Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Volt már ilyen valakinél?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Volt már ilyen valakinél? Válás és új házasság után vissza az exhez? . A többi lent.

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem szólhatok bele, de a testvéremről van szó és nagyon aggodók érte.A Nővéremet (38 éves)tavaly előtt 13 évnyi ( boldog és harmonikus vagy legalábbis annak megélt) együttélés után elhagyta a Párja(41). (van egy 7-akkor még csak 5 - éves kislányuk) Az addig tündéri ember álságosan, hazug módon, gorombán, sőt otrombán kezdett viselkedni, úgy alázta, gyötörte a tesómat hogy már vérforraló volt. A nőt aki miatt lelépett gyorsan hamarjában elvette feleségül.A Nővérem majdnem belehalt ebbe az egészbe. Tönkrement érzelmileg, anyagilag, fizikailag. Mára összeszedte magát, gyöngyörűen él a Kislánnyal.(nem részletezném, hogy a Picit is milyen szörnyű hatások érték imádott Apukája és új mostohája révén). De mindketten megszokták,megtanulták kezelni a helyzetet. Apuka, kb 2 hónapja köszönte szépen az új házasságot és beadta a válópert.Ugyanakkor elkezdett újra udvarolni a Nővéremnek. Mea culpázik, hamut szór a fejére, (nem könyörög, de ) bűnbánatot gyakorol és egyre többször célozgat arra, hogy vissza szeretne térni a régi családjába. Azt hiszem ez nem annyira egyszerű és tudom hogy a Tesóm is csak úgy tudna elgondolkodni a közös jövőn ha párterápián segítenének a visszatalálásban. A baj az, hogy tudom ,hogy a Nővérem nem kezdene új kapcsolatba mással sem. A kérdés tehát valójában az, hogy örökre egyedül marad ( előbb utóbb a kicsi is felnő) vagy megadja az esélyt annak hogy a régi harmonikus kapcsolat visszaállítható és a vérszerinti Apukával közösen, ép családban nevelik fel a Kislányukat? Ti mit tennétek? Tudom, hogy nem szólhatok bele az életébe, és abban fogok neki segíteni amit ő választ, de a tanácsomat is kéri ,annyira összezavarta ez a nem várt helyzet. Olyan mintha egy rémálmot élt volna át, és mikor megpróbált hozzá alkalmazkodni akkor felébredt és ott a lehetőség....

Segítsetek!


2010. szept. 6. 09:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyetlen dologtól függ: szereti-e még a nővéred a volt férjét. Ha nem szereti, teljesen felesleges csak amiatt visszafogadni, hogy ne maradjon egyedül.

Ha szereti, akkor mérlegelnie kell, túl tud-e lépni a történteken, de 100%-ban. Meg tud-e bocsátani tiszta szívből, nem fogja-e felemlegetni a történetet, tud-e még bízni, nem várja-e azt, hogy a pasas élete végéig vezekelni és emiatt szolgálni fog. Tudja-e egyenragú társként kezelni a pasit? Nem fog-e állandó rettegésben élni, hogy mikor csalja meg megint, mert így élni nem lehet, a félelem tönkreteszi.


Ezekben a kérdésekben senki nem tud dönteni, csak a nővéred. (A párterápia szerintem felesleges, a férj döntött, neki nem kell segíteni. Tesód pedig ne hárítsa át a döntés felelősségét senkire.)

2010. szept. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

ebbe senki nem szólhat bele, de elmondom a véleményem.


nos, szerintem a kislánynak lenne a legkevésbé jó, ha apuka visszatérne. mi van ha pár év múlva megint lelép??? így nőjön fel a gyerek???


a nővéred miatt ne aggódj, anyum is kivolt jópár évig, mikor drága apám lelépett a nőjével. aztán utána megint megtalálta a nagy szerelmet, lassan 10 éve van együtt a párjával, és imádják egymást.


tudod a történetet a felmelegített töltöttkáposztáról.

ja, meg van egy film: nem kellesz eléggé.ha láttad, akkor tudod, hogy van benne egy mondás. ők a kivételek, mi vagyunk a szabály.

2010. szept. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne fogadja vissza,valószinű csak lakás kell neki meg aki kiszolgálja,aztán ha jön egy ujabb jo nő lelép megint.
2010. szept. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én már csak a gyerek érdekében sem fogadnám vissza.Szerintem csak kényelemböl akar vissza menni,aztán majd ha jön más megint lelép.
2010. szept. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

köszönök minden eddigi hozzászólást és várom a többi véleményt és segítséget.

kicsi kiegészítések:

- Kislány most is ájulatikg szereti az apukáját és azt játsza hogy varázslással kiszabadítja Őt a (tévedéséből) és a kicsi pónikkal visszahozzák az otthonába mert neki itt az igazi családja. Mindenre képes csak hogy ne veszítse el a mostanra megtapasztaltnál jobban Aputkát.

