Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Előfordult már veletek, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Előfordult már veletek, hogy a feleségetek/párotok átnézte az emailjeidet, vagy a facebookos üzeneteket? Mi a véleményetek erről? Létezik házasságon belül olyan intim szféra ami csak az egyénre vonatkozik?

Figyelt kérdés

Mennyire fair eljárás ez? Kérdezem ezt abban az esetben is ha nincs félni, vagy takargatni való.

Én spec megbízok a páromban, eszembe sem jutna megnézni a leveleit. Mondhatnám nem is érdekel. Kivételt képezne az, ha gyanúm támadna vele kapcsolatban.

Én most ÍGY jártam. Egy ismerősömmel egy engem érintő ügyben leveleztem, amit a párom amúgy sem ért meg. Teljesen más véleményen van. Nem akartam, hogy azt lássa, hogy a dolog ennyire bánt és foglalkoztat, ezért levelezgettem az ismerősömmel. Amúgy nincsenek titkaink egymás előtt, ezért nem használok titkos levelezést.



2013. nov. 27. 10:10
1 2 3
 1/23 kovpet ***** válasza:
100%
Nekem pl mindenképp szükségem van intim szférára. Ha valaki rám telepedne, kizárt, hogy sokáig együtt tudnék lenni vele.
2013. nov. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
48%
Én egyszer megnéztem a párom facebookos üzeneteit. De még nagyon a kapcsolatunk elején voltunk, az exe folyamatosan sms-eket küldött neki, telefonon hívogatta, facebookon beszélgettek, és amint megékeztem hozzá, rögtön bezárta a beszélgetést stb. Gyanús volt a dolog, elmondta mindig, hogy beszélgettek, de akkor még nem bíztam benne annyira (főleg, hogy előtte exxel jártam már pórul), így meg akartam róla bizonyosodni, hogy igazat mond-e. Egyszer el kellett ugrania valahova, én meg addig leültem netezni. Bejelentkezve maradt a facebookján, és hát előjött belőlem a kisördög, így beleolvastam. Végülis a csaj vissza akarta édesgetni, és nem mondott el mindent a párom, pl. hogy ennyire nyomulna a drága ex. Aztán hazajött, rögtön elmondtam neki, hogy megnéztem, megbeszéltük, és végül arra jutottunk, hogy megszakítja a kapcsolatát az exével, mert így a kapcsolatunk rovására fog menni, s talán én sem fogok tudni benne megbízni 100%-osan, amikor folyamatosan képben van egy másik nő is. Nekünk kifejezetten jót tett, hogy végre tisztán láttam. Szerintem ő is olvasott bele már beszélgetésembe, mert aztán később egy srác akadt rám, és ugyanilyen okból szerintem ő is kiváncsi volt. Mivel leráztam mindig a srácot, nem volt mit megbeszélni ezen mert őszinte voltam hozzá, így nem is volt téma. Ha valami/valakinek gyanús, vagy a bizalma meginog, akkor vagy meggyőződik arról, hogy mi, merre hány méter, vagy húzza magát és vitákat generál. Aztán vagy igaza van, vagy nem. Persze az nem normális ha állandó jelleggel nézegetik a felek egymás dolgait, mert mindenkinek vannak panaszai, megbeszélni valói barátokkal, ismerősökkel.
2013. nov. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, mi nem nézegetjük egymást levelezését, mert elfogadjuk azt, hogy valamennyi intimszférát hagyni kell a másiknak. Ugyanakkor, bármikor mondaná azt nekem, hogy most szeretné megnézni a levelezésem, szó nélkül azt mondanám, hogy nézze meg nyugodtan, mert nincs mit titkolnom.


A lényeg, hogy alapvetően tiszteljük egymás magánügyeit, de ha valami probléma lépne fel, nem rejtegetnénk a dolgainkat.

2013. nov. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
80%

"Nem akartam, hogy azt lássa, hogy a dolog ennyire bánt és foglalkoztat, ezért levelezgettem az ismerősömmel."


