Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mire jó a házasság?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Rozsdamentesacéltörp kérdése:

Mire jó a házasság?

Figyelt kérdés
Azon kívül persze, hogy baromi drága, nagy a felhajtás és készül egy csomó kép, amin fiatalok vagytok és szépek stb. Ja meg ugye pénzügyi megfontolásból, meg, mert az a szokás, ja és mert az olyan szép. Szóval ezektől az okoktól kíméljetek. Van valami egyéb oka?

2013. jún. 24. 19:57
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
helyesbítek: a fent leírtak zöme az esküvőre vonatkozik. de végeredményben a kérdésem ugyanaz: miért jó házasnak lenni?
2013. jún. 24. 19:58
 2/29 anonim ***** válasza:
81%
Papírunk van arról, hogy ezek után nem én+Te vagyunk, hanem MI. Mi ketten alkotunk egyet. Hivatalosan.Nem csak összebútorozunk, és elvagyunk minta befőtt, hanem összetartozunk. Nem bántam meg, 19 éve működik.
2013. jún. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
82%
A házasság egy életre szóló kötelék két ember között, akik tisztelik és szeretik egymást!
2013. jún. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
41%
Hogy az ügyvédek utána jól megéljenek a válóperekből.
2013. jún. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Szóval ez egy fajta életbiztosítás, amit nehezebb szétszakítani? Mert ugye általában ügyvéd kell hozzá tényleg. Ha csak ketten elvagytok, "mint a befőtt", az miben más? Miért nem elég?
2013. jún. 24. 20:08
 6/29 anonim ***** válasza:
60%

ahhoz hogy a TE+ÉN -ből MI legyen ahhoz ennek fejben kell eldőlnie

nem a papír határozza meg a papír a külvilág fele fontos

2013. jún. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
73%

Nekem azért fontos, mert ez egy hivatalos ígéret, hogy a férjem örökre velem fog maradni, megbízhatok benne. Nem a felhajtás a fontos. Az is lesz, de ha nem lenne pénz lakodalomra stb., akkor is össze akarnánk házasodni, mindenféle felhajtás nélkül. Persze ígérgetni templom és pap nélkül is lehet, de én akkor is erősebbnek érzem az egyház színe előtt tett fogadalmat. Ezután nyugodtabban építhetek arra, hogy ha pl. gyerekeink születnek, akkor nem egyedül kell őket felnevelnem.


Persze mondhatod, hogy ez nem ér semmit, mert a házasságok ugyanúgy felbomlanak. De az a helyzet, hogy ha nincs is házasság, akkor nincs is minek felbomlania - az élettársi kapcsolatok még a házasságoknál is gyakrabban bomlanak fel. Másrészt mi mindketten gyakorló keresztények vagyunk, és azt is kimutatta a statisztika, hogy a gyakorló keresztények házassága sokkal ritkábban bomlik fel, mint a teljes átlag.

2013. jún. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
Egyet értek 20:09-el, a külvilág felé rendkívül fontos. De miért ilyen fontos még mindig? Milyen gyakorlati haszna van azon kívül, hogy pl. a szüleink stb. békén hagynak?
2013. jún. 24. 20:11
 9/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, direkt nem szerettem volna ebbe most belekeverni az egyházat, mert a vallásosság még bonyolultabbá teszi.
2013. jún. 24. 20:13
 10/29 anonim ***** válasza:
73%
Mert egy állam alapja a család.A ma divatos összeállás innen hozott meg onnan hozott gyerekek meg amig jól érezzük magunkat addig eggyütt lakunk az NEM család csak egy közösség akik eggyütt élnek minden felelősség és jogi következmények nélkül, na erre az állam nem épithet és nem is ismerheti el. Nos ezért kell a házasság.
2013. jún. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!