Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Nektek a férjetek/feleségetek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nektek a férjetek/feleségetek a legjobb barátotok is egyben? Jobban működik így a kapcsolat?

Figyelt kérdés
2013. szept. 12. 15:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan ember, aki közelebb állna hozzám, és ez fordítva is így van. Mindenről beszélgetünk, megosztunk jót is, rosszat is, de szerelem is van, nem csak barátság. Érdekes kérdés, hogy jobban működik-e így a kapcsolat, mert nincs összehasonlítási alapom :) a többiekkel, akikkel próbálkoztunk, nem jutottunk erre a szintre, szóval igen, meglehet :)
2013. szept. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
97%

A legeslegjobb barátai is vagyunk egymásnak. Először egymásnak mondjuk el a dolgainkat, ha egyáltalán mást beavatunk. Mindent megbeszélünk, nincsenek titkaink egymás előtt. Engem olyan dolgokba is beavat amibe mondjuk más barátait nem, és én is őt.

Egyértelműen sokkal jobban működik egy olyan párkapcsolat, ahol a felek barátok is, nem csak partnerek. Ha meg legjobb barátok, annál jobbat nem is lehet elképzelni :)

2013. szept. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a barátom is, nem is tudom elképzelni, hogy működne egy kapcsolat enélkül.
2013. szept. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen jobban működik.

Vagyis nálam hosszú távon csak így tud működni.

A férjem előtt akikkel volt kapcsolatom,mind csak szerelem volt,ami viszonylag rövid idő alatt ellaposodott,csak szerelemből nem lehet sokáig együtt lenni,legalábbis én nem tudok.

A férjem viszont egyben a legjobb barátom is,bizalmason,és én is neki.A szerelm így lassan 20 év után már csak időnként lobban fel,viszont a házastársi szeretet és barátság az örökké összetart.

2013. szept. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Százszor jobb így. Nincs is értelme különszedni a kettőt. Így elmegyünk a haverokkal (mert én is beletartozok) nem pedig elmegy a haverokkal. Ezt sokan nem értik meg amúgy.


Nem azért megyek természetesen vele sörözni, mert felügyelném, vagy mert nem bírom ki nélküle azt a kis időt. (mielőtt még valaki belekötne), hanem azért, mert mint barát nekem is ott a helyem. Így mind a ketten jól érezhetjük magunkat, hiszen egymással is tudunk nevetni, sztorizni, hülyülni.


Így mehet az ugratás, a nagy nevetések, akár kettesben is.


Az intimitást se veszi el, hanem kiegészíti. Szerintem aki nem barátja is egyben a párjának, azok mennek szét.


Határozd meg amúgy a barát fogalmát.

"A barátság összetett, támogató emberi viszony. Tartalma és meghatározása koronként és kultúránként eltérő, valamint az alanyok társadalmi helyzete és személyiségjegyei is befolyásolják. A barátság egyéni vonatkozásban lelki, vagyis érzelmi, anyagi és kognitív erőforrás. A barátság az egyik emberi kapcsolat, mely emberek között alakul ki több örömteli találkozás, beszélgetés által. Jellemzi a kölcsönös elfogadás, rokonszenv, szeretet, bizalom, szövetség, együttérző képesség, nyitottság, törődés"


Plusz szerelem, és testiség, vonzalom. Mi ebben a rossz? Szerintem így kerek :)

2013. szept. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen és igen :) Eleve barátokként (majd legjobb barátokként) kezdtünk, mert amikor megismerkedtünk, még mind a ketten kapcsolatban éltünk, utána lett belőle szerelem is :). Az előző kapcsolataimmal összehasonlítva sokkal jobb, ott a vonzódás nem jár együtt az összhanggal, a barátságnál pedig elengedhetetlen, hogy passzoljanak a felek. Már azelőtt a lelki társam volt, mielőtt bármi lett volna, ez pedig nagyszerű :) Láttuk egymást rosszabb napjainkon, ismertük a másik "negatív", nem voltak kellemetlen meglepetések. Nem véletlen, hogy ő lett a férjem :)
2013. szept. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Azt hittem, sok olyat fogok olvasni, aki nem... Mert nagyon sokszor találkozom itt azzal, hogy a házasfelek nem mernek/nem tudnak elmondani egymásnak dolgokat. Én nem is bírom elképzelni, hogy járni tudjak valakivel, aki előtte nem volt legalább jó haverom hosszú időn át. Olyan lenne, mint összeházasodni egy tökéletesen idegen emberrel.

2013. szept. 12. 16:53
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Szerintem igazán csak így működhet jól a kapcsolat.
2013. szept. 12. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
A megismerkedésünktől a "járáshoz" 8 év barátság vezetett.Ezért is mertem két hét együtt járás után Igent mondani arra a bizonyos kérdésre, és egy év jegyben járás után hozzámenni feleségül. Nem csalódtam benne, azóta is az elsődleges támaszai vagyunk egymásnak. Csodálatos érzés így élni. :)
2013. szept. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen igen. Bármit meg tudunk beszélni, a legcikibb dolgokat is, mégse veszít semmi a varázsából maga a párkapcsolat. :)
2013. szept. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!