Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ez még/már házasságnak nevezhető?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez még/már házasságnak nevezhető?

Figyelt kérdés
Édesapám elvált édesanyámtól, most 56 éves. Újra házasodott, mostani felesége 43 éves, egy másik városban lakik, kb. 150 km-re attól a várostól, ahol mi lakunk. Én és a testvérem már nagykorúak vagyunk, egyetemisták, s nem élünk sem édesanyánkkal, sem édesapánkkal. Viszont apa és a mostani felesége már szinte egy éve, h házasok, de még mindig külön élnek. Ok: mindkettejüknek munkahelyük van a saját városukban, s a másik településen egyszerűen nem kapnak munkát, vagy ha igen, akkor olyasmit, ami a képzettségükön jóval alul van (mindketten diplomások). Ráadásul apának ott vannak a szülei is, akik már nagyon idősek, őket sem akarja máshová vinni (nem megoldható), lakása sincs saját (de mondjuk azt tudnának venni, csak egyelőre azt sem tudják, h hol is akarnak majd élni). Én meg izgulok, h a külső körülmények miatt esetleg szétmennek (pedig kár lenne), de okos tanáccsal nem tudok szolgálni nekik. Ti mit tennétek az ő helyükben? Gondoljátok meg, nem fiatal emberekről van szó!!!!
2013. szept. 6. 12:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A hétvégéket együtt töltik? Sok házaspár dolgozik más-más városban. Pl. a férj vidéken dolgozik, a feleség a fővárosban. Ha teheti, ilyenkor a férj pénteki munka után hazamegy, és csak vasárnap este/hétfő reggel megy vissza.

Ott vannak a kamionosok is, akik sokszor csak hetente-kéthetente járnak haza. Attól még házasság.

Az lenne a fontos, hogy legyen egy közös bázisuk, közös lakásuk is, attól függetlenül, hogy igaziból külön élnek.

2013. szept. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
igen, a hétvégéket általában együtt töltik.
2013. szept. 6. 12:29
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem is egy ilyen házasság kellene!
2013. szept. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Akkor igen, házasságnak nevezhető. Csak sajnos a mai világban sok házasságban élő kényszerül erre a megoldásra. Férj másik városban dolgozik, és csak hétvégéken jár haza. Vagy rosszabb esetben férj külföldön dolgozik, és csak néhány havonta jár haza. De ettől még házasok, sokan gyereket is így nevelnek.
2013. szept. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha nekik így jó, akkor házasság. Ha nem lenne jó nekik már rég a két település között kerestek volna házacskát aztán így kb ugyanolyan messze van mindkettő, de mégse távol mind a melótól, mind a szülőktől...

Most az addig oké, hogy Ti 150 km-re laktok apád új feleségétől, de ők milyen messze laknak egymástól? Bocs ez itt nem világos! Mert akkor a válaszom hasztalan.

2013. szept. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
hát, én ugyanott lakom, ahol az édesapám, tehát a kettejük közötti távolság is 150 km
2013. szept. 6. 12:42
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon szerethetik egymást, ha így is össze házasodtak, hogy tudták, egy darabig még nem tudnak össze költözni. Mindketten azon dolgoznak, hogy minél előbb össze költözhessenek, szóval nincs itt semmi gond, nem kell aggódnod. Előbb-utóbb valamelyikőjük talál új munkát.
2013. szept. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!