Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ilyen kapcsolatokban miért...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ilyen kapcsolatokban miért döntenek gyerekvállalás mellett, főleg a nők?

Figyelt kérdés

Rengeteg helyen olvasom, hogy a nő foglalkozik a gyerekkel, háztartással, plusz dolgozik is. A férfi pedig nem segít, a gyerekekre se bagózik rá.

Ilyen felállásba miért szülnek a nők?


Ennek a minősített esete számomra a "főzök, mosok,takarítok, gyereket nevelek, dolgozom, mégsem becsül a férjem" - mintha egy házvezetőnőről lenne szó, aki mérges a főnökére, mert nem becsüli meg a munkáját.


Csak én gondolom úgy, hogy a terhesség/szülés/szoptatás háromszöget leszámítva minden másra képesek a férfiak is?


2013. jún. 26. 07:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Mert menthetetlenül bíznak abban, hogy a férjük megváltozik....
2013. jún. 26. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%
Azért, mert a legtöbb kapcsolat nem így indul. Amikor összekerül a pár, még a legtöbbször megfelezik a házimunkát is, aztán a nő otthon marad a gyerekekkel, így rá hárul az otthoni teendők nagyobbik része (ami egyébként normális és érthető is, de a férjnek ilyenkor is illene kivennie a részét belőle, még ha nem is annyit, mint korábban). Majd a nő vissza megy dolgozni, de élete párja addigra már belekényelmesedett abba, hogy semmit nem kell csinálnia.
2013. jún. 26. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
22%
az egyik fele az hogy bíznak abban hogy megváltozik a férj, bár ettől pont nem fog megváltozni ha mindent megcsinál a feleség... a másik fele az hogy félnek hogy másnak esetleg nem kellenének, a szülés okozta csíkok, fentmaradt plusz kilók miatt
2013. jún. 26. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
85%
Azért, mert a nő két dologért képes bármire! Hogy legyen gyereke, és hogy ne legyen. Ilyen egyszerű. Az ösztön minden észérvet felülír.
2013. jún. 26. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Az én házasságom sem így indult. A férjemmel közösen csináltuk a házimunkát, mindketten dolgoztunk, a gyerekeket terveztük (3 gyerek, kis korkülönbség, hogy ne essek ki sokat a munkából). A férjem meglepő módon addig boldogult jobban a gyerekekkel, amíg kicsik voltak. Fürdette, etette őket (sajnos tápszeresek voltak), játszott velük, én meg örültem, hogy milyen jó apa. Nem erőltettem a házimunkát, én otthon voltam, megcsináltam, ő meg napi 10 órában dolgozott és örültem, hogy ezután még van kedve a kicsikkel foglalkozni. Aztán a nagyobbik olyan 4 éves lehetett, mikor észrevettem, hogy az apja mintha egyre kevesebbet foglalkozna vele. Eleinte nem volt vészes, de ahogy a fiunk egyre tudatosabbá vált és már nem csak az csinálta amit az apja mondott (olvasni akart, mikor az apja focizni, vagy focozni akart, mikor az apja társasozni stb.), egyre rohamosabb lett a változás és így volt ez a másik kettővel is. Mostanra jutottunk el odáig, hogy a férjem már csak elmegy dolgozni, hazajön, letelepszik a gép elé és onnan senki és semmi nem tudja kirobbantani. A gyerekekkkel nem tud mit kezdeni, mert csak zavarják, a házimunkából már semmit nem "tud" megcsinálni, de tőlem elvárja, hogy a munka és a gyerekek mellett is minden tip-top legyen.

Ha tudom, hogy ilyen lesz, biztos, hogy nem szülök neki gyereket, sőt messze el is kerülöm, de így utólag már könnyű okosnak lenni.

2013. jún. 26. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
61%

Amikor összeházasodtunk és megvettük a lakásunkat, elkezdtük berendezni, felújítani akkor volt pár dolog amiben megegyeztünk.Például ő kádat akart én tusolót, mondtam neki ha kell a nagy kád akkor súrolni fogod, ergo az mindig az dolga, most is, pedig gyeden vagyok. Tulajdonképpen lefektettük kinek mi a dolga, én az ő dolgát nem csinálom meg ha télapók hullanak az égből akkor sem. Nekem is van munkahelyem, attól függetlenül, hogy most gyeden vagyok.

Persze ezek a szabályok nem olyan merevek meg már így szoktuk meg, az első pillanattól kezdve lefektettük őket, mindkettőnknek megfelel és gond sincs ebből.

Leosztás:

Bevásárlásra közösen megyünk (nagyra - általában ezen kívül már a tejet meg a kenyeret kell csak megvenni, illetve apróságok)

Takarítás:

Fürdő az teljes mértékben a páromé meg az előszoba. Nappaliban, hálókban (kettő van 1 gyerek meg a miénk) én takarítok, annyi hogy ablakpucolásnál segít, illetve ő szedi le a függönyöket és rakja vissza.