- a Nővérem szwerintem még érezhet vmit. az exe iránt, de alapvetően az a tipus aki egyszer szeret. Nem fél a magánytól, sőt eleve is egyedül tervezte leélni az életét amig az Exét meg nem ismerte.

- a pasinak van saját lakása és ha nem is kimagasló de stabil egzisztenciája.anyagilag nem érdekelt a visszatérésben.Nővéremnek anyagilag niylván könnyebb lenen de egyeltalán nem az a fajta aki eszreint dönt(sajnos) Ő a szívkirálynő :(

2010. szept. 6. 10:35
 6/10 anonim ***** válasza:
persze az ő dolguk, de én kívülállóként azt mondom ne fogadja vissza. hogy miért? mert ha egyszer ilyen szemét módon bánt a nővéreddel megteszi megint. előbb utóbb jön megint egy nő és tesód mehet megint a süllyesztőbe. vagy csak szeretőt fog majd tartani, tesód meg idegileg tönkremegy és a gyereknek sem lesz jó úgy. én azt mondom hogy a gyerekkel találkozzon amikor csak akar , de a tesód kezdjen új életet nélküle.
2010. szept. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ne fogadja vissza!!!! Végre rendbe jöttek a kislánnyal, gondolom megszokták mostanra kialakult életüket, és akkor apuka gondol egyet és megint bekavar! A gyereknek attól még az apja marad, de mivel a feleségét így megalázta ez az ember, ahogy írod, én bizony nem fogadnám vissza, és ha van egy kis tartás a nőben, akkor nem fogadja vissza ő sem. Lesz még szerető párja, aki majd megbecsüli! Amúgy mi van akkor, ha 2 év múlva apuka újra szerelmes lesz, és megint borít mindent? Megbízhatatlan férfi! Nem érdemes vele foglalkozni!
2010. szept. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hasonló szituban vagyok, mint a tesód. Nagyon jó hallani, hogy Te a döntésében fogod támogatni a tesódat, és nem befolyásolni akarod a döntésében. Hiába írja szinte minden kommentelő, hogy ne fogadja vissza, mert aki egyszer megteszi, hogy elmegy, az újra elmehet. Én azt mondom, ha szereti, akkor kezdjenek újból kialakítani egy közös életet, nem feltétlenül úgy, hogy azonnal "haza"cuccol az eltévedt férj. Éljenek kicsit külön lakásban, de tartozzanak össze. Ha eltelik így néhány hónap, lehet szorosabbra fűzni a szálakat, és akár az összeköltözésen is gondolkodni. (Nálam úgy néz ki működik ez a megoldás) Bárki bármit mond, egy gyereknek az a legjobb, ha a szülei együtt nevelik őt fel. (Itt ugye nincs szó sem fizikai bántalmazásról, sem piálásról, ami miatt én sem kezdeném újra senkivel sem az életemet)
2010. szept. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek! Valahogy még mindig nem tudom merre billenjen a mérleg. A tényekhez még annyit, hogy volt sogoromat én mint embert mindig nagyon kedveltem. Az egész család (mindig mindenkivel segítőkész, készséges és udvarias volt, szerettük nagyon) megdöbbent ezen a húzáson, Édesanyánk is betege lett az ügynek. Abban a 13 évben amíg Tesómmal együtt voltak, Ők voltak a minta kapcsolat mind a családban, mind a baráti körben. Nem tudom, meg lehet -e ezt az árulást bocsátani.Az utolsó kommentelő válasza reményteli, de azért valljuk be necces lenne a visszatérés. Azt hiszem legalább annyi időt kell most adniuk maguknak és egymásnak mint amennyi időt felemésztett ez az eset. Ha két év múlva ugyanígy és egyformán akarják és addig tovább normalizálják a kapcsolatot akkor talán lesz még esély. Nem tudom. Igazából, szívemből és Unokahugicám kivánsága miatt ("kedves édes Jó istenke kérem vissza a régi családomat, a régi Apukámmal" ) drukkolnék nekik, de a bizalom visszaépítése már kétemberes nehéz feladat.Ha van még vélemény szivesen olvasom:):) Szép napot!
2010. szept. 6. 15:20
 10/10 anonim ***** válasza:

Megint a 13. 5-ös vagyok. Eszembe jutott a tesód története, és gondolkodtam még ma is. (márcsak azért is, mert mint említettem, hasonló az életem mostanában, mint az övé) Van olyan, hogy valakinek a hatása, vagy inkább a bűvölete alatt az illető kifordul önmagából. Mondjuk az én férjem nagyon gyorsan rájött, hogy nem jól döntött az új párválasztásánál, de előtte azért ő is csinált olyan dolgokat, amiket sosem gondoltam volna. Alig tudott az illető bűvköréből kikerülni, és veri a fejét a falba, hogy megtette azt, amit megtett.

Akik az egyértelmű "megkövezés" mellett teszik le a voksukat, azoknak tényleg tiszta szívemből kívánom, hogy soha, de soha ne kerüljenek mégcsak hasonló helyzetbe sem.

2010. szept. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!