Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogyan lehet két ember közül...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet két ember közül választani? Már nem értem önmagamat sem!

Figyelt kérdés

Jó alaposan megkevertem magam körül a kakit.

Lassan négy éve házas vagyok. Van egy két éves lányunk.

A gondjaink úgy fél éve kezdődtek.

Teljes gőzzel kerestem munkát, hogy legyen egy kis plusz pénzünk. Behívtak egy szállodától, ahová szobalánynak jelentkeztem. Ez volt a csúcsa a hidegülésünknek, mikor kijelentette, hogy a szobalányok szobára "járó" lányok, magyarán prostik.

Végül felajánlottak egy felszolgálói állás, amit boldogan elfogadtam. Láttam rajta, hogy bántja hogy nem tudja eltartani a családot, de ezt dobta a gép, ráadásul nekem is kellett a felnőtt társaság.

Kezdtem egyre inkább úgy érezni, hogy a házasságunkért csakis én teszek, én kötöm a komromisszumokat felé.

Természetesen ilyenkor lép közbe a harmadik.

Nem akartam, nem terveztem, szégyellem, bűntudatom van.

Másfél hónapja kezdődött.

Van egy munkatársam, aki szintén felszolgáló. Ő tanított be, közben jókat beszélgetünk, megvolt az a bizonyos szikra, amihez események egyész láncolata kellett, hogy tűzzé váljon.

Másfél hónapja volt egy nagy rendezvény, amihez külön felkérték a felszolgálókat. Én az utolsó pillanatban kaptam meg, mivel az angolos felszolgáló, előtte egy nappal kificamította a bokáját.

A rendezvény hajnali egyig tartott, így esélyem sem volt elérni az utolsó buszt, ezért a főnök felajánlott egy szerényebb szobát, hogy aludjak ott. Na erre a férjem kombinálni kezdett, hogy biztos csak azért kapok szobát, mert majd a főnök meglátogat éjjel...

Rettenetesen összevesztünk, nagyon rosszul esett, az egész úgy jött le nekem, mintha véleménye szerint én csak ARRA lennék jó.

Bőgve mentem dolgozni, de hál égnek végigcsináltam a melót mosolyogva, nem törtem össze (semmit).

Mikor az utolsó vendég is elvonult, mondtam a többieknek, hogy menjenek csak haza, majd elpakolom a maradékot.

A betanítóm, nevezzük Petinek, mégis maradt, mondván, úgysem tud aludni, mert bekávézott.

A főnök is beugrott, megdícsért minket, kérte, hogy csekkoljunk ki, és felajánlotta, hogy egy két bontott üveget megihatunk.

Természetesen elfogadtuk.

Na ebből egy elég jó buli kerekedett, amíg el nem jutottam az alkohollal arra a szintre, hogy kijött belőlem minden érzelmi feszültség (nem kellett hozzá sok, nem nagyon bírom az italt), nekiálltam zokogni, végigbőgtem a sztorit.

Itt van egy két homályos folt, de a lényeg az, hogy egy ágyba kerültünk a Petivel.

A veszekedés, az alkohol és a kölcsönös vonzalom triumvirátusa kellett hozzá.

Két hétig büntettem magam: másik műszakba kértem át magam, nem válaszoltam a Peti üzeneteire. Közben, hogy mér szarabbul érezzem magam, a férjembe is eszet dumált a közös barátunk, és teperni kezdett, de két hét után visszatért az előzőekhez.

Én pedig megint a Petinél kötöttem ki. Ide nekem a skarlát betűt.

Tudom, hogy szorul a hurok a nyakam körül, tudom, hogy ez az állapot nem tartható fent.

Nem tudom mit tegyek. Nem tudom, visszakapom-e még a régi férjemet, aki szellemes volt, kedves, törődő.

Nem tudom, nem azért szeretem-e a Petit, mert ő olyan mint a férjem régen. Persze szólnak mellette plusz pozitívumok.

Hová menne a férjem? a ház amiben élünk, az enyém, a fizetéséből nem tudna albérletbe menni.

Mi lenne a lányommal? szeretném, hogy az apjával zavartalan legyen a kapcsolatuk.

A Peti fiatalabb nálam, igaz két évvel, de teljesen más világ. Az én életemben benne van a felelősség, a kötelesség a gyerek iránt, míg ő gondtalan, albérletben él két munkatársunkkal. Bár azt mondja őt nem érdekli, hogy gyerekem van, de valyon megtehetem-e vele, hogy így lekössem? Mi a garancia arra, hogy ő nem fog úgy megváltozni, mint a férjem.