"Amúgy nincsenek titkaink egymás előtt"


A kettő együtt üti egymást!

Titkolóztál, nem bíztál benne, a háta mögött beszéltél valami olyasmiről, amit szerinted nem értett volna meg.


Mondd, miért is vagytok együtt, ha nem bízol meg benne?

Nem bízol abban, hogy megértene?

Miért vagytok együtt, ha nem értitek meg egymást?

Ha nem lehet bármit elmondani a másiknak, anélkül, hogy attól kelljen tartani, hogy a másik letámad, esetleg kigúnyol, nem veszi komolyan a problémáidat...


Nem az az igazi bizalom, hogy "bízok benne, hogy nem les bele leveleimbe", hanem az, hogy "bízok benne annyira, hogy bármit elmondhatok neki, mert megértjük egymást".

Enélkül értelme nincs.


A konkrét dologra:

tudjuk egymás jelszavait, nincsenek titkaink, ugyanakkor csak úgy lépünk be, hogy előtte szólunk, mert azért lehetnek meglepetések (szó szerint - ajándékvásárlásról szóló webshopos visszaigazoló mail..stb.).

2013. nov. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Hmm nekünk minden jelszót a gép tárol, de sohasem néztem még meg a leveleit, csak ha megkért rá. Igazából az intim szféra szerintem is fontos, csak nálunk ez elmosódott magától, mivel ő legjobb barátom is és mindig mindenről tud, nincs más akivel megbeszéljem. Nálunk így alakult.
2013. nov. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Sziasztok


Köszi a gyors válaszokat.


Kedves 4/5!


Igazad van, üti egymást. Vagy mégsem. Vannak dolgok amit csak két férfi tud megbeszélni. Vannak dolgok, érzések, vélemények amit csak egy másik férfi tud megérteni. Amúgy teljesen igazad van.

A jelszavak a gépen mentve. Bármikor bármit megnézhet. Távollétemben is. De azért elvárnám, hogy tartsa tiszteletben ezt az intim szférát.

DE ha mégsem: AKKOR ne a jelenlétemben tegye(ahogy tette), mert tényleg vannak benne olyan dolgok amit nem akarok neki elmagyarázni(mit és miért), illetve magyarázkodni.

2013. nov. 27. 10:31
 7/23 A kérdező kommentje:
Bocsi a 10:23-nak válaszoltam
2013. nov. 27. 10:31
 8/23 anonim ***** válasza:
83%

"Vannak dolgok, érzések, vélemények amit csak egy másik férfi tud megérteni. Amúgy teljesen igazad van."


Mondanál konkrét példát (úgyis anonim az oldal), mert ezek szerint lehet, hogy nem vagyok férfi, mert nekem nincs SEMMI olyan, amit ne tudnék elmondani a páromnak. Nincs semmi olyan, amit csak egy férfi ismerősömnek mondhatnék.

2013. nov. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Mindig Ő az első akivel megbeszélem a problémáimat, így ha ugyanezeket még mellette megbeszélem cseten barátnővel, ez nem lehet titok. Nincs ilyen, hogy gondol egyet és átkutatja a leveleimet, van úgy, hogy nyitva hagyom az e-mailt, csetet, beleolvashatna, ha akarna, de nem érdekli. Ha valami érdekli, inkább megkérdezi. Ami számomra az intimet jelenti, az előtte sem titok.

Ez elég ellentmondásos, hogy azt írod nincsenek egymás előtt titkaitok, közben valami ami nagyon bánt, nem tudod vele megbeszélni. Talán mégsem ismeritek egymást eléggé? Ha engem valami bánt, azonnal észreveszi rajtam amikor haza ér, és én is látom rajta, ha rossz napja volt. Ezeket mindig megbeszéljük, hisz hogy tudnánk este együtt nyugodtan vacsorázni, ágyba bújni, miközben látjuk hogy a másik csak néz maga elé és valami nyomasztja?

2013. nov. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Ez konkrétan egy munkahelyi probléma amire nem az a reakcióm amit a párom elvár.
2013. nov. 27. 10:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!