Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Férfiak, férjek! Mit éreztek/é...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férfiak, férjek! Mit éreztek/éreznétek, ha a párotok/feleségetek 1,5x-2x több pénzt keres (ne)? Tudnátok tanácsot adni?

Figyelt kérdés

Felvettek egy munkahelyre, ahol meglepően nagyon jó fizetést ajánlottak (300 ezer nettó fölött). Hozzáteszem, azért is örülök, mint majom a farkának, mert egyébként szegény családból származom, és bölcsészdiplomám van (nyelvekből), a nyelvtudásból, egyéni kompetenciákból és pár évi tapasztalatból sikerült ezt összehozni, egy olyan ágazatban amiben szerintem pofátlanul sok pénz van.


Párom jelenleg többedik éve dolgozik egy "feketéző-szürkéző" cégnél, kb. feleannyit keres mint én fogok. Nagyon szeretne váltani, most lesz meg a második (közgáz/marketing) diplomája, egy végtelenül intelligens, okos ember, akit nagyon becsülök és imádok.


Gyorsan le szeretném szögezni, hogy tudom, a mai magyar valóságban mindkettő szuper fizetés. Én a fizumat, bár még nem vagyunk házasok, de így is közösnek érzem és tekintem, ezt már a páromnak is megmondtam (együtt élünk, nagyjából közös kasszán)


De látom a szemében, hogy azon túl, hogy örül nekem, kicsit szomorú is. Régóta keres állást, de jól tudom, nem egyszerű találni. (Beajánlani nem tudom, totál más a szektor amiben dolgozunk).

Tudom hogy szomorú, mert úgy érzi, nem tudna eltartani. Tudom hogy frusztrált kicsit az egész helyzet miatt (én viszonylag könnyen találtam állást, ő régóta keres). Pedig őt mindennél jobban szeretem, nem akarom hogy így érezze :'(


És itt a kérdés: férfiak/férjek: tudnátok tanácsot adni? Ti hogy éreztetek/éreznétek? Esetleg romlott meg emiatt kapcsolat? Szerintetek hogyan nyugtathatnám meg a párom, hogy nekem nem ez a mérvadó a kapcsolatunkban, hogy úgyis magunkra költöm a pénzt (étterem, nyaralás, leendő lakás) és ne idegeskedjen rajta, hisz előbb-utóbb ő is talál majd jó munkát?


Mindenképp beszélni szeretnék vele őszintén, csak nem tudom, hogyan kezdjek hozzá, ebben szeretném a segítségeteket, véleményeteket kérni. Köszönöm!


2013. okt. 2. 16:52
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
96%
Az én férjem teljesen természetesnek vette, mikor háromszor annyit kerestem, mint ő. Sosem kérkedtem vele, de mikor fordut a kocka, megpróbált az eltartó szerepében tetszelegni. A témát rövid úton lefejeztem azzal, hogy mindenki annyit keres, amennyit legjobb tudása és szorgalma alapján képes.
2013. okt. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

engem nem zavarna ha a nőm 1.5-2x v többet keresne ,örülnék neki


gratula az uj melodnak sok szerencsét

2013. okt. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
70%

Amit az 5-ös ír, abban van szerintem a lényeg!

Szóval ne kezdj hirtelen nagyobb lábon élni, mint eddig, hanem tedd félre a többletet! Étterem, nyaralás... Ha eddig se vittétek túlzásba, azután se tedd csak azért mert van miből... Ha a párodnak éppen nincs munkája, akkor szerintem számára baromi nyomasztó lehet étterembe járkálni. És nem csak azért, mert te fizeted és ő nem tud beleadni! Hanem mert ilyen helyzetben egy normálisan gondolkodó ember luxusnak érzi, és ha szívesen hívod meg, akkor is az az érzetet adja a dolog, mintha kihasználna téged...

Tehát tedd félre a pénzt, és ha tényleg kell valami, jön valami váratlan kiadás, akkor nyugodt szívvel előveszed, de ne frusztráld a társadat azzal, hogy amikor neki munkája sincs, te növeled az életszínvonalat...


Ezt nemtől függetlenül mondtam! Ha fordítva lennétek, akkor is ezt mondanám, bármennyire is divat eltartani egy nőt...

Normálisan gondolkodó ember nem szereti kihasználni a másikat, és nyomasztja, ha nem tud anyagilag hozzájárulni a közöshöz...


Én úgy gondolom nem ez a fizetés téma kellene a legfontosabbnak lenni köztetek... Hanem az, hogy neki is legyen munkája, hogy hasznosnak érezhesse magát! Ha per pillanat nem is tudsz neki konkrét állást szerezni, azért ha akarnál tudnál segíteni, hogy valamit ő is dolgozzon! Hidd el, jobban fáj az neki, ha a munkakeresésben nem állsz mellette, mint az, hogy neked épp mennyi a kereseted...

