Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Nehéz anyagi helyzet esetén...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nehéz anyagi helyzet esetén elvárható egy férjtől, hogy váljon meg az értékes tárgyai egy részétől?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben anyagi nehézségeink vannak sajnos. Ez valószínűleg átmeneti. De akkor is minimum 2-3 éves időszakról van szó. Gyakorlatilag a számlák fizetési is nehézséget jelent jelenleg. Megtakarításunk pedig már nincs.

A férjemnek viszont van 5 hobbi autója. Ezek 30-40 éves régi kocsik. Ezek a kocsik a hobbija. Nagyon fontosak neki ezek a kocsik. Én arra gondoltam, hogy legalább az egyiket vagy esetleg kettőt eladhatna közülük, hogy míg nem rendeződnek a dolgaink legyen tulajdonképpen miből megélni. Ő viszont erről hallani sem akar. Azt mondta inkább megy a híd alá, de a kocsikat soha nem adja.

Én ezt eléggé önző viselkedésnek tartom. Viszont többen is azt mondták, hogy igaza van a férjemnek. Ti, hogy látjátok valóban igaza van? Vagy elvárható lenne, hogy megváljon ilyen helyzetben néhány kocsijától?


2013. okt. 30. 12:18
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
62%

Attól függ,megoldható-e másképp az anyagi helyzet.


Normál kocsitok van? Mennyi? Esetleg azt eladni és tömegközlekedni?

Másodállás?

2013. okt. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem nem elvárható. Amúgy nem jelentene megoldást, hiszen hamar elfogyna a pénz, és jönne a következő autó és a következő. Az igazi megoldás, hogy tartósan rendszeresen pénzhez jussatok.

Dolgoztok?

2013. okt. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
54%

Ha ételre és számlákra nincs pénz akkor úgyis el kell adni, vagy előbb utóbb jönne a végrehajtó érte. Ezt mondjuk 2 fizetés mellett elégé esélytelen, szóval ha nem ilyen vészes én sem mennék bele.

Talán azt nehéz elfogadni, hogy feléért sem tudná eladni mint amennyit költött rá.

2013. okt. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
9%
Ha valoban olyan nehéz helyzetben vagytok akkor menjen a hid alá és vigye magával az autokat is. Bár a 30...40 éves kocsik nem jelentenek jelentös értéket. Inkább ocskavas kategoria.
2013. okt. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 Ditta323 ***** válasza:
57%
Esetleg másod állás? Gondolj bele a fordítottjába: neked lenne olyan tárgyad ami értékes és a szívedhez nőtt, megválnál tőle? Ha lenne más alternatíva?
2013. okt. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

Az a baj nincs nagyon más alternatíva. Férjem dolgozik, én jelenleg nem mert elvesztettem a munkám 2 hete. Természetesen rajta vagyok az álláskeresésen.

A hobbi autókon kívül van még egy amit a férjem használ. Dehát az kell a munkájához. Az én kocsimat meg kiadtam tartós bérbe.



"Bár a 30...40 éves kocsik nem jelentenek jelentös értéket. Inkább ocskavas kategoria."


BMW E24 M635CSi (1983-as)

BMW E9 3000 3.0 CSi (1974-es, FIVA minősitése van azaz múzeális értékű gépjármű)

Mercedes-Benz W126 560 SEC (1988-as)

Mercedes-Benz W107 450 SL (1973-as, FIVA minösités)

Porsche 911 Turbo (1989-es)


30-40 éves autók, de makulátlanok. Szószerint úgy néznek ki mintha tegnap gyártották volna őket.

Olyan minimum 50 millió körül érhetnek összesen. De árvéresen akár a sokszorosát is megadhatják értük.

2013. okt. 30. 12:28
 7/32 anonim ***** válasza:
40%
Az én élettársam versenyszerüen horgászik. Na az költséges hobbi, viszont eszembe nem jutna semmilyen esetben sem hogy adja el a horgász dolgait.
2013. okt. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem csak átmeneti megoldás lenne a kocsi eladása. Sokkal többre mentek, ha tartós megoldást kerestek. Más munkahely, másodállás, saját pénzszerzési ötletek a szabadidőre. Kiadások átvizsgálása, spórolási ötletek begyűjtése. Takarékoskodás. Mert a kocsiból befolyó pénz tényleg hamar elmegy. Aztán meg téged okolna a férjed, hogy eladattad vele és ugyanott vagytok.

Arra viszont meg lehet kérni, hogy átmeneti időre amíg helyreálltok hanyagolja a hobbiját, ne költsön az autókra csak parkoltassa őket.

2013. okt. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
51%

Őszintén elvárod, hogy ő adja el, mert nincs munkád? Nem nem megbeszélitek, hanem te elvárod.

Te nem tudsz valamidet eladni? Valahogy neked is sok lenne.

2013. okt. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
62%
A veterán autó nagyon jó befektetés. Van olyan ismerösõm, aki azt fogja a lányára hagyni. Nem véletlenül, ugyanis nagyon nagy értéket képvisel. Ja meg csak 2 hete nincs munkád, de amig dolgoztál addig is nehézséget okozott a mindennapi megélhetés, akkor nem is tudom mit mondjak..
2013. okt. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!