Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Félek, hogy nem fogunk megint...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Félek, hogy nem fogunk megint összepasszolni?

Figyelt kérdés

A férjem külföldre költözött, másfél hónapja, én egy-két hónap múlva megyek utána. Nagyon szeretem és epekedünk egymás után a távollét alatt, de közben bizonytalan is vagyok. Vajon ugyanazt fogom érezni iránta akkor is, amit most/eddig éreztem?

Amiatt is félek, hogy ő most olyan munkát végez, amihez túlképzett. A közös célok továbbra is megvannak, fel akarunk mászni a szamárlétrán, de nem tudom, mit fogok érezni amiatt, hogy nem ingben jár dolgozni, hanem munkásnadrágban... Jól leírtam, most sokan le fognak hurrogni amiatt, hogy csak a presztízs miatt vagyok vele, meg hogy nem is szeretem. Pedig nagyon is szeretem, de a szerelemhez hozzátartozik a társban látott potenciál is.


Volt valaki hasonló helyzetben? Mit éreztetek, amikor újra együtt voltatok?


2013. szept. 10. 21:45
1 2
 1/11 Jégtánc ***** válasza:
64%
Nem értem a problémád.3,5 évig éltem távkapcsolatban .1000 km- re.Alig vártam hogy találkozzunk.Meg sem fordult ilyesmi a fejemben. Azóta 5 éve hogy együtt elünk.1 kicsit sem bizonytalanodtam el,pedig 16 év Németországot,munkát ,életet adtam fel.
2013. szept. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Én ilyen... rágódós típus vagyok. A lételemem a rágódás, igyekszem leszokni róla. Talán pont azért félek, mert annyira fontos vagyok neki és ő is nekem, és mert egymás nélkül értelme sem lenne kimenni. Szóval most olyan érzés, hogy ha mégsem passzolunk össze (3 év házasság és 3 hónap szünet után), egy egész világ borul fel. Ez persze nagyon valószínűtlen, de hát ilyen vagyok én...


Köszönöm a pozitív tapasztalatot.

2013. szept. 10. 22:04
 3/11 Jégtánc ***** válasza:
100%
Próbálj meg kikapcsolódni.Menj el munka után edzeni,vagy kollegákkal koktélozni,vagy moziba.Foglald el magad hogy ne legyen sok időd butaságokon gondolkodni:))
2013. szept. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%

Tul sokat komplikálsz te. Mi van abban, ha munkásnadrágban látod, és nem ingben.

Nekem a férjem fehér köpenyes diplomás ember, és ma felvette a legrosszabb ruháját, hogy kifesse a teraszt. Ez számomra sok oldaluságát jelenti.

2013. szept. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
71%
Ezért retteg sok férfi a nőktől. Ilyen elmebeteg dolgot.. nem ingben jár, nincs benne potenciál.. ha megbetegszik otthagyja a férjét egyedül meghalni.
2013. szept. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nos, én a helyedben büszke lennék rá. Valóban sokoldalú, valóban a közös érdeketeket nézi, és nem azt hajtogatja egoista módon, hogy "nem ezért tanultam". Hát basszus, aki tanul, az azért teszi, hogy TÖBB dologhoz értsen. Potenciál alatt én azt értem, hogy nem egy élhetetlen barom, hanem a férfi, akit szeretek, mellesleg nem büdös neki a kétkezi munka sem.


Más: cs.szheted az egész jól működő kapcsolatodat, ha 3 hónap távollét megingatja. Mindemellett nem árt tudnod, hogy az agyalás még a tökéletes szerelmet is romba bírja dönteni, szóval, ha azon agyalsz, hogy mit fogsz érezni iránta, valószínűleg már úgy mész ki, hogy kétségeid lesznek a saját érzéseiddel kapcsolatban. Közelről könnyű szeretni a másikat. Egy távkapcsolatba "mesterségesen" kell érzelmeket pumpálni, a lehetőségekhez mérten sokat kommunikálni, pozitívan gondolkodni a másikról, közös képeket nézegetni, közös számokat hallgatni, büszkének lenni a másikra. Ha te csak az agyalással leszel elfoglalva, tönkreteszel 3 évet és a komplett közös jövőtöket.