Totális érzelmi összevisszaságban vagyok. Kérlek segítsetek és ne ítélkezzetek.



2013. márc. 21. 22:16
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
51%
Én nem tudom, hogy helyre akarnám e hozni a helyedben. Itt csak azt lehet olvasni, hogy a férjed mindenért csak duzzog, meg hisztizik, pedig erre nem adtál okot. De végül csak felfestette az ördögöt a falra, hogy biztos megcsalod és meg is történt, pont neki köszönhetően, mert elvette a nyugalmadat. Próbálj vele beszélni erről, de ha nem lehet, akkor ez bukta. Én még azt tartom nagyon szánalmasnak, amikor egy rosszul működő házasságban az egyik fél feladja a küzdelmet, a másik meg egyből elkezd teperni. olyankor két hétig jól megy minden, viszont utána minden visszaáll a régibe.
2013. márc. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
84%

"De végül csak felfestette az ördögöt a falra, hogy biztos megcsalod és meg is történt, pont neki köszönhetően, mert elvette a nyugalmadat."


Ahha, szóval a férje a hibás abban hogy lefeküdt a kollégával, ő kényszerítette szegény ártatlan kérdezőt a félrelépés szörnyű tettére. Hogy milyen aljas az összes férfi, pfujj... :DDD

2013. márc. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
40%
Járjon a férjed felszolgálni esténként és a gond megoldva:) Akkor meg is lesz az elég pénz, és a gyereketekkel is több időt tudsz tölteni.
2013. márc. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:

Nem bírná az állómunkát (viszeres). Amúgyis három műszakban dolgozik, én meg kettőben.

Nem vádolom a férjemet. Pontosan tudom, hogy az én falsom az egész megcsalósdi.

A férjem sem azért tepert, mert rájött hogy gáz van. Van egy nagyon jó közös barátunk, aki az éjszakás meló napján pont itt volt, végighallgatta az egészet, és még aznap eszet "vert" a férjembe. Pár évvel idősebb, és elmondta, hogy ő is ugyanezeket a hibákat követte el a házasságában.

Ennek folyománya, hogy a sufninkban lakik (minigarzonként van kialakítva) és havonta egyszer látja a gyerekét.

Még régebben próbálkoztunk a közös hétvégézéssel.

Kerestem egy panziót a közeli fürdővárosban, kikérdeztem mindent, kiszámoltam, előterjesztettem, mint valami prezentációt.

Leszerveztem a gyerekvigyázást, satöbbi.

Indulás előtt egy órával szólok neki, hogy viszem a gyereket anyámékhoz, öltözzön fel, készüljön össze. Bepakolni már bepakoltam neki.

Megcsúszom anyáméknál, futok haza, hogy azonnal indulunk, erre mezítláb, macinaciban ül a gép előtt.

Persze lekéstük, így a csatlakozást is. Kora délután helyett este hatra értünk oda.

Az első szava az volt, hogy nincs wifi a szobában.

Az első éjszakát némán végigzokogtam.

Konkrétan errel telt a hétvége.

Mostanában olyan ez az egész, mintha egy csónakban ülnénk és egy vízesés felé tartanánk. Csak én evezek, és a hajó körbe-körbe megy. De már nincs sok erőm. Ő pedig, ha látja is a problémákat, úgy van vele, hogy majd megoldjuk.

Persze ott vannak azok a pillanatok, ami miatt nehezebb: mikor éjjel megölel, mikor ott vár a kávé az asztalon, mikor felkapcsolja nekem a villanyt, mert tudja, hogy félek a sötétben...

Attól is félek, hogy csak úgy ismerem a Petit, mint éhes ember a szendvicset. Azt adja amire szükségem van: szeretet, gyengédség, jó beszélgetések.

Nem tudom, önmagáért szeretem-e, vagy csak azért amit nyújt?

2013. márc. 22. 11:02
 25/34 anonim ***** válasza:
De ha egyszer ennyire menthetetlen, mit vársz tőlünk?
2013. márc. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 kolosszus22 ***** válasza:
100%

Azért azzal számolj, hogy ezzel a Peti gyerekkel ne tervezz nagyon, igen komoly esélye van, hogy most téged elcsábít, megdönget mikor kedve szottyan, ez neki is egy izgalmas játék. A hozzád hasonló csalódott, kiábrándult nőket nagyon könnyű megvezetni. Később vele is előjönnek majd a gondok, bár esélyesebb, hogy ha megunt eldob mint egy rongyot. Ismerem a saját fajtám hidd el.

