Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek tud egyenrangú...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek tud egyenrangú félként velem bánni?

Figyelt kérdés
A házasságunkban a férjem a domináns fél, az elején még tetszett is a dolog. Én voltam a kicsi feleség. De most már olyan szintre emelkedett, hogy "rabszolga" lettem. Ha beszélek erről vele, nem érti mi ebben a probléma. Teljesen természetesnek tartja a dolgot. De nekem már annyira kínos, főleg mikor már nem megkér, hanem parancsol. Mások előtt még jobban aláz ezzel.
2013. szept. 4. 06:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Biztos hogy nem.
2013. szept. 4. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván nem. Ha tudna, akkor úgy bánna. Persze, hogy nem érti a problémát, ha sok időn keresztül hagytad, akkor miért nem jó?
2013. szept. 4. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 yuda ***** válasza:
100%

Úgy tartják a nagyok, hogy egy másik embert úgysem tudsz alapvetően megváltoztatni, ám ha mégis változásokat szeretnél,akkor azt magadban kell megtenned.

Ha te megváltozol belülről, megváltozik a hozzáállásod, az mind a beszédedben, mind a tetteidben ki fog jönni.


Úgyhogy ha változtatni szeretnél, akkor elsősorban te változz és fogja látni a környezeted.

Képviseld határozottan és következetesen az érdekeid és meglepően hamar észre fogod venni a változást. Ezt mosolyogva is megteheted, csak belülről legyél határozott. Utána maradj is olyan, mert ha nem vagy következetes, nem vesznek komolyan.

2013. szept. 4. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Tanulj meg nem-et mondani. Udvariasan, de határozottan és tarts is ki a döntésed mellett.
2013. szept. 4. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos addig kell erösnek lenned amig ö nem érzi magát "rabszolgának". Csak akkor tudtok az egyenranguság felé indulni. Hosszu, nehéz, lehet, hogy szakitás lesz belöle. Te választasz.
2013. szept. 4. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az évek során fokozatosan a fejedre nőtt, azért tartja teljesen természetesnek a dolgot, és azért nem érti, mi bajod van, mert eddig nem jelezted neki, hanem hagytad, hogy ugráltasson. Általában egy kapcsolatban már az elején eldől, milyenek a játékszabályok, utána sokkal nehezebb megváltoztatni őket.

Mindenesetre ne hagyd magad, egy feleség nem csicska, hanem egyenrangú fél, aki megérdemli a tiszteletet és a megbecsülést. Azt meg végképp ne hagyd, hogy mások előtt megalázzon, ennél undorítóbb dolog kevés van.

2013. szept. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi még házasság előtt állunk, ugyanígy a párom a domináns, és nekem is szintén tetszett/bizonyos mértékig tetszik, hogy én vagyok a nem domináns kicsi párja.

Hát engem sokan figyelmeztettek már, hogy nem lesz ez így jó, illetve bizonyos dolgokon, helyzetekben érzem, hogy ez már sok.

Az egyik hozzászóló írta, hogy először belülről változz. Én is változtattam a hozzáállásomon, igyekeztem mostanában határozott lenni, képviselni az érdekeimet, de nálunk csak a háborúskodás sül ki belőle. Egyszerűen nem érti az én párom sem, hogy mi a problémám, sőt csalódott bennem, hogy milyen más vagyok néha, mint korábban voltam. Néha én is megijedek, hogy mi lesz ebből így.

Ugyanakkor beleteszem a képzeletbeli serpenyő mindkét oldalába a pozitív és negatív dolgokat, és akkor is pozitív irányba dől bennem ez az egész, mert ugyanakkor megbízható, mindenben lehet számítani rá, akár az életét is adná értem, végtelenül önzetlen a végtelen domináns határozottsága mellett.

Hát ha már nagyon bántó, azért én akár kiabálva is visszamondom, hogy ez már sok. Hát így csiszoljuk egymást.


Szerintem beszéljétek ezt meg, az elég jó szokott lenni minden problémára, és valami kompromisszumos megoldást keressetek, mert a kapcsolat is rámehet. Ha kell egy külső segítőt is bevonhattok, házasságterápiára gondolok, ezek is elég jók szoktak lenni. Ha pedig annyira nagyon durva veled, és semmi hajlandóság nincs benne a változásra, illetve, ha nem önzetlen, hanem inkább nagyon is önző, és ehhez ragaszkodik, akkor zátonyra fut a házasságotok.


Szerintem ezért még érdemes küzdeni, mondom, azért, mert a mienk is hasonló, és én úgy döntöttem, hogy inkább a küzdelmet választom, szerintem még ne add fel.

2013. szept. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Beszéld meg vele még egyszer, és még egyszer, és még egyszer... egészen addig, amíg nem fogja fel, hogy nem akarsz így élni. Talán jó ötlet lenne, ha nem csak azt mondanád el neki, hogy mi az ami zavar a viselkedésében, hanem pontosítanád, hogy mi az ami még belefér neked, és mi az a szint, amit már kínosnak találsz. Több példával is támaszd neki alá, hogy megértse. Továbbá határozottnak kell lenned, legyen a beszélgetésnek valami tétje is, ne csak az, hogy na jól van meghallgat aztán megy minden úgy mint rég. Hosszú idő alatt alakult így, nyilván nem fog egyik percről a másikra változni, de lépésről lépésre muszály neki. Értesd meg vele, hogy ez nem csak egy egyszerű kérés a részedről, hanem valamiféle "feltétele" is a további együttműködéseteknek. Persze szépen tálalva mindezt :)
2013. szept. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!