Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Lehetetlen elképzelni, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehetetlen elképzelni, hogy egy eltartott nő művelt, értelmes és értékes?

Figyelt kérdés

Olvastam most itt két nemrég született kérdést is a nők eltartottságáról, és olyan szomorúnak találtam, hogy milyen arrogánsan, indulatosan vagy megvetően álltak sokan a kérdezőhöz. Tényleg csak így tudjátok ezt elképzelni?

Jómagam több szakmás, diplomás huszonéves lány vagyok, egyedül nevelek egy öt évest, gyerektartás nélkül (nehogy elkezdjetek papolni itt arról, hogy ez a gyereknek jár, mert tökre nem tartozik ide), dolgozom, továbbtanulok, másoddiplomára hajtok, küzdök az élettel, és bizony nagyon sokszor ledobnám magamról ezeket a terheket, és tök szívesen tölteném az időm azzal, hogy mondjuk színházba vagy kirándulni járok a gyerekemmel, blogolok a hobbimról, piacra járok, istenieket főzök, teljesen kiiktatom a készételeket itthonról, sokat sportolok, és végre hobbiból, nem pedig muszájból tanulom azt, ami érdekel, és zenélek és persze rengeteget játszom és tanulok a lányommal, aki mellé szülök még pár tesót is. Szóval nekem igenis meglenne a lelki békém ennyitől, és igenis sokkal tartalmasabbnak érezném az életem, mint attól, hogy most robotolok egy irodában, aztán magolok, és amikor épp egyiket se csinálom, akkor tök stresszesen próbálok jó anya lenni. Mitől volna szellemileg és lelkileg gazdagabb így az életem? Nem mintha lenne választásom, hiszen 5 éve szingli vagyok, de ha lenne, szívbaj nélkül elfogadnám, hogy az esetleg véletlenül éppen mocskosul gazdag szerelmem eltartson (azért nyilván nem eszerint választanék párt, ha egyszer végre nyitnék a kapcsolatokra).

Persze valamelyest azért törekednék az anyagi függetlenségre is, hiszen már égettem meg magam nagyon, de azért egész más lenne egy gazdag hapsi támogatása mellett önmegvalósítani, mindig biztonságban, mint most, a megélhetésért és jólétért küzdve, és azzal a stressztényezővel, hogy nem bukhatok el, mert nincs védőháló, van viszont óriási felelősségem a lányommal szemben.

Szóval mi a fenéért bántjátok azokat, akiknek a férjeik elégítik ki anyagi szükségleteiket? Még ha nem is értetek egyet ezzel az életmóddal, miét kellene becsmérelni ezeket a nőket? Lehetetlenség, hogy ők is értékes tagjai a társadalmunknak? Lehetetlen, hogy közülük is van, akinek helyén van az esze+szíve?

Bocs, tudom, hogy volt már hasonló kérdés, de jól esett kiírni magamból :)


2013. dec. 1. 18:28
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
80%
Itt az a baj kérdező,hogy sokan (sok pasi) az "eltartott nő" hallatán,egy otthon ülő,pénzéhes,vásárlás mániás,lusta,unatkozó,házimunkához nem értő nőre asszociálnak,akik szeretik a férjük pénzét költeni....az írásod alapján,te egyértelműen nem ez a kategória vagy,és gyerekeket is nevelsz...
2013. dec. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem leginkabb az irigység munkál bennük. Biztosan van olyan, akit nem elégít ki az otthonlét, pláne ha nem munkája, hanem hivatása volt, de szerintem a többség szimplán irigy.
2013. dec. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
84%
Sok irígy buta liba írogat itt. A való életben sokszor kis nyuszimuszik, de most itt kiélhetik a vissazfolytott frusztrációikat. Nem kell ennyire komolyan venni a butaságokat, amiket írogatnak. Névtelenül könnyű beszólogatni.
2013. dec. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
91%
Savanyú a szőlő, ennyi a titok. Ha belegondolsz, senki se nem több-se nem kevesebb azért, mert a szomszéd Marika a férje milliós havi fizetése mellett önmegvalósíthat. Semmi nem zárja ki, hogy közben kitalál valami kis vállalkozást, amiben örömét leli és neki lesz belőle egy kis pénze. Bármibe le merném fogadni, hogy ha valaki ilyen férjet találna magának, nem húzná a száját, ha önmegvalósításra is jutna bőven az idejéből munka mellett.
2013. dec. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
76%
Azért, mert felszínes lett a világ. Manapság csak az lehet értékes, minél több pénze, kapcsolata világi java van. Én boldogan itthon maradnék háztartásbeliként és várnám a csodásan tiszta lakással és 3 fogásos kajával a családomat, nem pedig idegbetegen esnék haza a mhelyemről, ahol egy agyatlan fa.ina szétcseszi a napjaimat. Szülnék még két gyereket, mert az anyagi lehetőségeink csak egyet tesz lehetővé, hogy normálisan felneveljük. Régen sokkal de sokkal kiegyensúlyozottabbak voltak a gyerekek, bele sem merek gondolni, hogy a mostani tizenéves generáció milyen családmodellt fog mutatni a gyerekének.Szóval én simán bevállalnám és lemondanék a diplomáért ezért az életért cserébe.
2013. dec. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
55%

