Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért nem érti meg a családom,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem érti meg a családom, hogy nem lesz gyerek? Szidnak, mint a bokrot.

Figyelt kérdés

Soha nem akartam gyereket, bevallom, elég hisztis, makrancos természetű ember vagyok. Nagyon fiatalon házasodtam - 19 évesen -, a családom akarata ellenére, de jól sikerült. Nem terveztünk babát, de becsúszott, szóval 20 évesen szültem. Imádom a lányom, a férjem is, szeretetben neveljük és mindent megadunk neki, de egyáltalán nem vágyom másik gyerekre, sokszor egyel is sok, babázni pedig utáltam, jó, hogy már "nagylányom" van. Az anyaság kemény meló, engem pedig nem erre találtak ki - annak dacára, hogy már van egy lányom. A melleimet is megcsináltattam, mert szétment a szoptatástól, nem vágyom sírásra, togyogó babára, szülni borzalmas volt, én tényleg nem örülnék neki, ha kiderülne, hogy terhes vagyok, a jó anyagi és családi háttér ellenére elvetném. Még jó, hogy nem vagyok várandós.

Viszont a családom szó szerint zaklat, hogy legyen még egy vagy több gyerek, hiába mondtam el, hogy nem, nem lesz, szüleim, férjem szülei, minden elképzelhető rokon egyenesen szemrehányást tesz, amiért nincs még egy gyerek. Kibeszélnek, szidnak, hogy önzőek vagyunk, és tudom, hogy nem kéne törődnöm vele, de állandóan ez megy, ráadásul a saját családom. Borzasztóan idegesít, na. Próbáltam beszélni velük, hohy hagyják abba a mocskolódást, de mintha a falnak beszélnék. Szerintetek mit tegyek, ha évek óta ezt hallhatom?

26N



2013. jún. 3. 20:12
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
92%

Nem kell velük foglalkozni. A ti életetekbe ti irányítotok, senki más. Ha tetszik, ha nem!

Ha már ezt elmondtad nekik, akkor meg majd csak észre veszik magukat, majd beletörődnek.


Én mindig azt mondom, hogy az ember nem nézhet folyton másokat, magunknak kell megfelelni.

Bizonyos mértékben alkalmazkodni a másikhoz, de nem adom fel teljesen önmagam a másikért. Szó se lehet róla.

2013. jún. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
73%
Ne foglalkozz velük,ha tik nem szeretnétek már több gyermeket,akkor ne szülj többet.A lényeg,hogy ti döntsetek,ne hagyj beleszólni senkit sem.Szerintem mindenki eltudja dönteni,mi a jó neki....nincs szüksége kommentekre!
2013. jún. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
78%
Semmi közük hozzá, ez a kettőtök magánügye. Ha nagyon nem bírod már mondd azt, hogy sajnos nem lehet több.
2013. jún. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
66%

A családod egy paraszt. Bocs, ezt tudom mondani. A legelviselhetetlenebb viselkedést tanúsítják. Én megfenyegetném őket, ha tovább zaklatnak, megszakítom velük a kapcsolatot (opp, ez talán mégse jó, mert a gyerekednek joga lesz a rokonaihoz)

Szerintem a gondolkodásoddal nincs baj, jobb mint ha a semmire szülnéd a gyerekeket (na az a szégyenteljes)

Élvezzétek az életet, ne törődjetek másokkal. Nincs elég életük, hogy a máséval foglalkozzanak?


17/L

2013. jún. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
78%

Kétszer is elolvastam amit írtál... És nem látok semmi problémát ezek alapján azzal kapcsolatban, ahogy élsz... Őszinte vagy, nem akartál gyereket, lett, mégis megtartottad, szereted... Ezek után a mai napig azt gondolod, hogy nem kéne még egy - BÁRCSAK lenne még sok hasonló felelősségteljes/önmagával és mindenkivel őszinte nő a világon, mint te... De komolyan. Én a hónap végén leszek 21, de tuti hogy jelenleg nem bírnék el egy gyerekkel, ahogy te azt anno tetted. Később persze azt hiszem szeretnék egyet, de majd kiderül.


Sokan mocskolódnak, ha egy ember nem akar gyereket, vagy nem többet, mint egy, de szerintem.. ők a hülyék. Nem azért, mert ők esetleg 5 gyereket akarnak és ezt meg is teszik és élvezik is.. Hanem azért, mert úgy bírálnak téged, hogy nekik is van saját életük, azzal azt tesznek amit akarnak, és nem képesek azzall foglalkozni, hanem helyette téged basztatnak... Nem látják, hogy mennyire elkötelezted magad a kislányod, és a férjed mellett. EZ MIND őket minősíti, és mutatja mennyire szerencsétlen életük lehet, ha a tiéden ennyi idejük van rágódni.. Én a helyedben az ilyeneken (akár családtagok akár nem) csakis röhögni tudnék, és elmondanám nekik mindezt, amit te írtál, és amit én itt most neked.


És mellékesen én örülök, hogy végre nem egy anyatigris szól a szülésről, aki leszarja hogy néz ki a szülés után, a férjének nem akar tetszeni, csak a gyereknek él, stb. Én se vagyok topmodell alkat, túl vékony se, de én is gondolkoztam rajta, hogyha a melleim nagyon összeesnek, netán a hasam kötényként szeretne rajtam tovább élni - biztos meg fogom csináltatni, ha lesz rá anyagi keretem. Hiszen én onnantól nem szűnök meg nő/feleség/élettárs/szexpartner lenni. Csak lesz még egy fontos része az életemnek, az anyaság. Amit kétlem, hogy tudnék úgy teljesíteni, hogy nem jó a férjemmel és magammal a kapcsolatom mind lelkileg/testileg/stb.


Igazságtalanok veled.. Ha mindezeket elmondod, esetleg megmutatod nekik a kérdésed vagy bármi... Hát, én egy ideig megszakítanám velük a kapcsolatot, mondván amíg csak szapulni tudnak, neked ennél van jobb dolgod is. Ott a családod, a férjed, a saját életed, és emellett csak olyan embereket tudsz megtűrni, akik szeretnek, és támogatnak.


20/L

2013. jún. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
56%
Nem hiszem, hogy a mocskolódásra a zsarolás lenne a megfelelő reakció, olaj a tűzre...szerintem vegyél nekik egy-egy kiskutyát! :)
2013. jún. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
58%
5-ösnek gratula. Ehhez nem tudok mit hozzátenni.
2013. jún. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
71%

De ezek is zsarolnak, mikor azt mondják, még-még gyerek, mikor látják, hogy fenének se kell.

Ha visszavágnának nekik, akkor ők bezzeg eljátszhatnák a vérig sértődött kandúrokat... :/ De valamit vissza kell vágni.

2013. jún. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
76%
Egyik füleden be, a másikon ki.
2013. jún. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
72%

Vajon vállalják is az oroszlánrészét a dolognak, vagy már elfelejtették, hogy nekik sem volt könnyebb?


Szerintem egy ideig bannold őket. No közös ünnep, közös ebéd, közös akármi.

Nagyon gáz, hogy nem veszik észre magukat!

2013. jún. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!