Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Akik hosszú év együttélés...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akik hosszú év együttélés után nem házasodnak össze, ők mennyire gondolják komolynak a kapcsolatuk?

Figyelt kérdés

Feltettem egy kérdést, melyben érdekes hozzászólásokat olvashattam a házasság kontra élettársi kapcsolatról. Az ott kapott válaszok közül néhány erre a kérdésre mutatott rá.

Kíváncsi vagyok, hogy a hosszú kapcsolatban élők miért nem "szentesítik a papírral" is az együttlétüket.


Ha valakit érdekel a kérdés, ez volt: http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__hazassag_..


2013. okt. 7. 19:21
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
89%
Kérdező, mint az ottani kérdésednél is leírtam, 16 éve élünk együtt (a magyar házasságok átlag 13 évig tartanak) és 100%-ban komolyan gondoljuk a kapcsolatunkat, holtomiglan-holtodiglan, jóban és rosszban...
2013. okt. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
77%
Sztem nincs köze annak,hogy komolynak gondolják-e a kapcsolatukat vagy sem,egyszerűen tojnak a társadalmi elvárásokra(nagyon helyesen).Úgyis úgy élnek mint a házasok,mi változna ezzel?
2013. okt. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
89%
Házasságpárti vagyok, mégse hiszem azt, hogy attól lenne komolyabb egy kapcsolat, ha összeházasodnak. Én egyszerűen csak szeretném azt a tudadot, hogy lesz férjem. De aki nem akarja, az is legyen boldog.
2013. okt. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
86%

Ettől még komolyan gondolhatják. Mi összeházasodtunk, mert egyrészt ezt szép gesztusnak és a kapcsolatunk megpecsételésének éreztük, egymás hozzátartozói akartunk lenni, és jogilag, vagyonilag is össze akartunk tartozni. Ha valami történne egyikünkkel, azt szeretnénk, ha a másik rendelkezne a dolgaink felett, nem valami más családtag, ha dolgozunk, nemcsak magunkért, hanem a másikért is dolgozunk, anyagilag nincs enyém-tiéd.


Valószínűleg akik nem házasodnak össze, nekik nem jelentenek sokat ezek a dolgok, vagy kicsit kevesebb téren akarnak ennyire közösködni. Sokan pl. inkább külön kasszán vannak, jobban megtartják az önállóságukat. Ettől még a kapcsolat nagyon jól működhet.

De ez elég szubjektív, biztos mindenkinek megvannak a maga indokai.

2013. okt. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
52%

Szia.


Szerintem nem a házasságtól függ egy kapcsolat komolysága,a házasság után a párok többsége elengedi magát a lehető legtöbb szempontból így a házasság és kapcsolatok tönkremenetelének aránya sajnos több a házasoknál.Ettől eltekintve én is sok éve élek kapcsolatban és természetesen nőként én is vágyom az esküvőre, a szép ruhára, maga a gondolat a tett hogy igen mostmár mindenhogy összetartozunk, de ez nem olyan mély dolog, úgy értem hogyha lesz esküvő akkor természetesen boldog leszek de ha nem lesz az sem jelent akkora gondot hogy emiatt tönkremenjen a kapcsolatom.

2013. okt. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
58%
Együtt élünk nem vagyunk külön kasszán,egymás életbiztosításának,nyugdíjalapjának kedvezményezettjei vagyunk,semmiben nem különbözik egy házasságtól az együtt élés.
2013. okt. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
57%
én is úgy vagyok, mint a 3. válaszoló. Házasságpárti vagyok, de miért ne lehetne komoly kapcsolata valakinek attól, hogy nem házasodik?
2013. okt. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
10%
19:29 jól mondod, te egy rendes nő vagy. Elvegyelek?
2013. okt. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
38%
#1 vagyok, és nálunk is közös kassza az első perctől, közös lakás, közös bankszámla... stb az "enyim" meg a "tied" nem értelmezett a zoknikon kívül - azokon viszont jókat tudunk vitatkozni néha:)
2013. okt. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
74%

Mi jövőre leszünk 30 éves házasok :)

Voltak rosszabb periódusok, jobbak. Biztos vagyok benne, hogy élettársi kapcsolat esetén a rosszabbak alatt könnyen mondhattuk volna azt egymásnak, hogy viszlát, édes. A házasság kicsit elsimít, és erre bizony szükség van, hiszen emberből vagyunk. Nem tökéletesek,mindnyájan hibázhatunk.

Elnézem csak mai társkereső kollégáimat, nem bántam meg, hogy megházasodtam.

2013. okt. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!