Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házasodjunk vagy ne?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasodjunk vagy ne?

Figyelt kérdés
Hogy járunk jobban, ha jön a baba? Mármint anyagilag. Most ezen vitatkozunk :) Én a házasság pártján állok. Szerintem jogilag is jobban járunk :)

2012. szept. 19. 17:41
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
Így nézve az a legjobb ha egyedülálló vagy, bár havi 1000 Ft-al több családi pótlék semmire sem elég.
2012. szept. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
50%
Nekem úgy tűnik, te ahhoz keresel jogi-pénzügyi okokat, hogy meggyőzd a párod, aki nem akarja az esküvőt.
2012. szept. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
90%

Ha az anyagi oldalát vesszük, kifejezetten szarul jártok.

Jön a baba, most rá kell majd nem kis összegeket költeni, nem pedig papírokra, szép ruhára, meg a násznép zabáltatására kellene..

2012. szept. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:

Tudtam, hogy idetéved a sok csillogó szemű menyasszony levseszni a kérdezőt :D

Az érzelmeknek a párkapcsolathoz van köze. A házasság egy jogi aktus, aminek igenis vannak pénzügyi következményei is, egyáltalán nem gáz erre is gondolni. Egyedülállóként valamivel több támogatást kapsz, de nem sokkal. Lakáshitelt házasoknak inkább adnak. A gyereknél annyi lesz csak a különbség, hogy házasság nélkül apasági nyilatkozat kell.

2012. szept. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
Mondjuk szocpolt csak házas igényelhet.
2012. szept. 19. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:

Na ácsi-ácsi te kis túlbuzgó hívő!

Senki sem beszélt arról,hogy mi a házasság. A kérdező is az anyagi oldalra kíváncsi,nem az érzelmeire-az pap,templom,szép ruha és papír nélkül is megvan.

2012. szept. 20. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
11%
Amúgy nem tudom,melyik degenerált hiszi azt,hogy a házasság fontosabb,monumentálisabb dolog,mint egy gyerek,-"csak akkor házasodj,ha biztos vagy benne,hogy egy életre a párod lesz.." Mert a gyermek szülőjének lenni pitiáner dolog ehhez képest,vagy mi??!- de nem szívesen lennék az illető lánya.
2012. szept. 20. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 nevem-senki ***** válasza:
Tehát "senki sem beszélt arról, hogy mi a házasság" ? Akkor ez mi? "A házasság egy jogi aktus..."
2012. szept. 20. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:

Akárhonnan nézzük,maga a házasságkötés az. A templomban ugyan nem,de mi, "kis ateisták" nem esküszünk templomban,csak anyakönyvvezető előtt- ám ettől még a mi házasságunk semmivel sem kevesebb egy hívő házasságánál.. Neked is két helyen kell végig csinálni a ceremóniát: egyet a hited miatt,egyet a magyar törvények miatt.

Szóval nehogy már megsértődj ezen!!

A papírtól nem szereted jobban és nem az fog titeket összekötni a bajban,hanem a szerelem/szeretet; ám az házasságkötés előtt is megvan.. Szóval igen,ez az egész arról szól,hogy lepapírozzátok az érzéseiteket.

2012. szept. 20. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 nevem-senki ***** válasza:

Nem fáradtál még el? Futod itt a felesleges köröket a hülyeségeid körül! :D Ki állította, h mi templomban esküdtünk? Ki àllította, h az anyakönyvvezető előtt kötött hàzasság kevesebb?

" A házasság

egy làthatatlan kötelék két ember

között, ami még nagyobb érzelmi és

erkölcsi biztonságot ad."

Richard Kane, a házasság

hete nemzetközi mozgalom elindítója

arról szólt nemrég, hogy a válás valószínűsége

négyszerese annak, amikor csak

összeköltözik a pár, de nem

kötnek házasságot. A hàzasság felelőssèg, amit a szeretett szemèly miatt vállalunk. Ha úgy gondolod, h csak az érzések lepapírozàsáról van szó, akkor miért van a sok nő, aki azért "hisztizik", h vegyék már feleségül? Miért nem elég a szerelem/szeretet? A házasság nem csak egy papír, hanem a nagyfokú bizalmi szint megléte. Bízni a màsikban, egyèrtelművè tenni, h vele akarom leélni az életem...

2012. szept. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!