Egyébként igen, 3 hónap alatt el lehet felejteni a hangját(telefonon, Skype-on is más a hengja), az illatát, azt, hogy milyen érzés hozzábújni. De ez az első együtt töltött egy óra után visszaáll a normál kerékvágásba, egyszerűen annyi, hogy könnyebb pontosan felidézni a tegnap történt dolgokat, mint azt, ami 3 hónapja történt. Ez természetes dolog, nem fogsz rá idegenként tekinteni, ha újra találkoztok. Kivéve persze, ha az agyalással olyan tulajdonságokkal ruházod fel, amik nincsenek is benne. 20L

2013. szept. 11. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szia . Szerintem ezt a túlzott aggodalmasságot próbáld meg elfelejteni ,sehová sem vezet . Az én férjem több mit 2 éve dolgozik külföldön (11 éve vagyunk együtt ) ,de meg sem fordultak ilyenek a fejemben ,hogy már nem fogunk összepasszolni . Talán elbizonytalanodtál kicsit ? Az nem jó előjel :( ! Pedig szerencsés vagy ,hogy ilyen hamar tudsz a párod után menni .Mi még most keresünk megfelelő albérletet kint ,ahol majd folytatni tudjuk a közös életünket . Igen ,mi is kintre tervezünk a továbbiakban . Az meg ,hogy olyan munkát végez amihez túlképzett ,büszkeséggel kellene ,hogy eltöltsön . Valószínű belátta,hogy nem feltétlenül a túlképzett emberek boldogulnak ,főleg nem külföldön (!) és nem derogál neki munkásnadrágra cserélni az inget . Elárulom neked az én párom is munkásnadrágban dolgozik ,sosem szégyelltem és külföldön sem nézik le ,mert jól tudják ,hogy meg vannak fizetve . ( Legalábbis az én párom hál' Istennek jól keres ! ) .
2013. szept. 11. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Most egy olyan élethelyzetben vagy, amilyenben még nem voltál, és ha "rágódó" típus vagy, akkor nincs azzal semmi baj, hogy agyalsz olyanokon, ami másnak eszébe se jutna :) Azért túlzásba ne ess! Szerintem minden simán, természetesen fog alakulni. Az a lényeg, hogy szeressétek egymást, legyen összhang, a munka és ruházat totál mellékes. Amúgy nyílván azért vállalt külföldön másfajta munkát mint amit itthon csinált, mert azt jobban megfizetik, a jövőtökért és érted teszi, szóval ez járjon a fejedben. Büszke lehetsz rá!
2013. szept. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Volt köztük sok hasznos dolog.


Azért vállalt ilyen munkát, mert a friss bevándorlók szakmai tapasztalatát nem veszik komolyan és akár fél év is eltelhet, amíg talál egy helyet a saját szakmájában. Ettől függetlenül nagyon büszke vagyok rá, hogy tud ilyen stresszes körülmények között teljesíteni, és hogy nem húzza a száját a fizetésére, a körülményekre sem. És hogy szakmai továbbképző tanfolyamokat keres, és keresi a kiutat ebből a helyzetből. Annyira hiányzik...


Volt egy olyan előzmény is ezen a nyáron, hogy kiutazott csupán két hétre az egyik rokonához látogatóba egy egzotikus országba. Az csak két hét volt, de engem megrendített, mert teljesen depressziós lettem nélküle. Azután amikor hazajött, és találkoztunk a reptéren... Egy egész napig nem tudtam hová tenni őt. Aznap éjszaka csak ültem a hitvesi ágyunkon, és néztem, ahogy alszik. Azután a dolgok persze rendbe jöttek, de azok iszonyú furcsa napok voltak.


Sok erőt kívánok mindenkinek, aki távol van egy szerettétől.

2013. szept. 11. 12:40
 10/11 Nádszálkisasszony ***** válasza:
Ne idegeskedj feleslegesen! Ha eddig minden rendben volt veletek, ezután sem fog semmi és semmi változni!:) Hosszú, boldog éveket Nektek és sok erőt! :)
2013. szept. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!