Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit gondoltok a feminizmusról?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok a feminizmusról? Jó ötlet volt vagy jobb lett volna ha maradt volna minden a régi szokások szerint?

Figyelt kérdés
2013. aug. 4. 17:50
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
75%

Egyértelműen jobb az új világban.

Semmire nem cserélném el a szabadságomat, és nem kerülök függő helyzetbe "uram és parancsolóm"-tól. Ez mindennél többet ér.

2013. aug. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem a legjobb az lenne, ha a nő eldönthetné, hogy akar-e dolgozni, vagy otthon maradna a gyerekekkel. Mert vannak karrierista nők, aki belebolondulnának abba, ha csak otthon ülnének, gyerek, háztartás(pl én). Viszont, sok nőnek meg nagyon nehéz munka mellett ellátni a háztartást és szívesebben ülnének otthon. A baj csak az, hogy manapság nem lehet egy fizetésből megélni, így muszáj mindenki dolgozzon, ha akar, ha nem(jó, persze vannak kivételek, ahol nagyon sokat keres a férj, de én átlag háztartásokról beszélek)
2013. aug. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%
Akik azt hiszik, hogy régebben csak a férfiak dolgoztak a nők meg otthon voltak a gyerekkel azok tévednek. Bizonyos szűk réteg ezt megengedhette ezt magának a nagy többség azonban ugyanazt a munkát végezte mint egy férfi csak a fizetésének a tizedét kapta meg. Sőt a gyerekeit is el kellett küldenie dolgozni, hogy ne haljanak éhen. Ha parasztasszony volt, akkor ugyanúgy a földeken dolgozott és otthon az állatokkal mint a férje, csak emellett szült 15 gyereket akiknek a fele érte meg a nagykorúságot és elvégezte a háztartási munkákat is. Szóval szerintem most jobb, hogy több fizetést kapunk és eldönthetjük akarunk-e szülni gyereket, illetve akarunk-e egyáltalán férjhez menni illetve azt is megválaszthatjuk kihez akarunk menni.
2013. aug. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
Én örülök, hogy van. Örülök, hogy van lehetőségem dönteni a saját életem felől, és hogy tanulhatok, dolgozhatok majd olyan területen, ami régen férfiterületnek számított, merthogy a nőnek otthon a helye a konyhában meg a gyerekek mellett... meg írok-olvasok és meghallgattatik a véleményem (legalábbis esélyt kapok rá, hogy kifejezzem).
2013. aug. 5. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
66%

Az a baj, hogy ma sincs egyenlőség. Összekeveredett a hagyományos és modern szemlélet, ami a nőkre nézve hátrányos. Vagyis ma kötelessége egy nőnek dolgozni, ugyanakkor ugyan olyan szinten kell háztartásbeliként viselkednie, mintha egész nap otthon lenne. A gyereknevelés, házimunka, sok helyen ma is női munka, de ha 2 évig otthon van a gyerekkel, már ingyenélő.

Leginkább azok a cselédlelkű szupernők a hibásak ebben, akik szerint az a normális, ha mindent ők csinálnak (munka + gyereknevelés + házimunka), a férfiak jelentős része meg már a hagyományosan férfias otthoni munkákat sem hajlandóak/képesek elvégezni.

2013. aug. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem bizonyos mértékig jó, mert előtte azért nagyon el voltak nyomva a nők. Tanulhatunk, dolgozhatunk, ez nagyon sokat jelent. Vannak jogaink, a törvény kiáll mellettünk, ha sérelem ér minket, pl. családon belüli erőszak esetén. Sok pozitív oldala van ennek.


Az a baj, hogy nagyon túlzásba lett ez víve. El lett felejtve, hogy a nő nem férfi, és a nők azt várják már el maguktól, hogy férfiak legyenek. A divat is ezt sugallja. A babie baba is egy férfi atléta testalkata, amire nagy melleket aggattak. Az ideális nő a férfi. Kiváló vezető, nagyszerű menedzser rövidre nyírt hajjal, nadrággal és blézerrel. Az ideális nőnek első a karrier, és jó esetben 35-40 évesen azért szül egy gyereket, vagy nem. Az ideális nő ma hangoztatja, hogy egyedül is kiválóan megáll a lábán, nem kell férfi a nyakába.


Azt gondolom, ez a mentalitás megbetegít minket, nőket. Sajnálom a nőket, hogy túlzásba viszik a feminizmust.


Az egyenjogúság nem egyformaságot jelent, ezt felejti el mindenki. A nő teljesen más, mint a férfi, de joga ugyanúgy lehet munkához, tanuláshoz, szavazáshoz. De soha nem lesz férfi. Ami nem baj, sőt büszkék lehetnénk rá, hogy nők vagyunk.

2013. aug. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
81%

Az a baj a feminizmussal, hogy a fiúkat, férfiakat kihagyta a fejlődésből. A női szerepek változnak, a férfiaknak pedig esélyt sem adunk rá.


Ha egy nő mondjuk vezető, a szakmájában kiemelkedik, lehet, hogy "férfiasnak" mondjuk, de ennek nincs negatív felhangja. Ha egy férfi a kezébe vesz egy tűt és cérnát, hogy megvarrja egy szakadt akármijét, rögtön "ßuzi" lesz, mintha a nőies tulajdonságok egy férfiban cikik lennének.


Pedig mindannyian emberek vagyunk, és nincsenek nőies meg férfias tulajdonságok, EMBERI tulajdonságok vannak. Nekem ezt jelenti a feminizmus.

2013. aug. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
58%
#27. Az nem a feminizmusnak 2köszönhető2, hanem a patriarchális berendezkedésű társadalomban. A feminizmus szerint teljesen rendben van, ha egy nő varrni akar, de az is, ha hadseregben szolgálna. A feminizmus szerint rendben van, ha egy férfi a hadseregben szolgál, de az is, ha varrni akar. A saját társadalma veri a férfibe, hogy az férfihoz méltatlan, női dolog, automatikusan degradálva az alapvetően nőiesnek vélt nemi szerepeket.
2013. aug. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
79%

nahát, mi van ma a GYIK-en, hogy ennyi intelligens ember írogat? komolyan nem ehhez vagyok szokva :)


Nekem pozitív véleményem van a feminizmusról, szerintem akik elítélik, azok vagy a túlzásai alapján ítélik meg (ami hiba, mert egy világnézetet se a radikális hívei alapján kellene megítélni), vagy leragadtak a múltban. Sokan, akik a hagyományos családmodellt (egykeresős, háztartásbeli anyukával) támogatják, túlzottan idealizálják a múltat. Amit ők általánosnak tartanak a múltra nézve, a valóságban csak egy szűk felső réteg engedhette meg magának (ugyanez a réteg ma is megteheti, hogy a nő ne dolgozzon). Gyakran írják nők, hogy ők szívesebben lennének háztartásbeliek, ha a férjük eleget keresne, ilyenkor mindig ledöbbenek azon, hogy ilyen könnyen lemondanának a függetlenségükről, csak dolgozni ne kelljen. Arról nem is beszélve, hogy a házimunka is 2 ember dolga kellene, hogy legyen, ha valaki ezt nem képes megbeszélni a férjével, az nem a feminizmus hibája.

2013. aug. 6. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!