Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerelem nélkül házasság?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerelem nélkül házasság?

Figyelt kérdés

Furcsa lehet amit írni fogok.

29 éves nő vagyok 6 éve élek együtt a párommal .

Azt tudni kell, hogy nem egy átlagos kapcsolatnak indult.

Barátok voltunk, aztán egy át bulizott éjszaka után az agyában kötöttem ki, de nem bántuk meg jó volt. Ezt a "szeretői" viszonyt két évig folytattuk (nekem közben nem volt másik férfi az életembe , szerintem neki sem volt másik nővel dolga ez idő alatt) de végig bizonygattuk hogy ez nem kapcsolat semmi elkötelezettség semmi ígéret. Két év után össze költöztünk, mert megszűnt a munkahelye és "pár hétre " míg rendeződnek a dolgai meg beszéltük hogy nálam fog lakni.

Ennek már négy éve , de ez idő alatt nem beszéltünk a kapcsolatunkrol, csak éltünk , dolgoztunk , buliztunk, utaztunk ...

Én tudom érzem hogy szeret szerelmes belém.

Amit az is bizonyít hogy megkérte a kezem.

Szeretem én is, bízom benne, jó vele, de én még nem voltam szerelmes.

Látom a filmekben és látom a barátnőmet is hogy milyen boldog, (én is de másképpen ). Nem vagyok már 18 éves, és lehet hogy butaságot csinálnék ha nemet mondanék csak mert nem szerelemmel szeretem, végülis az is elmúlik egyszer nem igaz ?

Jó ember, jó szerető, és szeret én is őt, talán nem ép ugyanúgy.

Mit gondolatok, igen kellene mondanom?


2013. aug. 23. 18:35
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Ne menj bele, ne maradj benne egy ilyen kapcsolatba.


Nem szabad. Idővel egyre rosszabb lesz. Nem mindegy, hogy számodra egy férfivel élsz,akiért mindenedet odaadod ha kell, vagy csak egy baráttal.

2013. aug. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
63%
Ez hülyeség hogy a szerelem majd elmúlik... Nem, az igaz szerelem sosem.... Ha most belemész egy szerelem nélküli házasságba annak válás lesz a vége, de megcsalás minimum... Szeretetre, meg tiszteletre házasságot építeni kb olyan mint lápra házat... Szépen lassan összeomlik... És nem tizenévesként mondom ezt... Én még 17 év után is szerelemmel szeretem a Férjem!
2013. aug. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Na akkor ahogy azt megfogadtam, itt meg lehet tekinteni mi lesz a szerelem nélküli házasságokból... egytől egyig!


http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__valas__47..


A 2. oldalon írja le a kérdező, hogy szerelem nélkül házasodtak. Az ilyeneknek mind válás lesz a vége, mert az ilyen házasságok pont azért köttetnek, mert a felek már nem akarnak várni, úgy érzik, nincs az, akivel egy ténylegesen jó szerelmi kapcsolat létrejöhetne...csak aztán 1-5-10 év múlva betoppan és ott a baj.


NINCS olyan, hogy nem tud valaki szerelmes lenni.


A szerelem NEM múlik el, ha törődünk vele! Ez nem csak a filmekben van így, baromság! Látom magam körül. 50-es házaspárok még boldogan csókolóznak, a 90 éves nagypapám meséli, mennyire szerette a mamát a haláláig...és nem tisztelettel és hideg baráti szeretettel, szerelemmel...


Barátságba ne házasodj, semmi értelme. A barátok barátok, a szerelmek szerelmek, ne keverd a kettőt.

2013. aug. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Na most le fognak pontozni, de teszek rá:)

Én azt mondom, ha egyébként jól megvagytok, mondj igent. Ha anyagi gondjaitok sincsenek, az még plusz jó pont. Ha számíthatsz rá, az is!

Hidd el, minden szerelem elmúlik egyszer...így legalább nem kell csalódj!

A szerelem elmúlik, a pénz nem :)))) jó esetben ;)

2013. aug. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Anyagi gondjaim egyedül sem lennének.

Szóval a vacsoránal meg mondtam, hogy nem vagyok biztos benne hogy nekünk együtt kellene tervezünk a jövőnket.

Nem igazán mondott semmit, elmosogattunk és utána elment.

Most meg hiányzik és félek hogy elveszítem, amikor kiment az ajtón legszívesebben utána szaladtam volna.

2013. aug. 23. 22:22
 16/22 anonim ***** válasza:
Szerintem is menj bele.
2013. aug. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
ezek szerint kötődsz hozzá
2013. aug. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

6 éve vagyunk együtt, de mar régóta ismerjük egymást, előtte barátok voltunk. Szeretem, de talán ez nem szerelem.

Honnan tudod ha szerelmes vagy?

2013. aug. 23. 22:50
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

""Én 34 évesen voltam először szerelmes. És csalódnom is kellett..."


És szerinted ebből az következik hogy mindenki más is csalódni fog? (Nem azért, két lábbal állok a földön de szerintem az ember igenis adjon magának esélyt egy IGAZI, "megőrülök érted" kapcsolatra, a megszokás- és egymásra támaszkodás-alapú helyett aminek X év múlva úgyis tányérdobálás és válás a vége - true story, szüleim jártak így - vagy boldogtalan tengődés egymás mellett...)"


Hát akkor el lehet dönteni, hogy egyedül öregedjen meg, vagy egy egymás melletti tengődésben, ahol esetleg még boldog családanya is válhat belőle... Mert mi van, ha mégse jön el az igazi szerelem? Vagy csak 50 éves korában?! Ja, hát igen, akkor ne maradj vele, és reménykedj, hátha, hangúlyozom, HÁTHA jön majd a szerelem...

2013. aug. 23. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

A hülyeségeddel el fogod üldözni!

Régóta ismered, már az életed része, rendes ember, szeret téged!És szerintem te is kötődsz hozzá...mit akarsz még? Egy szerelmet, vagy legalábbis egy annak gondolt valamit? Az is el fog múlni, aztán ha felszáll a rózsaszín köd az agyadról verheted a fejed a falba, hogy mekkora hülyeséget csináltál!

Szerelem után, jó esetben marad a szeretet, ha nem, akkor jön a válás. Nálatok most legalább a szeretet megvan, és erre sokkal biztosabban lehet építkezni!

14-es voltam

2013. aug. 24. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!