Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házasodjunk vagy ne?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasodjunk vagy ne?

Figyelt kérdés
Hogy járunk jobban, ha jön a baba? Mármint anyagilag. Most ezen vitatkozunk :) Én a házasság pártján állok. Szerintem jogilag is jobban járunk :)

2012. szept. 19. 17:41
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
76%
Ha csak a pénz miatt, akkor inkább ne.
2012. szept. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
12%
Egy dolog biztos: A házassággal senki nem jár jól, maximum egy nő. Más nem.
2012. szept. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
83%
én nem az anyagiak miatt és nem a jogi dolgok miatt mentem férjhez, hanem szerelemből
2012. szept. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
58%

A házasság sokkal többet jelent az anyagi megfontolásoknál. Ezt szinte mindenki tudja, érzi - valószínűleg ti is.

Ezért a kérdés két részre szakad.

1. Szeretnétek-e összeházasodni? -> Beszéljétek meg egymással őszintén!

2. Mit tegyetek, hogy anyagilag jól jöjjetek ki? -> Javaslok egy hozzáértő barátot, ismerőst.

Az első kérdést messze fontosabbnak érzem. A házasságotok legyen tudatos elköteleződés, amit nem kényszerből vállaltok, hanem szabad elhatározásból.

Ne hagyjatok magatoknak kiutat a házasságból! (Annak idején muszáj volt - a baba miatt kellett...) Ha egész életre terveztek, csak akkor van esélyetek, hogy ki fogtok tartani egy életen át.

2012. szept. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
71%
Hát ha nagyon sarkosan nézzük, és nagyon a forintokat akarod számolgatni, akkor ne házasodjatok össze. De ne is legyetek egy lakcímre bejelentve, és akkor egyedülálló anyának számítasz. Kérhetsz majd az oviba, suliba támogatást a kajára, tanszerre. Gondolom ilyenekre vonatkozott a kérdésed,bár mi sem ez alapján döntöttünk a házasságról.
2012. szept. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
51%
Ha csak az anyagiak miatt akartok akkor szerintem se házasodjatok meg. Amikor mi esküdtünk még baba sem volt a láthatáron, azért házasodtunk meg mert szeretjük egymást.
2012. szept. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
55%
Ha nem álltok úgy anyagilag, akkor inkább ne. Vagy esetleg annyi, hogy polgári. amikor pedig megszületik a baba és visszajöttök pénzbelileg ( pl 2 év múlva ) akkor templomi, ha akartok még ünnepély is lehet.
2012. szept. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%
Pár napja én is ezt kérdeztem meg, és jól meg lettem kövezve, hogy biztos nem is szeretjük egymást és csak az anyagiakról szól minden. Én értem mire gondolsz. De ahogy a válaszolók nekem leírták, nem éri meg ebbe belebonyolódni, havonta pár ezer forinttal jársz jobban, az meg semmi.
2012. szept. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
91%
Ilyenkor hol vannak, akik szerint a házasság "nem csak egy papír?"
2012. szept. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 nevem-senki ***** válasza:
51%
Jááááááj de szánalmas! A házasság egy làthatatlan kötelék két ember között, ami még nagyobb érzelmi és erkölcsi biztonságot ad. Pénzben csak a prolik mérik a házasságot.
2012. szept. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!