Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ennyire törvényszerű hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ennyire törvényszerű hogy beleszólnak a rokonok az esküvőbe? Hogy lehet kikerülni?

Figyelt kérdés

Egy induri pinduri esküvőt terveztünk a párommal, igaz, ő szeretett volna vacsit, amit végülis megszerveztünk. És most a nagymamám minden boldog, boldogtalant meg szeretne hívatni. Az ő testvéreiről van szó.. 5en vannak. Végül utólag belementünk (inkább a párom beszélt rá). Viszont az egyik testvérével baromi nem jó a kapcsolatunk, és akkor enyhén fejeztem ki magam. Egyszer írtam ki róla kérdést, hátha valaki emlélszik rá:


http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Ezután nem is beszéltem vele, és amikor arról volt szó hogy hívjuk meg a másik 3 testvért, akkor mamám azzal jött hogy természetesen a 4.et nem kell, a többiek is megértik, ő is. Most meg minden nap felhozza hogy de hívjuk meg, így a többiek sem fognak eljönni, és hogy ez egy jó alkalom lenne a kibékülésre, és hasonló.. Már ott tartunk hogy a többi testvért sem hívjuk meg.. Úgy látom itt megint én leszek a rossz amiért nem bocsájtok meg.. De én nem akarok egy ilyen nőszemélyt látni a nagy napunkon. Ti hogy látjátok a helyzetet? Tényleg megkéne hívnom?


2013. aug. 17. 22:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Elolvastam az előző kérdésed is.


Én nem hívnám meg őket, inkább olyan esküvőt szerveznék, amilyet ti szeretnétek, és a ti elképzelésetek szerint van, nem a családtagok beleszólása szerint.


Nagymamám és sok rokon a mi esküvőnk szervezésébe is bele akart szólni vendéglista terén, de sikerült leállítani őket. Próbáljátok meg ti is.

2013. aug. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nalunk is igy volt, hogy a szulok 837474. mnkatarsat is hivjuk meg, akirol a sarki ABC-s nenitol hallottam meg 5 eves korombab, majd a boltos neni temetesen talalkoztam vele elsonek es latasbol se ismerem.

Jo, ez kicsit drasztikus, de erted a lenyeget.

Mi annyival megoldottuk, hogy meghivtuk a szertartasra szep meghivot atadtuk/kikuldtuk es a vacsoran a 250 vendegbol (ennyien jottek el a szertartasokra!!!) az a 65 fo volt jelen, akit MI akartunk meghivni, a sajat

2013. aug. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

*koltsegunkon. Azota se kerdeztek meg, hogy XY miert nem johetett a vacsorara.


Ha a szulok fizettek volna, akkoor egyertelmuen "igazodom" par igenyukhoz,.de ez a mi nagy napunk, nem pedig ceges buli..

Rokonoknal pl. egybol tudtuk kit hivunk meg. Felesleges a szaz eve "lesz.rom Mariskat" meghivni.. minek?!

2013. aug. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha ki akarnának békülni, találnának alkalmat rá egyébként is, telefon van, posta van, írni-olvasni tudnak, nem? Ez csak ürügy, nem ez az igazi ok.


Ha a helyedben lennék, egy teljesen más időpontban megesküdnénk ketten, mindenki nélkül, vessen magára, aki kevert-kavart, az esküvő a párról szól, nem testvérbékítésről, és nem is arról, mit akar a nagymama! Le lehet pontozni, de már rég leállítottam volna, hogy maradjon csak otthon, rendezzük nélküle! Fenének kell belekotyogni, az ifjú pár meg lehet, utána évekig bánni fogja, hogy engedte, hogy beleszóljanak és semmi nem úgy volt, ahogy ők akarták!

2013. aug. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Még azt is mondta mamám hogy beteg volt amikor ilyen csúnyákat mondott rám és hogy 50x bocsánatot kért TŐLE! Én ilyenkor vissza kérdezek hogy és tőlem nem illett volna? Nincs telefon? Olyankor az a válasz hogy nincs, és hogy mindig üzent.. amit én nem fogok elhinni..


Az igazsághoz tartozik az is, hogy állítólag most is beteg a testvér, de senkinek nem engedi hogy segítsen rajta. És hogy esküvőre, temetésre meg kell bocsájtani mert ezt így kell. Ezt dédim mondta.


Egy szerencsém van, hogy anyukám mellém áll. (Természetesen a vőlegényem is.) Talán ő letudja állítani a túl buzgó rokonokat.

2013. aug. 17. 22:44
 6/8 anonim ***** válasza:
73%
Ha én induri pinduri esküvőre vágynék a párommal együtt, akkor induri pinduri esküvőt szerveznék. A nagymamának pedig az esküvőtől teljesen eltérő időpontban segítenék megszervezni egy családi találkozót, ahol kibékülhet a testvéreivel. Miért kellene ahhoz ürügynek az esküvő?
2013. aug. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az esküvő olyan minta temetés, találkoznak végre a rég nem látott rokonok, ha hagyjátok. De a te esküvőd, az meghívásos alapon megy, a temetés arra meg mehet boldog boldogtalan.
2013. aug. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam a másik kérdésed, de! Egy esküvő előtt általában mindenki fel van ajzva, pláne a közeli rokonok, az idősebbek meg főleg, mert az ő idejükben még ez hatalmas eseménynek, összejövetelnek számított, családdal, mindennel. Én azt mondanám röviden: vagy tartsatok tényleg kis esküvőt, a legszűkebb családdal, vagy ha nem, akkor hívjátok meg az összes testvért.

Most annak semmi értelme, hogy, amint írtad, ha nem hívjátok meg azt az egye testvért "a többiek sem fognak eljönni".

Ha nem tudsz megbocsátani valamiért annak az egynek, akkor szerintem ne űzzétek-fűzzétek: tartsátok csak meg azt a kis, családi esküvőt, amit eddig is szerettetek volna.

2013. aug. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!