is van tovább élet, dolgozni kell tovább és albérletben élni. A gyereket nem azért hozzuk a világra, hogy aztán önmagát feláldozva kényelmünkre legyen! Hanem azért, mert önálló lélek, önálló élettel. Fel sem merül egy NORMÁLIS emberben, hogy ilyen szinten kihasználja a saját gyerekét! Nem kérdés, hogy maradj amellett, akit szeretsz és ne menj afelé, aki MEGVESZ - mert erről van szó! Luxusku rva is lehetsz, csak a kérdés, hogy tényleg megéri-e? Mi lenne belőled utána? Az ágyra dob egy ötezrest, ha megdugtad? Tényleg kell ez neked? SZerintem nem. L28
2012. júl. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg szereted, akkor meg sem fordul a fejedben elhagyni egy érdekházasság miatt!

Értem én, hogy gondba vagytok, de milyen az a szülő, aki azért hogy ő maga anyagi biztonságban legyen képes beletaszítani a fiát egy boldogtalan házasságba...te jó ég hol élünk???

Meg honnan tudod hogy tényleg kifizetik az adósságot...?

Nincs rá biztosíték!!

Ha van egy kis eszed, akkor nem teszed meg. De azért sajnálom a barátnődet, hogy egyáltalán ezen elgondolkoztál.

2012. júl. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
100%

Te jó ég!

Én kiröhögném a volt nőt, hogy mennyire szánalmas...

De te is, ha komolyan veszel egy ilyen "ajánlatot".

A mostani párod pedig sajnálom.

Ha szeretnéd, eszedbe nem jutna elgondolkodni ezen a mocskos dolgon.


Szegénységben, gazdagságban.... Nekem ez nem vicc!

2012. júl. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
100%
Komoly választás? Ez? Ne röhögtess! A te értékrended szerint talán az, az enyém alapján egy vicc!
2012. júl. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy anyád is megéri a pénzét, elég önző dolog, jó, hogy nem ismerem!
2012. júl. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
100%
számomra nem is volna kérdés, h a jelenlegi barátnőmmel maradok. a szülők biztatását nem minősíteném, nekem az a fura úgy isetenigazából, h te ezen egyáltalán elgondolkodsz...
2012. júl. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
100%
Hát normális ember ezen el sem gondolkozik... A szüleid oldják meg a problémájukat, gondolom, ők is okozták. Az meg, hogy anyád vagy apád mit csinált fiatalabb korában, nem kötelez Téged semmire, ne is hallgasd meg az efféle zsarolást.
2012. júl. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
100%
Visszakérdeznék anyámnak: És megérte? Tényleg? Nevetett szívből? Bújt szerelemből? Élvezte az életet? VAgy csak a pénzt? (Ami már nincs, a jelek szerint!) Ha nincs pénz, akkor mi marad? Látod, mennyire kétségbe van esve! Az egyetlen dolog, ami boldoggá tette a nullák a számláján. Most hogy nincsenek, az egész élete kezd semmit sem érni! Mert szarra épített várat! A kérdés, hogy Te mire fogsz?
2012. júl. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez elég durva. Én nem tennék ilyesmit, nem érné meg nekem az,hogy boldogtalan legyek csak azért,hogy anyámék jó anyagi háttérnek örvendjenek. A te életedről van szó, nem pedig az övéjükről. Ha normálisak lennének akkor a Te boldogságod lenne számukra fontos nem pedig a saját életük. Mindenki igya meg a saját hülyesége levét.

Én a helyedben nem kockáztatnék.

Minden előttem szólónak igaza van abban,hogy sajnáljuk a barátnődet mert egy tisztességes férfi aki szereti a párját el sem gondolkodik egy ilyen ajánlaton. Én az exem pofájába röhögnék és elküldeném a k@rva anyjába....

2012. júl. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!