Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Túlzok? Kinek van itt szerinte...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Túlzok? Kinek van itt szerintetek igaza?

Figyelt kérdés

Férjemmel több mint 6,5 éve vagyunk együtt, 1 éve házasok vagyunk.Van egy 3,5 éves kisfiunk.

Néha eljárt a párom sörözni,amiből nem csináltam gondot,mert ennyi neki is jár,meg hát ugye én is mehetek néha barátnőzni.Tudni kell,hogy az én rokonságomban nem ivott alkoholt senki,apukám és hébe-hóba 1-2 sört,de azt is a vesegörcse miatt.

Férjeméknél viszont apósom ivott ám rendesen.Ha pénzt látott akkor ivott.

Általában a munkatársaival járt el férjem,akik sajnos nem vetik meg az alkoholt.Az egyik munkatársát elhagyta az élettársa és azóta állandóan hívogatja a férjemet,hogy sörözzenek.Ez 3 hete kezdődött.Hol 1 sör, 2-3 nap múlva megint hívja akkor 2-3 sör, jön a hétvége,jobb esetben megint 2-3 sör,vagy megy megint kicsit sörözni,mert előtte járt el hétvégén.

Általában mindig ugyanavval a szerelmi bánatos munkatársával ment.Ezt ugye eleinte elnéztem,de mikor ez heti 3 alkalom lett, és mi egyre jobban el lettünk hanyagolva azt ám besokaltam.Nem tagadom,ilyenkor feszültebb voltam,olyan tipikus hárpia.Próbáltam előtte szépen kedvesen,nem ért semmit.

Múlt hétvégén a barátnőmmel terveztük,hogy 2-3 órára megyünk valahova eszünk valamit,és beszélgetünk,hisz hónapok óta nem voltam én sem sehol.Kezdte avval,hogy délután 3-6-ig ivott.Tudta hogy sietek,készülődnék,nekünk kellett a kocsmáig menni,hogy jöjjön már haza.Hallotta a véleményemet a munkatársa is.Erre a férjem mondta,hogy majd jön haza mire kell.Hát hazaért..ahova mentünk a barátnőmmel oda szokott ő is menni.Ez egy vendéglő.

Ott volt 2 munkatársa,köszöntünk és mentünk is ki a barátnőmmel.Eleinte leskelődtek,hogy mit csinálunk.Kijöttek hozzánk és leültek oda hozzánk.Beszélgettünk és felhozódott a megcsalás,,hogy én megcsalnám-e a férjemet és mondtam,hogy nem,de ha megcsalna vissza csalnám (1x már megcsalt) aztán vége lenne. Azért írtam ezt le részletesen,hogy lássátok hogy kezdődött a tegnapi.

Tegnap szintén elhívta őket sörözni egy munkatárs.Már előre tartottam,hogy ebből mi lesz (jogosan), hazaesett az egyik munkatársával aki múlt héten ott volt amikor én is mentem a barátnőmmel.(ez nem a szerelmi bánatos munkatárs)Később átmentek a szomszéd kocsmába,onnan már feszült volt a férjem.pedig a telefonon hangoztatta,hogy így szeret úgy szeret...alig lépett be az ajtón szidott,hogy én mekkora büdös k... vagyok.Éppen nem mondtam azt a munkatársaimnak,hogy b...-nak meg. Ezt a megcsalásos dologra mondta,amit fent írtam.Mondtam is neki,hogy neki lehet akkor nekem nem??Ezen ment a tombolása..meg hát hogy miért ültem egy asztalnál a munkatársaival..ki mondta,hogy jöjjenek oda.Amúgy sem kedvelem egyiket sem.

Azóta férjem elment anyósomékhoz,mert hatalmas cirkuszt csapott,hogy ő sem boldog így,hagyjuk egymást békén.Egész éjszaka sms-eket írt,amiben természetesen szidott,mint a bokrot.Nem foglalkoztam vele.Sógorommal hogy beszéltem ma ő azt mondta,férjem egy szóval nem említette,hogy össze lennénk veszve,azt mondta nagyon jól meg vagyunk,szeret velünk lenni.

