Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit tegyek, hogy a férjem ne...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, hogy a férjem ne hülyézze le folyton saját magát?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem egyszerű a dolog, mert egész gyerekkorában azt hallgatta, hogy ő mennyire inkompetens mindenhez. Aztán amikor összejöttünk, lassan kiderült, hogy az iskolában a tanárai miatt bukdácsolt, meg azért, mert depresszióban szenvedett a szülei válása óta (6 éves volt akkor).

Amikor megismerkedtünk, elkezdett nőni az önbizalma, és jobban lett, voltak sikerélményei. Most viszont hirtelen egyre rosszabb az egész, napjában 15-ször kicsúszik a száján, hogy "bocs, hülye vagyok".


Új munkát keres. Tegnap böngésztem a neten, és láttam, hogy pl. a Google is emberek után kutat. Amikor megemlítettem neki (csak mert érdekesnek találtam, nem akartam, hogy megpályázzon egy ilyen pozíciót), elkezdte mondani, hogy ha odamenne, őt körberöhögnék. Nálam itt elszakadt a cérna... Aztán megnéztem a teljes hirdetést, és kiderült, hogy szimpla tehetséges pályakezdőket várnak, tehát még csak igaza sem volt a körberöhögés terén.


2013. szept. 9. 13:07
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Írsz sok értelmes dolgot, 7-es, de nem értem, miért kötözködsz.

Nem helyette nézek munkát, nem küldözgetem helyette az önéletrajzát, és nem mondom meg, mit beszéljen. Csak munkát keres, és kíváncsiságból én is megnéztem, hogy áll most a munkaerőpiac, nincs-e éppen ezen a területen recesszió.

"Tegnap böngésztem a neten" - neked ebből hogyan jön le, hogy helyette keresek munkát? Csak kíváncsi voltam, és ráakadtam a Google hirdetésére. Ennyi.


Igen, azt mondtam neki, hogy ahelyett, hogy "hülye vagyok" mondja azt, hogy "hülyeség volt ezt mondani" - mert a kijelentéseink az agy szintjén determinálják a képességeinket. Ha valaki azt mondja, "nem értek a matekhoz" "mindig olyan türelmetlen vagyok" - az valóban nem fogja megérteni a matekot és türelmetlen lesz. Én ezt a tanácsot annak idején a biológia tanáromtól kaptam, mégsem akart megváltoztatni senkit.


Egyébként a férjemet magát is zavarja a probléma, sőt, nem én vagyok az első, aki tolja előre. Külön tiltakozik az ellen, hogy akármilyen szinten is anyáskodjak felette. Szóval nem hiszem, hogy tönkreteszünk így bármit. De majd megírom, ha rászokik az alkoholra.

2013. szept. 9. 18:41
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Én igenis kerestem a páromnak állásokat, amikor munkanélküli volt. 1,5 év munkanélküliség alatt az egyébként nyitott, lelkes fiatalember mély depresszióba süllyedt. A vége felé már az állásokat se nézte meg, mert sehova se hívták vissza, feladta az egészet, pedig neki nem voltak önbizalomproblémái (addig). Végül együtt átnéztük az életrajzát, ajánlgattam neki állásokat, s az egyik helyre, ahova "közösen" jelentkeztünk, fel is vették és 2,5 éve ott dolgozik, azóta össze is tudtunk házasodni. Ha nagyon maga alatt van, igenis noszogatni kell, hogy meg tudja csinálni, együtt meg tudjátok csinálni. Hisz azért vagy, hogy segíts neki!
2013. szept. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Nem lennék azoknak a férje/felesége,akik ennyire azt írják,hogy lábalj ki magad egy depresszióból,old meg egyedül,stb.

Többek között azért is vagyunk házasok,hogy ha a másiknak problémája van,akkor együtt oldjuk meg.Nekem a jóban-rosszban ezt is jelenti.Hogy nem hagyom cserben,mert nem férfias az önbizalomhiány.Vagy mert egyesek szerint anyáskodás hogy lelket öntök belé,segitek ahol tudok.

2-es voltam

2013. szept. 10. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. szept. 10. 22:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!