2013. okt. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk kb. azonos a fizunk, de volt olyan, hogy neki nem volt munkája, én meg este 7kor estem haza minden hétköznap. Borzasztó rosszul érezte magát, de amint elkezdett dolgozni, és megjött az önbizalma, helyreállt a lelkivilága is. Ha úgyis egy helyre megy, akkor szerintem mindegy, ha a nő többet keres, majd ha gyesen leszel, fordul a kocka. Akkor ő lesz aki jobban belead anyagilag a családi kasszába. És még ki tudja, hányszor fog fordulni a dolog.
2013. okt. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Képzeld első, több embert is ismerek aki 300 felett keres havonta. Sőt olyat is aki 500 felett. Nő is van köztük, férfi is. Ettől függetlenül sok hely van ahol pofátlanul keveset fizetnek 1-1 munkaért, az sem mindegy az ország melyik részén élsz.


Kérdező, szerintem nincs gond ezzel, barátnőméknél is ez a felállás. Őket nem zavarja. Persze biztos vannak olyan férfiak akiket úgy neveltek, hogy a férfi dolga eltartani a családot, de ha a pároddal nem ez a helyzet szerintem ne agyalj ezen.

2013. okt. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
85%

Én igaz a feleség vagyok de ugyanebben a helyzetben. Én a nyelvtudàsommal találtam egy munkahelyet 3* annyit keresek a mint a férjem. Ő gyári munkás, én privát tolmács. Nekem egy két napos konferenciàért fizetnek annyit mint amiért ő 1 hétig keményen dolgozik.

Az elején ő is kisebbségben érezte magát, de mivel közös a kassza, és tényleg sokat beszélgettem vele erről, igy mostmàr nem igazán érzi meg a különbséget. Mond neki hogy ez egy jó kiugró nektek, tudtok félre rakni stb. Én ezzel (ami igaz is) meggyőztem a férjem arról hogy nem attól férfi valaki hogy ő hoz több pénzt haza.

2013. okt. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, szuperek vagytok, ment a zöld mindenkinek, kivéve még mindig tamáskodó barátunknak. :)


8-as kérdezte azt hiszem, hol fizetnek ilyen pofátlanul sok pénzt: IT helpdesk, igen sok pénzek keringenek. Én középvezető vagyok, felsőbb szinteken tényleg néha pofátlanság amit kiosztanak szerintem. Maguk az operátorok szerintem teljesen megdolgoznak a (csekélyebb) pénzükért, hisz tulajdonképp 2-3 nyelven végeznek speciális munkát.


13-as írta:

"Hidd el, jobban fáj az neki, ha a munkakeresésben nem állsz mellette, mint az, hogy neked épp mennyi a kereseted..."

Mellette állok teljesen (honnan olvastad ki, hogy nem?). Segítek neki a nyelvgyakorlásban is. Noszogatni viszont nem akarom, hogy "jaaaj, mikor jelentkezel mááár?" mert az ideggyilkos tud lenni. Jelentkezik ő, de nem olyan egyszerű oda bekerülni (marketinges) mint egy helpdeskhez.

2013. okt. 2. 19:43
 18/23 A kérdező kommentje:

Ja és köszönöm azokat a tippeket is hogy tegyünk félre - ezt tervezem, mikor megtudtam hogy felvettek, az első gondolatom az volt hogy "juj így hamarabb összejön egy nagyobb önerő egy lakásra" :)

Lehet az éttermezést picit sűrítem (értsd: nem kéthavonta hanem havonta 1x :)), meg 1 wellnesshétvégét most már megengedek magunknak, de elhatároztam hogy mindig megbeszélem vele, hogy mit gondol, szeretné-e, stb.


Egyébként beszéltem vele időközben, mondta hogy ő csak attól fél, hogy majd megelégelem, hogy csak ötletei vannak (ez nem igaz :)) és majd hatalmas elvárásaim lesznek felé (nem hiszem :)) meg jobban megtetszenek a gazdag menedzserek (hát, nem :)). De nagyon jól sült el a beszélgetés, most már nyugodtan örülök a váltásnak.

Ha még van válasz, jöhet, szívesen olvasom!

2013. okt. 2. 19:52
 19/23 anonim ***** válasza:
*
2013. okt. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

*Egy munkahelyen sem fizetnek ennyit és pont ezt már kérdezték ugyanígy és ez gyanús.


330eFt 10-15 éve egy átlag logisztikus netto keresete volt. Miről beszélsz?

2013. okt. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!