Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ha szeretnék papíron is...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha szeretnék papíron is összeköltözni a férjemmel, akkor elég tőle egy meghatalmazást vinnem a lakcímkártya átiratásakor?

Figyelt kérdés
A lakcímkártyám átiratásához kérdezem. A lakás az ő nevén van, de ide szeretnék én is bejelentkezni. Nekem nincs tulajdonrészem benne. Eddig csak saját tulajdonú lakáshoz volt lakcímkártyám, ezért nem tudom, ilyenkor mi a szokás. Kell tőle meghatalmazás, hogy papíron is ide költözhessek, vagy esetleg személyesen is velem kell jönnie aláírni valamit? Van tapasztalatotok ezen a téren?
2013. szept. 24. 08:27
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
85%

Jól le lett itt pontozva mindenki....

Én a testvérem jelentettem be hozzánk,ez falun volt és úgy történt,hogy besétált a hivatalba hozott egy lakcímbejelentő papírt amit kitöltött majd én mint tulajdonos aláírtam és vissza vitte a papírt.Még ott se kellett lennem és az ég világon semmi meghatalmazást vagy bármi más nem kellett.Előtte önkormányzati bérlakásba laktunk és a bejelentéshez csak a bérleti szerződést kellett vinni ami tartalmazta,hogy bejelentkezhetünk oda.

Viszont amikor elköltöztünk és házat vettünk természetesen kellett a tulajdoni lap,hogy bejelentkezzünk ide.

Amúgy nagyon egyszerű a történet mert a netet és a telefont használva felhívod a helyileg illetékest és megkérdezed.Ez azért is jó mert ha okmányiroda van a közelbe akkor oda kell menned és oda viszont többnyire időpontot kell kérni....ha egy kis faluba stb laksz akkor meg a hivatalba kell bemenni (ennek hátránya,hogy eszköz stb hiányába nem fogod kapásból megkapni a kártyát hanem még ki nem postázzák addig a papírral mászkálsz)

2013. szept. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Lakcímbejelentéskor különféle dolgokat ellenőriznek, vagy éppen nem ellenőriznek, a hivatal úri jókedvétől függően.


Vagy kérnek tulajdoni lapot, vagy nem. Vagy ragaszkodnak a tulajdonos személyes megjelenéséhez, vagy nem. Vagy elfogadják a két tanúval hitelesített bérleti szerződést a tulajdonos aláírása helyett, vagy nem.


Egyetlen dolgot nem ellenőriznek SOHA: azt, hogy a bejelentkező tényleg ott lakik-e, ahová bejelentkezett.


Elég, ha lepapírozod. Anélkül viszont akkor sem tudsz bejelentkezni, ha tényleg ott laksz (mert például bérlő vagy, és a tulajdonos megtiltja).


Balkán!

2013. szept. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!