Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogy működik a vagyonfelezés?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy működik a vagyonfelezés?

Figyelt kérdés
Hamarosan össze fogunk házasodni a barátnőmmel. Nekem van egy kis lakásom, 100%-ban az én nevemen. Arra lennék kiváncsi, hogy ha összeházasodunk, akkor egy esetleges válás esetén övé lenne a lakás fele a vagyonfelezés miatt? Vagy a lakás esetén a tulajdoni hányad alapján kerül elosztására, vagyis az én esetemben az egész az enyém maradna?

#házasság #vagyonfelezés
2013. szept. 22. 15:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Mindennek utána tudsz nézni a Családjogi Törvényben.


Bizonyíthatóan a házasság előtt szerzett vagyon különvagyonnak minősül, váláskor tehát a vagyonelosztásba nem számít majd bele.


De lehetőség van házassági szerződést is kötni, amiben akár az utolsó konyharuhát is leltárba vehetitek, és leírhatjátok, válás esetén kit illet majd.

2013. szept. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Házasság előtti vagyon soha nem lesz közös vagyon.
2013. szept. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Arra kell vigyázzál eladathatja veled a lakást és utána az új már közös szerzemény lesz, hiába a te pénzedből megy.
2013. szept. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

A házasság előtti vagyon, valamint a házasság alatt örökölt vagyon soha nem közös.


Teszem azt, két éve házas vagy, s az "amerikai nagybácsi" rád hagyja örökül a részvényeit, ingatlanát, akkor az csak és kizárólag téged illet, egyedül a te nevedre kerül.


Viszont, ha a házasságkötés után alapítasz céget, hiába van csak a te neveden, az válás esetén közös szerzeménynek, közös vagyonnak számít.


Hiszen az a pénz is a családi kasszából származik, amit belefektetsz az új vállalkozás megalapításába, s amíg te a vállalkozásba fekteted minden idődet, energiádat, addig az asszonyhelyt áll otthon és a gyerekek körül, és mellette dolgozik is persze.

2013. szept. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
4es a genyó nő megjött.. Asszony otthon dolgozik. :D
2013. szept. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

# 3/4!


Az egyik rokonom elvált.

Vett egy garzont.


Megnősült.

Eladta a garzont, és a második feleségével közösen vettek egy nagyobb lakást, ami a feleség nevére került.


A rokonom meghalt. A feleség nem akarta a rokonoom első házasságából származó fiának kifizetni a neki járó örökséget, mondván, a lakás az ő nevén van.


Mivel a lakás vásárlásához eladták a rokonom garzonját, s annak ellenértéke is belekerült az új lakás árába, a bíróság simán megítélte a fiúnak a neki járó hányadot.

2013. szept. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Válást írjál ahol ezt figyelembe vették. A gyerek érdekének védelme más kérdés.
2013. szept. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

# 5/6!


Kifejtenéd?


Az otthoni munka is munka, a gyerekek körüli munka is munka, ha csak az asszonyra marad, mert a férj a vállalkozásával kell foglalkozzon "éjjel-nappal".

Persze mellette általában az asszonynak is van munkahelye.


Rosszul fogalmaztál, vagy trollkodni jársz ide?

2013. szept. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

# 7/8

Válásnál is figyelembe veszik. De lehet írni házassági szerződést is. Alapból hülye az akinek van valamilyen vagyona és nem ír.

Örökségnél meg a gyerek örököli az apai részt, így nem a garzon miatt számított.

2013. szept. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha eladom a lakásomat, s csak abból az összegből veszek egy másikat máshol, nem teszek hozzá az árához a közös kasszából, mert mondjuk, olcsóbbat veszek, s még pénzem is marad, amit mondjuk a felújítására használok fel, akkor marad az én külön tulajdonom.


Tehát ha a közös kasszából nem teszek hozzá az új lakás megvásárlásához és renováláshoz, berendezéséhez.


Vagy teszem azt, eladom és befektetem az árát.


Azt nem osztják meg, az az enyém marad.

2013. szept. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!