Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mi lehet az oka ha valakinél...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi lehet az oka ha valakinél egy házasság megromlik?

Figyelt kérdés
Esetleg a sok együtt töltött idő, vagy unalmassá válik a másik fél, vagy talán nem találja már a társát elég vonzónak, vagy a gondok?

2013. okt. 6. 09:27
 1/10 anonim ***** válasza:

Amit leirtál ezek is okok.

Idõvel rájönnek, hogy nem találták meg egymásban, azt amit keresnek.

Az egyik tulságosan uralkodhat a másikon, stb.

2013. okt. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Milló oka lehet,ráadásul általában,soha nem egy konkrét oka van.
2013. okt. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az, hogy nem beszélgetnek. Ha valami nem jó, nem szólnak egymásnak, magukban tartják és csak gyűjtik a feszültséget.
2013. okt. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
És szerintetek mennyi időn belül következik be átlagosan hogy megromlik egy házasság, tényleg lehet köze a gyermek válalásnak hozzá?
2013. okt. 6. 10:10
 5/10 anonim ***** válasza:

Minden kapcsolatnál más és más.


Valakiknek több, valakiknek kevesebb ok is elég ehhez.


A legnagyobb baj az az, hogy nem ápolják a kapcsolatot.

Elfelejtik, hogy változnak mindketten, így ami 2 éve jó volt, és működött, az ma már nem biztos, hogy fog...

ezek után okot találni már nem nehéz.

2013. okt. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

a legjobb kapcsolatot is megviseli a gyerekvállalás, akkor is, ha tervezett, és várt volt a gyermekáldás.

ennek az az oka, hogy egy nagyon megváltozott élethelyzet elé kerül az ember, a kapcsolat sosem lsz olyan, mint előtte, hiszen egy másik emberért ők ketten felelősséget kell vállaljanak, sosem lesz olyan, hogy "csak mi ketten".

persze ezen vagy túl lehet lépni és kihozni a legjobban vagy nem sikerül, de mindkét esetben, míg az új élethelyzetet megtanulja a pár kezelni sok változás történik érzelmileg, és lelkileg is. ebből sok probléma előfordulhat...

idő hiány, csak a gyerekkel foglalkozik a nő, vagy a férfi egyáltalán nem, nem segít be, nincs szex, elhagyja magát a nő. vagy csak nem kap dicséretet amikor kellene, idegileg kimerül, "elfelejtenek" megbeszélni dolgokat


Ezek csak példák, a problématárháza végtelen.

Csak a párokon múlik mit hogyan oldanak-e, mennyit tolerálnak...stb


A lényeg, hogy a gyerekvállalás tényleg egy próbatétel, de az összeköltözés is az, van, akiknél a kapcsolat már ott bukik.

2013. okt. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nálunk elég sok dolog összejött ami miatt végül megromlott a házasságunk:

-A férjem egy világ lustája, mindig is hagyta hogy én csináljak mindent.

Pl. terhesen a szokásos dolgok mellett még füvet nyírtam, kutyasz@rt szedtem az udvaron, behordtam két kaloda tűzifát a kazánházba, felújításokat végeztem a házban, mert ő nem volt hajlandó, megkérni meg nem volt kit. :/

-Az első gyerek születése csak tovább fokozta ezt, mert az eddigiekhez képest még a gyerek is rám maradt.

-A megnövekedett feladatoktól örültem ha jutott 2-3 órám aludni, így a szex helyett az alvást választottam.

-A pénzhiány. Elvárta volna hogy én menjek kicsi baba és minden más teendő mellett még valami plusz munkát vállalni. Ő napi 8 órát ledolgozik, és nem is hajlandó többet, se otthon se máshol.

-Érdektelenné vált irántam és a kicsi iránt.

-Nem elég hogy ritkává váltak az együttléteink, de azok minősége is erősen kifogásolható volt már. Nem volt hajlandó előjátékra, hiába kértem, aztán pedig a közeledésemet is elutasította,

-..végül kiderült hogy egy harmadik miatt.

De persze a kis felsorolásom csak pár dolog a sok közül. Van egy csomó apróság is amire hosszútávon rámegy a házasság..

2013. okt. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Utolsó, ne haragudj, hogy ezt kérdezem, de ha így viselkedett a férjed, veled szemben, akkor miért szültél gyereket?


Ha véletlen csúszott be a baba akkor nem szóltam.


Egyébként a kérdezőnek:


Sok oka lehet a házasság megromlásának.


- sok munka miatt - idő hiányában a törődés hiánya

- kommunikáció hiánya

- barátok, haverok előtérbe helyezése a házastárssal szemben

- az olyan nő, aki a gyereket teljes mértékben előtérbe helyezi a férjjel szemben

- érzelmek kihűlése

- elhidegülés

- szex ritkulása vagy megszűnése

- sok veszekedés

- hűtlenség

- fizikai, lelki bántalmazás

2013. okt. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
5+6 remekül fogta meg a probléma lényegét. Őszintén sajnálom, hogy név nélkül tették ezt.
2013. okt. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

7-es vagyok.

Szerettem a férjemet, szerelmes voltam belé, és szerettem volna gyereket. Persze mindig is tudtam hogy egy lusta disznó, de azt, hogy ennyire, az már a várandósságom alatt derült ki. :( Valószínűleg akkoriban lépett be a harmadik a képbe, mert előtte azért nem volt ilyen durva a helyzet.

2013. okt. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!