Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házasodjunk vagy ne?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasodjunk vagy ne?

Figyelt kérdés
Hogy járunk jobban, ha jön a baba? Mármint anyagilag. Most ezen vitatkozunk :) Én a házasság pártján állok. Szerintem jogilag is jobban járunk :)

2012. szept. 19. 17:41
1 2 3 4
 21/31 nevem-senki ***** válasza:
Még egy apróság: ha a házassàg csak egy papír, és a szeretet, szerelem elegendő egy boldog kapcsolathoz, akkor miért vitatkozik a kérdést feltevő pár? A férfi miért nem akarja elvenni a nőt? Fél valamitől? A nő miért szeretne a felesége lenni? Pár ezer forinttért?
2012. szept. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

"Ha úgy gondolod, h csak az érzések lepapírozàsáról van szó, akkor miért van a sok nő, aki azért "hisztizik", h vegyék már feleségül?"


Mert a nőknek kell a visszajelzés, mert enélkül képtelenek elhinni, hogy érnek a férfinak akármit is. Ez amolyan "vegyél el, mert onnan már nincs visszaút!"- pedig mint a példák mutatják, van.. Csak a biztonságérzetük érdekében hisztiznek a házasságért. Na meg azért, hogy így aztán komolyabbnak érzik magukat és a társadalom magasabb rangú tagjainak, mint pl az élettársi kapcsolatban lévők.


"Még egy apróság: ha a házassàg csak egy papír, és a szeretet, szerelem elegendő egy boldog kapcsolathoz, akkor miért vitatkozik a kérdést feltevő pár? A férfi miért nem akarja elvenni a nőt? Fél valamitől? A nő miért szeretne a felesége lenni? Pár ezer forinttért?"


Az utóbbi két kérdésre már feljebb válaszoltam.

Nem tudom, honnan jött le neked az, hogy vitatkoznak. Tökre eltértél a témától. Arról van itt szó, hogy egy olyan esküvő amilyet- gondolom- a kérdező elképzelt, töb százezer(ha nem, még töb) forintba kerülne; ellenben úton van a gyerek és azt az összeget inkább egy babaszoba kialakítására, bölcsőre, később kiságyra, ruhákra stbstb költené.

Nem arról van itt szó, hogy a férfi soha nem akarja elvenni, csak hogy MOST másra kell majd költeni..


Nem ártana értelmezned is a leírtakat.

2012. szept. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 nevem-senki ***** válasza:

Honnan veszem, h vitatkoznak?

"Hogy járunk jobban, ha jön a baba?

Mármint anyagilag. Most ezen

vitatkozunk "

Miből gondolod, h neked van igazad és nem nekem? Honnan tudod, h én értelmezem rosszul a leírtakat? A párnak szerintem nincs pénze, és szó sincs nagy esküvőről. Szerintem jön a gyerek és azt számolgatják, h milyen szociális juttatásokat kaphatnak házasságban, és miben részesülnek, ha egyedülállóként van jegyezve az anya.

Most már azt kifogásolod, h nem tudom értelmezni a leírtakat?! :D

2012. szept. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
Drága! Neked a "vitatkozunk:)" alatt a vérre menő, egymás győzködését jelenti?
2012. szept. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

Amúgy nem tudom, mi bajod van?!

Nincs életed, hogy itt kóstolgatsz?

Csak olvass a sorok között és talán megérted, miről is van itt valójában szó.

2012. szept. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

Tudod, szerintem mi a hasztalan?

Az ökörködésed. Biztosan nagyon unatkozhatsz, ha itt szórakoztatod el magad.

Na mindegy is! Megyek, mert nekem van életem..

2012. szept. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:
:) Igen ezt kihagytam! :) Szóval amúgy is terveztük a házasságot, de a baba hamarabb jött és nagyon örülünk neki. Ugyebár egy esküvő nem kevés pénz és hát melyik nő nem álmodik szép esküvőről még ha kicsi és szolid is az, de most még nem telik rá. Szóval: Én úgy gondolom, h most csak hivatalosan házasodnánk szűk családi körben, mert a babának és elsősorban nekünk is könnyebb. Nincs az a sok herce-hurca, apa nevére íratni meg ilyenek. És arra gondoltam, h a szép templomi esküvő ráér majd,akár a keresztelővel egyben megtartva is. Csak LEGYEN :)
2012. szept. 20. 19:19
 28/31 A kérdező kommentje:
És nem haragszom senkire, amiért olyan sok rosszat írtatok... ez van. Ilyen világban élünk sajnos! Ráadásul tényleg szarul fogalmaztam, vagyis hiányosan. Na mindegy :D
2012. szept. 20. 19:24
 29/31 anonim ***** válasza:

Ezt csak te tudod eldönteni. Nem a templomi esküvő inkább a lakodalom kerül sokba. Szóval ha lakodalomra csak a szűk család meggy akkor nem olyan sokkal több.

Ebben nehéz segíteni, én például nem szeretnék házasságon kívül szülni. Inkább a szűk esküvő.

2012. szept. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim válasza:
Szerintem a baba érdekeit kell nézni és - bár nagyon nem vagyok otthon a jogi dolgokban - az ő szempontjából szerintem jobb, ha összeházasodtok. Elég arra az esetre gondolni, hogy ha később házasodnátok össze, akkor a bürokrácia teljesen másképp bánna a baba már a házasságban született testvéreivel. (Nem tudom pontosan, hogy ez miben nyilvánul meg, de csak problémákat okozna, és az se biztos, hogy csak kicsiket.)
2012. szept. 21. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!