26F

2013. márc. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
71%
"Bár azt mondja őt nem érdekli, hogy gyerekem van..." na ebben az egyben biztosan igazat mond. Miért érdekelné őt, hogy gyereked van, amikor nem az ő gondja, nem az ő felelőssége, nincs hozzá semmi köze? Ez szerinted mire garancia? Hogy a hátralévő életét szeretné feltenni arra, hogy papás-mamást játszatok, és boldogan nevelgesse más gyerekét? Kicsit le kéne tenni a rózsaszín szemüveget...
2013. márc. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
Mi lett veled azóta? Amúgy nagyon szépen fogalmazol és írsz. És én azzal értek egyet, aki megmondaná, hogy lett valaki az életedben, de tegyetek egy közös kísérletet a kapcsolat megmentésére. Őszintén érdekel, mi lett.
2013. máj. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 A kérdező kommentje:

Azért emeltem ki, hogy tanuljanak belőle mások is.

VÁlunk.

Próbáltuk mentegetni a menthetőt, de nem ment. Túl sok seb, túl sok fájdalom volt már, amit eltakartunk. Maradt az eutanázia.

Nem veszekedünk. Együtt élünk, de ágytól külön. A jövendőbeli exférjem intézi itt helyben az albérletet, jövő héten költik. Bevetettük minden befojásunkat. Egy igen aranyos néni alá költözik, aki nem zavarkolódik, nem kér albérleti díjat, csak segítséget (elmenni a receptért, kihúzni a szemeteskukát, boltba menni néha, ha ő nem bír, mert szegényem reumás és a frontoknál nem tud lemenni a lépcsőn, minden másra ott az ápolónője) a rezsiköltség pedig minimális.

A válás indoklása: nem bírunk együtt élni már. Ez lett a nagy családi bejelentés. Viszonylag minden közeli rokon könnyen fogadta, bár először óvatoskodva (anyukám félrevont, hogy nem lenne-e baj, ha továbbra is tartanák a férjemmel a kapcsolatot, mert nagyon megszerették)

Sokan mondták, hogy még menthető... Hát már nem. Egyszerűen belefáradtunk mindketten.

A Petivel újrakezdtük, persze csak óvatosan, nem kapkodva. A férjemnek is lett valakije, örülök is neki.

Mindent lerendezünk, igyekszünk tisztázni a dolgainkat. Közös felügyelet lesz.

De arra kérek mindenkit, hogy okuljon ebből. Basszus, tiszteljétek egymást!!! Egy kapcsolatot ápolni kell! Nem nagy dolog szerezni egy társat, nem nagy dolog házasodni. De nem szabad beleporosodni a dolgokba!

Ha csak egy ember megfogadja ezt, már mindjárt több értelme lesz a dolognak.

2013. jún. 12. 13:51
 30/34 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy jól sikerül a válás, és most a férjed épp nem duzzog :) Hú te, nekem is volt egy pasim, aki mindenért elkezdett duzzogni, hát én 4 hónapig bírtam, pedig állati vonzó volt az ürge, de ez a dedó, komolyan :)


Egyébként amikor írtad, hogy elmentetek hétvégére, és alig akaródzott neki kivakarózni a papucsból hogy menjetek, és ott a wifit hiányolta, na már ott lehet tudni hogy ennek a házasságnak lőttek. Basszus egy pasi, nemhogy örülne hogy nincs képben a gyerek, szabadon lehet szexelni, erre a wifit hiányolja... gáz. De tudod Te is tanulhatsz belőle, a legközelebbi hapsinál ha észreveszed hogy a net fontosabb mint egy jó szex, akkor ideje új hapsi után nézni mert te már kevés vagy. És én is voltam ilyen helyzetben is, csak én is későn kapcsoltam, és utólag derült ki hogy mikor ezt észrevettem már nem volt belém szerelmes, csak még csücsült a langyosvízben.


Jaja, ahogy mondják, Petivel csak szőrmentén, sose lehet tudni, de azért élvezd ki hogy szabad független nő vagy :)


35/N

2013. jún. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!