Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » FONTOS! Legyen érdekházasság?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

FONTOS! Legyen érdekházasság?

Figyelt kérdés
Szoval az a helyzet, hogy 21 éves vagyok a párom 24, 6 éve vagyunk egyutt és egyutt is élunk. Párom dolgozik, én tanulok. A szuleim fizetik a rezsi rám eso részét, és a sulival kapcsolatos koltségeket ami havi kb. 30 000Ft. Szerettem volna megpályázni szociális osztondíjat, hogy ne kelljen a szuleimtol fuggnom, viszont arra nem vagyok illetékes, mert A szuleim mindektten dolgoznak, és azt veszik alapul, hiába nem élek veluk egy haztartásban. Van egy másik lehetoség, hogy osszeházasodunk a párommal, akkor 100%-ra megkapnám, mert kb. havi 60000FT-bol élunk plusz amit a szuleim adnak. Az osztondij amugy 87000 FT lenne havonta. Ti mit tennétek a helyemben, osszeházasodnátok azért, hogy megkapjátok az osztondíjat? U.i: nem MO-n élek

2013. szept. 26. 15:25
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
Én havi 87000 Ft-ért nem házasodnék össze, ha egyébként nem merül fel a házasság. Kivéve, ha éheztek és napi megélhetési problémáitok vannak. A szüleid viszont tudnak támogatni, nálatok 25 éves korodig kötelességük is, nyilván ezzel tisztában voltak, amikor gyereket vállaltak. Egyébként ők mit szólnak, hogy emiatt házasodni akartok?
2013. szept. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:
A szuleim nem szolnak bele, felnott emberek vagyunk nekunk kell eldonteni, de nyilván nekik is jobb lenne, ha nem kellene havonta 30000FT-ot nekem adniuk, és nekunk is jobb lenne mert így teljesen fuggetlenné válhatnák a szuleimtol. Másrészt, így éppen a kaját, kozmetikumokat tudjuk fedezni, néha ha nagyon szukséges ki tudjuk szoritani a ruházatra is, de nincs felesleges pénzunk.
2013. szept. 27. 17:49
 23/23 anonim ***** válasza:
Függetlenné majd akkor válsz, ha munkából el tudod tartani magad. Az nem függetlenség, ha kihasználsz egy kiskaput a törvényben és megszerzel egy támogatást, amit olyanoknak szánnak, akiket nem tud támogatni senki. Ezt nem ítélkezésből mondom, szimpatikus, hogy felnőttként akarsz élni, de amit felvázoltál, az nem az lenne. Egyébként ha szeretitek egymást, akkor ez nem számítana érdekházasságnak. Mindenesetre ne a GYIK alapján dönts, mert ezt nektek kell megbeszélni a pároddal, de amiatt szerintem ne legyenek kétségeid, hogy a házasságot valami romantikusabb dolognak képzelted, mert a többi ember is túlnyomórészt olyanok miatt házasodik, hogy kell a szocpol meg a lakáshitel meg bonyolult az apasági nyilatkozat.
2013. szept. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!