Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mire jó a házasság?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Rozsdamentesacéltörp kérdése:

Mire jó a házasság?

Figyelt kérdés
Azon kívül persze, hogy baromi drága, nagy a felhajtás és készül egy csomó kép, amin fiatalok vagytok és szépek stb. Ja meg ugye pénzügyi megfontolásból, meg, mert az a szokás, ja és mert az olyan szép. Szóval ezektől az okoktól kíméljetek. Van valami egyéb oka?

2013. jún. 24. 19:57
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
Egy államnak szeretnél megfelelni?
2013. jún. 24. 20:19
 12/29 anonim ***** válasza:
97%
Nincs semmi különösebb oka. Nem kell mindent túlmagyarázni. Egyszerűen vannak emberek akik így érzik teljesnek az életüket, vannak akik pedig papír nélkül. Én az utóbbi táborba tartozom, de nem értem miért kell állandóan összeugrasztani a két tábort. Egyik sem árt a másiknak az életvitelével, akkor mi értelme a személyes meggyőződéseken és elveken vitázni? Butaság.
2013. jún. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezt a békítő kommentet. Nem szándékom az "egymásnak ugrasztás". Pusztán szeretném hallani a pro érveket, mert egész életemben a kontrákat tettem magamévá.
2013. jún. 24. 20:26
 14/29 anonim ***** válasza:
78%

Azért a jogi oldala sem mindegy.

Hiába élek együtt a páommal 4 éve, ha valami törtik vele, engem nem is értesítenek, hanem csak az édesanyját ( neki csak ő él), tehát csqk a hozzátartozót.

Én bemegyek hozzá látogatni az orvos fel sem világosíthat az állapotáról, ha ne adj Isten öntudtalan. Sőt, ha olyan súlyos az állapta, akkor csak a közeli hozzátartozók látogathatják, én nem leszek az, élhetek együtt vele akárhány éve...ez csak egy példa....


Másik, hogy ketten vagyunk egyek, a mi, ami igaz, hogy fejben dől el, de ez a tanubizonysága. Ez az, hogy nem csak egymásnak, hanem a külvilág felé is felvállaljuk jelezzük, hogy" nem csak úgy vagyunk"


Múltkor volt egy tapasztalatom, voltunk egy helyen ketten csajok, bepróbálkoztt 2 srác...nem akartunk bunkók lenni, kedvesek is voltak, modtuk,mhogy van párunk...jajj az nem számít, mi meg, hogy de igen..csak nyomták, ( egy szóval nem bátorítottuk őket, sőt el si fordultunk felőlük)akkor mondtam valamit,hogy a férjem...jah arról nem volt szó, mondja a srác. Nem értettem, ha közlöm hogy van alakim az nem számít, csak ha férjem van? Tehát a külvilág szemében ennyire mást jelent ezek szerint....érdekes tapasztalat volt.

2013. jún. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:
Nem is tudtam, hogy ilyen szigorú szabályozások vannak. Ez elgondolkoztató.
2013. jún. 24. 20:30
 16/29 anonim ***** válasza:
64%

En sem a külvilágnak, sem az embereknek nem akartam megfelelni, hogy a férjem elvegyen. Egyszerüen számunkra ez volt a normális, hogy férj és feleség legyünk. Nem hiszem, hogy nekem az jól esne, vagy a férjemnek, hogy ugy mutassuk be egymást, hogy az élettársam.

Egyszerü esküvõnk volt, semmi felhajtás, de kimondtuk egymásnak, hogy igen.

Hát igen nem most volt a napokban, és még mindig igen, amit igértünk egymásnak!

2013. jún. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
71%
Kedves kérdező nem nem az államnak szeretnék megfelelni csak az állam ugy ismer el családnak ha házasok vagyunk . Az előbbi hölgy már kifejtette hogy miért fontos a házasság mennyi előnye van az éllettársi kapcsolattal szemben.
2013. jún. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
82%

"direkt nem szerettem volna ebbe most belekeverni az egyházat"


Ha ez nekem szólt: szerintem én nem kevertem bele az egyházat, olvasd át újra, amit írtam. Nem az egyházzal kapcsolatos dolog volt a mondanivalóm lényege. Az, hogy hivatalos ígéret, az simán lehet az anyakönyvvezető előtti is, annak aki nem vallásos. Az a lényeg, hogy hivatalos.


Ott meg, hogy azt írtam, hogy a gyakorló keresztények házassága bomlik fel ritkán, az egyszerű statisztikai adat, nincs közvetlen köze az egyházhoz vagy valláshoz. Ugyanígy lehetne az is egy statisztikai adat, hogy a barna hajú kék szeműek házassága bomlik fel ritkán. Ha erről tudnék, akkor azt írtam volna le, hogy mivel mi mindketten kék szeműek vagyunk, jobbak az esélyeink.


A vallásos megfontolás nekem azt jelenti, hogy azért kell házasodni, mert az egyház előírja. Nekem persze ez is fontos, de ezt nem írtam le elsőre.

2013. jún. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:
Igazad van, elnézést, felületesen olvastam el először
2013. jún. 24. 20:56
 20/29 anonim ***** válasza:
75%
Mert a házasság egy különleges kötelék két fél közt, és ez egyáltalán nem mérhető fel az élettársi kapcsolattal - hiába is magyaráznám neked, nem értenéd. Igaz, én még nem vagyok feleség, de szombaton már az leszek.
2013. jún. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!