Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » FONTOS! Legyen érdekházasság?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

FONTOS! Legyen érdekházasság?

Figyelt kérdés
Szoval az a helyzet, hogy 21 éves vagyok a párom 24, 6 éve vagyunk egyutt és egyutt is élunk. Párom dolgozik, én tanulok. A szuleim fizetik a rezsi rám eso részét, és a sulival kapcsolatos koltségeket ami havi kb. 30 000Ft. Szerettem volna megpályázni szociális osztondíjat, hogy ne kelljen a szuleimtol fuggnom, viszont arra nem vagyok illetékes, mert A szuleim mindektten dolgoznak, és azt veszik alapul, hiába nem élek veluk egy haztartásban. Van egy másik lehetoség, hogy osszeházasodunk a párommal, akkor 100%-ra megkapnám, mert kb. havi 60000FT-bol élunk plusz amit a szuleim adnak. Az osztondij amugy 87000 FT lenne havonta. Ti mit tennétek a helyemben, osszeházasodnátok azért, hogy megkapjátok az osztondíjat? U.i: nem MO-n élek

2013. szept. 26. 15:25
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Szlovákia, elég hulye szisztémák vannak itt, a szuleimnek kotelességuk eltartani 25 éves koromig, hiaba vagyok nagykoru, ha nem tezsik meg is buntethetik oket
2013. szept. 26. 15:48
 12/23 anonim ***** válasza:
74%

Az érdekházasság nem ez.

Ha egyébként is össze akartok házasodni, akkor miért ne.

2013. szept. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
És olyankor mi a helyzet, ha valakinek nincsenek szülei? Az papírt kell vigyen arról hogy meghaltak? Vagy ha valaki nem ismeri a szüleit, árvaházban nőtt fel, akkor nem adhat be szoc kérelmet? És ott vannak akiknek elváltak a szülei, stb.
2013. szept. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
26%

Mi is többek között hasonlóért házasodtunk végül.

Már 10 éve éltünk boldogan,amikor olyan céghez kerültem,ahola házasokat nagyon szép összeggel támogatják havonta.Ezen ne múljon,2 tanuval összeházasodtunk,változni nem változott semmi,azon kívül,hogy annyival több pénzünk van,hogy 2 év alatt le tudtuk cserélni a kocsit belőle.

2013. szept. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Természetesen az árvák, akiknek munkanelkuli a szuoje, vagy a letminimumbol elnek jogosultak rá, de én nem számitok bele, mert a szuleimm mindeketten dolgoznak
2013. szept. 26. 16:03
 16/23 anonim ***** válasza:
Mégis melyik iskolába jársz? Az SZTE-n pl. -10 pont jár azért, ha valakinek irreálisan kevés a keresete a lakbérhez képest. Tehát hiába vallja magát önellátónak valaki és diákmelózik, ha azzal keres mondjuk havi 40-et és 20-at fizet albérletbe. A HÖK-nél se hülyék ülnek ám, ha bűzlik, hogy valakit támogatnak a szülei, mert annyi pénzből nem lehet megélni, akkor nem adnak támogatást. Valamint nálunk nem kell összeházasodni se, csak egy lakcímen kell lenni, tehát összeköltözöl a pasiddal, bejelentkezel oda ideiglenesre és kész. És semmiképp se házasodnék össze senkivel se pusztán a szoctám miatt, mert az olyan szinten kiszámíthatatlan, hogy ihaj... Vagy megkapod, vagy nem, és nem egy hatalmas összeg! Köztársasági ösztöndíjra hajts, az már valami! Meg tanulmányira.
2013. szept. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
29%
Nyáh, Szlovákia, bocs, nem láttam! Ebben az esetben ne nézd a hozzászólásomat, de akkor is gáz, ha emiatt akartok összeházasodni. Semmi sem garantálja, hogy így megkapod a szoctámot!
2013. szept. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

"Természetesen az árvák, akiknek munkanelkuli a szuoje, vagy a letminimumbol elnek jogosultak rá, de én nem számitok bele, mert a szuleimm mindeketten dolgoznak"


Értem én, de hogyan bizonyítod, hogy egyáltalán kapcsolatban állsz a szüleiddel? Mert lehet hogy szépen keresnek mind2-en, de ebből nem következik, hogy neked adnak is belőle.


Én úgy tudom, mindig azt nézik, akikkel egy háztartásban laksz, ahol a lakcímed van. Az esetek döntő többségében ezek ugye a szőlük.


Nem tudom én sem, hogy hogy van, de mostmár engem is érdekel ez a rendszer

2013. szept. 27. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Legyen érdekházasság. Nincs ezzel gond, a papír nem jelent semmit. Csak esetetekben egy kis plusz pénzt.

Nekem pl. a szüleim is "érdekből" házasodtak, mint a 10-es hozzászóló, az első gyereknél macera volt az apaság, a másodiknál arra jutottak, hogy egyszerűbb gyorsan összeházasodni.


A házasság nem csak akkor "csak egy papír" ám, amikor valaki ezzel indokolja, miért nem akar házasodni :)

2013. szept. 27. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Szerintem suli mellett menj el dolgozni. Magyarországon is ha pl. minden második hétvégén 16 órát, hétközbe kétszer 4 órát dolgozik egy tanuló, akkor az 64 óra, egy átlagos 600 Ft-os órabérrel számolva is kb 40.000 Ft. De ott nyilván több lenne. Talán 60.000 Ft-ot is tudnál keresni. Az meg már alig kevesebb mint az ösztöndíj. Tudom munka nélkül jobb lenne megkapni ezt az összeget, de a részmunka nem olyan megterhelő, én is végigdoloztam a középiskolát eszerint a szisztéma szerint, sőt minden nyarat is teljesen. Ez utóbbiból is lehet félretenni a sulis időszakra.

Azért javaslom inkább a munkát mint a házasságot, egyrészt mert te is írod hogy MÉG nem akarnál összeházasodni, másrészt meg 21 évesen nem is kell.

2013. szept. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!