Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Megváltoztathatom-e a házasság...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megváltoztathatom-e a házassági nevemet úgy, hogy eredetileg a férjem teljes nevét felvettem (-né toldattal), most pedig úgy szeretném, hogy dr. +a férjem vezetékneve+az én keresztnevem?

Figyelt kérdés
(A házasságkötéskor még nem volt doktori cím.)
2013. szept. 22. 12:18
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
52%

Zárójelben olvasható, hogy csak abban az esetben ha a feleség doktor.

Igaz nem derül ki a kérdésedből, hogy a férjed, vagy te szerezted-e a házasságkötésetek után a dr.-i címet

2013. szept. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Már írtam, hogy én szereztem a doktori címet.
2013. szept. 22. 14:04
 13/15 anonim ***** válasza:

Az kimaradt nekem, ne haragudj.

Felveheted ebben az esetben a választott formában...:)

2013. szept. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Tehát most vagy (pl.) Tóthné Kovács Piroska. De te lettél dr, és úgy szeretnéd, hogy Tóthné dr. Kovács Piroska? Vagy csak simán dr. Kovács Piroska?
2013. szept. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Lehet. Tuti hogy két lépés lesz, egy az anyakönyvvezetőnél (5.000 Ft, ha annál, akinél kötöttétek a házasságot, akkor gyorsabb), a második meg az okmányiroda, ahova a papírjaid kellenek, hogy ledoktoráltál. Ha nem változtatnál nevet, akkor az okmányirodában kérhetnél új igazolványokat már a dr. nevedddel. Így rá kéne kérdezni, de szerintem ebben egyszeri okmánycsere elég lesz.
2013. szept. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!