Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Kozos vagy kulon kassza es miert?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kozos vagy kulon kassza es miert?

Figyelt kérdés
2013. szept. 28. 19:30
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
Nincs értelme nálunk a külön kasszának, mert nem sok minden marad mire mindet befizetünk. Meg amúgy is közösek a döntések, ha valamire szükségünk van, akkor azt megbeszéljük.
2013. szept. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ milyen kapcsolatban.

Házasságban közös. Legalábbis nekem az az ideális család, ha minden közös.

De azért fontos minden kapcsolatban az is, hogy senki se függjön nagyon a másiktól.

2013. szept. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%

Közös.

Egy komoly kapcsolatban, házasságban nincs helye a különcködésnek. Közösek a döntések, közös mindenm legalábbis nálunk. És nem azért mert ellenőrizgetni akarom a páromat, hanem mert mi így érezzük jól magunkat.


Van ismerősöm akik úgy házasok, hogy külön polcuk van a hűtőben. Az egyik ha ad pénzt a másiknak akkor kamatot számol rá. Az ilyent én nem nevezem házasságnak.


Mi 16 éves korunk óta megosztunk egymással mindent, a zsebpénzüket is megosztottuk, mindig az adott, akinek éppen volt. Ma sincs másképp.


Ez nem jelenti azt, hogy bármelyikünk nem vehet magának amit akar, de a nagyobb dolgokat azért megbeszéljük.

Nálunk nincs helye a különcködésnek. Olyan férfivel nem élnék együtt aki külön kasszát szeretne. Ha valaki külön kasszát szeretne éljen egyedül, az én meglátásom szerint.



Ennek ellenére olyat is ismerek, akinél működik. De nekem nem tetszene. Olyan mintha lakótárssal laknék együtt, felezni a számlákat, rezsit, egyéb költségeket.



23-L

2013. szept. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
Komoly kapcsolatban, házasságban közös. Milyen élet az ahol el kell számolni dekára, hogy ki mennyi sütit evett, vagy hány kg húst fal fel egy hónapban, hány watt energiát használ el. Ez kivitelezhetetlen, és értelme sincs egy komoly kapcsolatban ilyesmivel foglalkozni.
2013. szept. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
Közös. Egy házasság, komoly kapcsolat nem arról szól, hogy külön veszünk mindent és kiszámolunk mindent 2 arányba legalábbis nem nálunk.
2013. szept. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
Ha megbízható a partner, akkor közös. Mivel házasságot csak megbízható emberrel kötök, házasságban is közös. Más persze a kényszerhelyzet, ha pl. kiderül a partneremről, hogy neki a közös kassza azt jelenti, hogy nem csak a saját pénzét költi el mindenre amit megkíván, hanem az enyémet is (volt itt egy ilyen kérdés). Ilyenkor persze külön kassza a jó, de a legjobb össsze sem házasodni az ilyennel.
2013. szept. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

Házasságban alap, ha nincs szerződés, jogilag is közös.


Komoly kapcsolatban is a közösre szavazok.

Közös céljaink vannak,mtehát ezért közösen gondoskodunk róla anyagilag.

A legtöbb költség közös általában (rezsi, albérlet/hitel akinek van, étkezés/ koszt, alap tisztálkodási szerek, utazás)

Ebben az esetben vicces a "te ezt fizeted, én azt fizetem" felállás

Ha mégis, akkor van ami felette van, az a saját kôöltég, ugyebmindenki maga rendelkezik a pnzével, azt vesz amit akar, ebben az esetben minor jutnak előre? Hamar beleesnek abba a hibába, hogy egyik többet költ, mit a másik, és ezt egymás fejéhez vágják, hogy nem is küzdenek egyenlően a céljaikért.

A másik, hogy van amikor az egyik félnek alacsonyabb a fizetése, akkor amikor elfogy, akkor ő nem megy nyaralni, a párja meg igen? Vagy mi?

2013. szept. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 Je Veux ***** válasza:
100%

Együttéléstől kezdve nem sok értelmét látom a külön kasszának. Persze komoly kapcsolatról beszélek, és nem arról, hogy 2 hónapja ismerem, összecuccolunk.


Több éve tartó kapcsolatban nem is értem hogyan lehet ezt kivitelezni, ahogy már írták is előttem.


A párom többet eszik, én meg többet folyatom a vizet, akkor most hogyan osztozzunk?!


Házasságban pedig már végképp nem látom értelmét. Összekötötték az életüket, hogy ők innentől kezdve együtt, közösen akarnak előre haladni, minden döntés közös, mindent megbeszélnek, ház, gyerekek. Mi értelme osztozkodni? Energia és időpazarlás is a hóvégi egymás közti elszámolás. Egy családba megy a fizetés nem? Akkor meg közös.

2013. szept. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:

Egyszerű! A víz sokkal drágább! :)

Egyébként, ha külön kasszán gondolkodik valaki együttélésnél, vagy házasságnál, ott valami nincs rendben.

2013. szept. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
12%

Abban az esetben mi van, ha az egyik fél lényegesen többet keres a másiknál (általában a férfi)?

Hitel rezsi, kaja szórakozás közösen ki van fizetve, ezekbe aki többet keres többet is ad, de a kevesebb fizetés ugye teljesen elfogy, a másikból még marad kb 50.000 Ft.

Házasság, gyerek nincs, akkor elvileg a feléből vehetnék magamnak cipőt, ruhát, akármit, mert közös?

Nálunk ezért van közös, de mégis külön kassza, mert szerintem a maradékért nem én dolgoztam meg.

Mások (ahol MINDEN közös,) hogy oszlik meg a fennmaradó összeg?

2013. szept. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!