Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért hagynák magukat megalázn...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért hagynák magukat megalázni a nők? Verik őket, elveszik a fizetésüket, lelki terrorban élnek. A gyerekek miatt nem hagyják el a férjüket - legtöbben ezt írják. Ennyire áldozat típusosak vagy csak szimplán szerencsétlenek?

Figyelt kérdés

2013. jún. 1. 12:15
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
92%
A NANE kiadványait olvasgasd, ott leírják a kapcsolati dinamikáját ennek.
2013. jún. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
85%
Is is.
2013. jún. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
100%

Valami oka van hogy nem hagyják ott a férjüket. Sokan annyira elvannak nyomva hogy már szabad akaratuk sincs szinte. Akik elhagyják a férjüket azokat is rábeszélik inkább mások akik észreveszik hogy baj van.

Én nővérem is otthagyta a férjét amikor már elkezdte verni, meg megalázta és kicsinálta idegileg. Igaz gyerek még nem volt, de időben észhez tért és elmenekült.

A férje fel lett jelentve, távol tartási végzés van, de már el költözött külföldre így nyugodtabb a nővérem.

Most van egy új párja akitől gyereket vár és nagyon boldogok együtt.

A párja szerencsére nem egy agresszív ember, és jobban kijövök vele mint az ex férjével anno, meg a szüleim is látják rajta hogy normális ember, mert az ex férjt nem nagyon akarták elfogadni hogy a családban van.

2013. jún. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
37%
szerencsétlenek mint a Zsófi a barátok köztből! csak rá kell nézni..
2013. jún. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
89%

Hát ez nehéz kérdés, ennyi erővel lehetne kérdezni, hogy miért alázzák meg a párjukat a férfiak, miért verik a feleségüket, miért veszik el a fizetésüket?


Egyrészt amúgy ez általánosítás, van olyan nő, aki azonnal ott hagyná a pasit, és a pasik között is rengeteg a kedves, türelmes, nyugodt, korrekt.


Viszont ha ezt a helyzetet nézi az ember, hogy a férj bántja a feleségét, nem a bántalmazottra kell haragudni, főleg, hogy a megalázást lelkileg kezdi el a férj, és gyakran hónapokig "mossa át az agyát", elhitetve vele, hogy értéktelen. Ezek után jön a testi bántalmazás, amit általában úgy alakít, hogy a feleség úgy érezze, hogy megérdemli, ő vétett, miatta van, mert rosszul csinált valamit.


A nők főleg szülés után amúgy is teljesen kiszolgáltatott helyzetben vannak, mivel a GYES/GYED önálló megélhetésre nem elég egy gyerekkel.


Mondok példát:


A nő szülés után felszedett 10 kilót, és a férj elkezd kedvesen beszólogatni, hogy gyere kis zsírosbödönöm, aztán ez a zsírosbödön nagyon fokozatosan hónapok alatt átalakul egyre csúnyábbra és sértőbbre. Közben meg folyamatosan megy a célozgatás, hogy ki dolgozik, kinek is a fizetéséből élnek, ki a haszontalan, ki főz rosszul stb. Emiatt önbizalomhiány alakul ki a nőkben amit már csak a verés koronáz meg, hiszen "megérdemelten kapja, mert odaégette a drága húst, amiért meg sem dolgozik!".


Kielégítő volt a válaszom?

2013. jún. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem kell hozzá az áldozat típusúság. Engem is próbált egy exem "leépíteni" tényleg nem vettem észre először ügyesen csinálta. Aztán persze feltűnt és leléptem. Ezért mondom mindig azt, hogy mi nők legalább 4-5 évet várjunk a gyerekvállalással. Addigra kibukik a dolog. Mert gyerekkel nehezebb, bár akkor is meglehet, meg kellene tenni.
2013. jún. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%
7es vagyok. Szóval én is az a típus vagyok sajnos aki képes az önsajnálatra, mégis lassan cselekszik, nem szereti a változást (vagyis nem könnyen szakít) Szerintem ez az "áldozattípus" melegágya.
2013. jún. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%
Engem amúgy sikerült leépíteni (utolsó előtti vagyok) és sikerült is beleesnem az áldozat szerepbe. De amúgy persze így utólag látom a problémát, de akkor, mikor egy darab sz@rnak éreztem magam, aki arra se méltó, hogy éljen, kicsit nehéz volt lépni. Az a baj nagyon fiatal voltam (tizenéves, és a példa nem az enyém, nincs gyerekem, azt tényleg példának írtam) és egyszerűen befolyásolt a véleménye. Egy tinédzsert pedig nagyon nagyon könnyű manipulálni, illetve az önbizalmát porig rombolni. Most felnőtt nőként is előfordul, hogy előjön a régi önbizalomhiányom (köszi, te görény!) de már nem tudnék egy ilyen kapcsolatban benne maradni szerencsére :) Gondolom akik kicsit gyerekesebben gondolkoznak, vagy burokban nevelkedtek könnyebben lesznek áldozatok, hamarabb felveszik ezt a szerepet.
2013. jún. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
Na szóval 6-os voltam, de sok itt a 83%-os :D
2013. jún. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
10: Én is ezt néztem, mikor elkezdtelek olvasni az ismerős szóval és a százalékot is láttam.. Kicsit megijedtem hogy van egy másik énem, mehetek pszichológushoz:)
2013. jún. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!