Ne haragudjatok,hogy hosszú lett,de valakiktől tanácsot kell kérnem,hogy én vagyok defektes és ez normális dolog?Mit csináljak?Mert ez nekem már sok.Azóta nem is beszéltünk..


2013. okt. 17. 11:15
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

1. A férjed alkoholista. Ezzel szembe kell nézned neked is, neki is.


2. A "barátom szerelmi bánata" csak az egyik ürügy a sok közül.

Majd te is sorra kerülsz, hogy mindennek te vagy az oka, miattad iszik.

Már az első lépés megtörtént: a haverok telebeszélték a fejét veled kapcsolatban, és ő anélkül, hogy megkérdezett volna téged, neked támadt.


4. Már régen nem a családja az első, hanem a haverok és a sör.



Kibekkelném egy józan napját, leülnék vele, és megbeszélném higgadtan, tárgyilagosan, hogy ennek mi lesz a vége.

Választás elé állítanám: vagy az alkohol és az alkoholista haverok, vagy a családja.


Amúgy a "szerelmi bánatos" haverját nyilván azért hagyta ott az élettársa, mert ugyanezt csinálta: ivott, nem törődött vele, és agresszív volt.

2013. okt. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Szomorú,de akkor nem csak én látom így.Mondtam neki józanon,hogy ez jó út az alkoholizmus felé,erre még ő sértődött meg.A szerelmi bánatos munkatársa mikor volt párja nem ivott egyáltalán,előtte volt 2 évig alkoholista,viszont tény és való agresszív.

A két munkatársa akik hozzánk jöttek oda, az egyikkel beszéltem tegnap el volt hűlve,hogy ő semmit nem mondott rólam.A férjem úgy mutatta be a helyzetet,hogy a munkatársai lek..tak mikor semmi ok nem lehetett,mert nem voltam olyan soha.

Nem tudom ez féltékenység vagy az agyát mosták tele.Arra is gondoltam,hogy a szerelmi bánatos csinálja,hogy már ha ő egyedül legyen,akkor mi is.

2013. okt. 17. 11:28
 3/19 A kérdező kommentje:
Arra visszatérve,tényleg azt mondtam,hogy nem csalnám meg,de ha ő igen,akkor már én is.Ezt mondtam,de ezen mit kell kiakadni?Főleg,hogy ő csalt meg 1x. Ezek előtt nagyon jól meg voltunk,semmi vita nem volt közöttünk.A férjem avval jött,hogy én mindig veszekszek vele,ez is igaz,de miért??Ennyiszer soha nem járt el előtte.
2013. okt. 17. 11:29
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Sok mindent bocsàjtottàl meg neki. Ez lenne a következő? Szerintem túl sokat iszik, nàlam ez màr nem fèrne bele. Van egy gyereke. Ő nem szàmít? Nem vagy defektes, hiszen okè ha elmegy minden hèten 1x, de nem mindennap! Kezd àtesni a ló tulsó oldalàra. Èn a helyedbe leülnèk vele nègyszemközt, tisztàzni egykèt szabàlyt. 2hèt próba idő. Ha nem vàltozik semmi, akkor útjaink kettèvàlnànak. De csak azèrt mert nem az első húzàsa. Ès annak akit szeretek nem mondom azt hogy k*va, mèg idegesen se. Ezèrt mininum arcon rúgtam volna.
2013. okt. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
42%

Alkohol hatása alatt volt amikor rádförmedt, talán túlzásba is esett. Azóta biztos megbánta, csak nem akarja magának se bevallani és nem is tudja hogy kezelje ezt a helyzetet. Ezt bizonyítja azt is, hogy anyóséknak semmit nem mondott, mert tudja, hogy úgyis kibékültök és visszaáll a rend. A férfi hiúságát piszkáltad fel, hogy az ő ismerősének az ő háta mögött beszéltél arról, hogy lefekszel egy idegennel. Az már ilyenkor mindegy, hogy az milyen szövegkörnyezetben volt és mi volt a főtéma. Megsértetted ezzel. Ezt nem akarja láthatóan könnyen megbocsájtani, hogy érezd a súlyát. De majd megnyugszotok és akkor rendbe lesz. Mondjuk nekem ez fura, hogy házasként jó ideig nem beszéltek... Valamelyikőtök nyisson már a másik felé, azért nem tört ki a harmadik világháború :)