Ágyneműt kéthetente leszedi (az összeset) és frisset húz fel.

Befizeti az esetleges számlákat ( ő jár a postára, amúgy közös bankszámlánk van két bankkártyával)

folyamatosan figyeli milyen papírtermék fogy és felírja (wc papír, kéztörlő meg a szemeteszsák)(a kaját és a vegyszereket én írom)

Ha itthon van segít főzni (pucolja a répát, vagy szórakoztatja a gyereket, vagy gyereket szórakoztatva pucolja a répát).

A szennyesét a szennyes tartóba kell dobnia, ami nincs ott nincs kimosva. Segít kiteregetni, illetve leszedni a cuccot ha épp itthon van.

Egyébként meg önként le szokott pakolni a mosogatótálcáról, meg segít is sokat, nem megy a dolgok mellett.

Kb. ennyi a dolga. Majd ha visszamegyek dolgozni akkor a gyerek óvodába vitele az ő dolga lesz, mert én korábban elmegyek itthonról.

Nem tudnék együtt élni egy olyan férfival aki helyett mindent meg kell csinálni és ki kell szolgálni.

2013. jún. 26. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
62%

Sógornőm ilyen. Pár hónap után terhes lett, összeköltöztek, akkor ismerte meg a srácot. Jött a gyerek, a csaj mindennap panaszkodik, hogy sógor nem segít semmit, csinálja a házimunkát, gyereket, sógor meg munka után megy maszekolni, nagy ívben tojik arra, hogy a csaj mit mond, pénzt sem ad neki, tök sóher. Átlag heti 1-szer akarja ott hagyni. Most jön a 2. gyerek. Kérdeztem, hogy fogja bírni? Azt mondta, hogy a srác azt mondta, hogy megváltozik!!!!!!!!! Na? Ja, és azóta is panaszkodik, hogy ott van a gyerek+ő terhesen, és sógor nem segít semmit. Tudod, mi lesz, ha meglesz a 2. is?


Nem tudom sajnálni. Tudta, hogy milyen a pasi, de kellett 2. gyerek is. Ha ez kellett, akkor ne panaszkodjon, hogy senki sem segít neki, meg belegebed a munkába, tudta, mire vállal még egy gyereket.

2013. jún. 26. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nővérem férje is ilyen, de persze előre nem lehetett tudni. Régen arany ember volt, ameddig nem volt gyerek, dolgozott, együtt főztek-sütöttek, takarítás talán a nővérem dolga volt, ezt nem igazán tudom. A sógorom már régóta akart gyereket, talán jobban is mint nővérem, de végül összejött és megszületett. Most, hogy már 3 éves, most hallok olyanokat, hogy nem is csinál a pali semmit a munkán kívül, a gyereknevelés az a fürdetésben ki is merült. egyszer nem ül le a gyerekkel, hogy oké fiam akkor ez meg az. De hát ki tudta előre, hogy ilyen lesz?
2013. jún. 26. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Szerintem a pasik azért próbálkoznak is. Mindig csak egy kicsivel kevesebbet segít, a végén meg azt veszem észre, hogy én csinálok mindent.

Nálunk két gyerek van, amíg csak a férjem meg én voltunk, és mindketten dolgoztunk, nem volt téma, ő is takarított, én is. Megszülettek a gyerekek, gondoltam tényleg sokat dolgozik, ha nagyon szét voltam csúszva, kértem, hogy segítsen ruhát hajtogatni vagy ilyesmi, azt megcsinálja.

Elkezdtünk együtt fogyózni, ez azt jelenti, hogy minden nap főzök, eddig max heti kétszer voltam hajlandó. Most minden nap van meleg kaja (a gyerekekre külön főzök) nekünk, általában többminden, pl ebéd és vacsora is.

Múltkor már egész délután főztem, már minden bajom volt, hazaért a férjem, benézett a fazekakba, a hűtőbe, szedett magának, majd megkérdezte, hogy akkor csinálok-e neki egy salátát. A kaja mellé.


Én ilyenkor reflexből elküldöm a fenébe, akkor azért az agyához kap. De ez van, eddig boldogan megette, bármit főztem, most hogy van minden nap meleg kaja, követelődzik, és egy tányér tésztát nem tudna kifőzni magának.

Én emiatt nagyon mérges vagyok, nem elég, hogy a gyerekekkel is ilyen szinten folyton harcolni kell, hogy nehogymár ne tudjon kimenni a saját iszijéért a konyhára (én sosem nyaltam ki a feneküket) most már a férjemmel is el kell játszanom ugyanezeket a játszmákat.

Hosszútávon viszont megéri a sarkamra állnom.

2013. jún. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

"Mert ha meglesz a gyerek, akkor majd elolvad és megváltozik"

Perszeeee...

2013. jún. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!