Ettől függetlenül nem normális az, hogy egy párkapcsolatban az egyik fél hetente 3 alkalommal több órát szabadidőzik a másik társasága nélkül. A rendszeres alkoholfogyasztás pedig hamar beivódik a mindennapi rutinba és nehéz róla leállni. Az sem túl jó, hogy ilyenkor egy másik ember félresiklott kapcsolatán keseregnek, netán együtt szidják a nőket. Ha majd újra otthon lesz a férjed, beszélj vele nyugodt körülmények között. Mondd el neki a félelmed, az igényed, hallgasd meg őt is. Tisztázzátok a félreértéseket. A külön szórakozásban meg húzzátok meg a határt. Nem vezet az jóra ha akármelyik fél is ennyit csavarog külön.

2013. okt. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

1-ső hozzászóló vagyok


Kedves Kérdező!


A férjed reagálásából látszik, hogy már személyiségváltozáson ment keresztül az alkohol hatására.


Ha ez így folytatódik, akkor csak rosszabb lesz.

2013. okt. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez így van. A sörözős, agresszív haverja részben azért is hívja őt, hogy húzza maga után a gödörbe. A férjed meg van olyan debil, befolyásolható, álszent és éretlen, hogy ebbe belemenjen, egy feleség és egy gyerek mellett. Én ezekre a típusú gondokra csak annyit tudok mondani, hogy szánalmas. És sajnos az is tény, hogy nem állsz eléggé a sarkadra, totálisan hülyének néz titeket, teljesen ő irányít mindent. Ezért csinálhat azt, amit csak akar. Szerintem tedd félre a finomkodást végre, és fenyegesd meg, hogy el fogod őt hagyni. Szerintem állítsd őt választás elé - vagy ti, vagy a haverja meg a piálás. De úgy komolyan és végleg gondolkodj te is ezekben. A válaszától függően már tudni fogod, hogy mit csinálj. Én mondjuk már az első megcsalás után otthagytam volna, aztán tőlem szerelmi bánatozhat a pajtásával. Vegye akkor őt feleségül...
2013. okt. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Mondtam neki,de nem veszi komolyan.Tegnap viszont mondtam,hogy ha ennyire rossz vagyok el lehet menni!! Duzzogott és el is ment.Reggelig szidott sms-ben,de azóta nem is beszéltünk.

Szereti a kicsit,meg is tett mindent értünk,ezt leszámítva..Naponta nem járt el,de 2-3 alkalommal elhívták sörözni,ez általában 2-3 órát vett igénybe,volt kevesebb is.

2013. okt. 17. 11:36
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

a férjed alkoholista lett, tudom mert apám is ilyen "kicsiben" kezdte.

És a részegség számomra semmire sem mentség, mert az embernek leomlanak a gátjai részegen és a való énjét mutatja meg.

Tehát már a le k..vázásért is képen vágtam volna ,ja és apám mindig akkor volt megsértve ha előjöttek a botlásai.Mindig az kapja fel a legjobban a vizet aki a leginkább hibás és ezt átviszi a másikra(rib..nc vagy bezzeg én szent).

Aki pedig eleve jobban hallgat a munkatársára mint a saját nejére gyermekének anyjára azt elküldeném a fenébe próbaidő nélkül!

2013. okt. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Tudjátok mit mondok én?Még én vagyok a hárpia,mert utána mertem menni és leosztottam,hogy vagy hazajön vagy marad és ilyenkor jött az ígérgetés.Végül hazajött fél órával később,hogy én tudjak menni a barátnőmmel.

Nagy szám van nem hagyom magam,de annyira lassan semmi értelme nincs.Mondtam neki szépen,határozottan erre én vagyok a szemét,hogy szegény férjemet korlátozom..

2013. okt. 17. 11:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!