Lehet csak nem olyan hozzá állással mint az a kérdező.

Másrészt huszonévesen egyedülálló anyaként én is tuti "menekülési" vágyam lenne.

2013. dec. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
79%

Hát figyelj, abból, ahogy írsz magadról ez téged csak ideig-óráig elégítene ki. Szerintem azzal nincs baj, ha valaki nem dolgozik, én is el tudnám viselni, viszont biztosan egy állatotthonnál önkénteskednék napi szinten. Szerintem az embereknek kell valami olyan napi rutin, ami tényleg értékes! Ez lehet bármi, akár egy gyerekcipőben járó hobbi, pl. a gyöngyfűzés, amiben az illető fejlődni akar és eljut odáig, hogy eladja vaterán a cuccait. De még ez sem fontos, csak, hogy tényleg valami hasznosat csináljon valaki. és persze ez lehet a gyereknevelés is, úgy max 8-9 évig, de utána? Meg elég sokszor jönnek az olyan kérdések, ahol kiderül, hogy a nő depressziós, meg vásárlási mániás, vagy megcsalja a férjét...stb. Ebből nekem nem az jön le, hogy ő olyan baromi boldog, meg kiteljesedett.


Azzal szerintem nincs gond, ha tényleg az.

2013. dec. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
97%

Na hallod...

Hosszan tudnék írni erről, de épp túl ideges vagyok, inkább bele se kezdek.

Mindenesetre én úgy fél éve vagyok itthon, még csak nem is élvezem, munkát keresek stb., erre a saját testvérem (aki hosszú éveken át nem csinált semmit és cserébe annál többet követelőzött), a képembe vágta, hogy nekem nincs jogom megszólalni, mert milyen jó dolgom van, és nem tudom, mi az a munka (összességében sokkal többet dolgoztam diákként, mint ő, tanulás mellett ráadásul...).

Szóval ha a saját családtagod képes ilyen aljas, együttérzésmentes (és esetünkben nem is jogos) kijelentésre, akkor idegenektől mit vársz?

2013. dec. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
94%
Hozzászóltam az általad említett kérdéshez, jól le is pontoztak, mert hasonlóan vélekedem, mint te :D Szóval nem bánnám, ha a férjem annyit keresne, hogy nyugalommal tudjak a gyereknevelésnek/háztartásnak/hobbimnak élni (végre eljárhatnék rendszeresen lovagolni, írhatnék, rajzolhatnék, főznék, kiolvasnék rengeteg könyvet stb). Persze ennek is megvan a maga veszélye, ott is leírtam, hogy ilyen helyzetben kilépni nincs lehetőség, ha a férj fizetése kiesik, dől az egész, tehát nem megvalósítható. De abszolút el tudom képzelni, hogy valakiknél ez működhet. Szerintem ettől még nem buta/értéktelen senki, a "munkamentes" időt fel lehet hasznosan is használni (pl. hány híresség/politikus felesége jár el jótékonykodni). Mondjuk nem pont annál a kérdezőnél, ő tipikusan a felszínes, nem túl eszes eltartottnak mutatta be magát...
2013. dec. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
52%

Ahogy nézem, itt a többségnek "kényszer" munkahelye van. Nem lelik örömüket benne, ezért szívesen maradnának otthon helyette.

Viszont (éppen jól kereső férj mellett) olyan munkahelyem van, ahol mind anyagilag, mind emberileg megbecsülnek, kedvesek a kollégák, van előrelépési lehetőség.

Persze, néha én is fáradt vagyok, sokat hajtok - de pont ez ad utána egy belső elégedettséget, tartást. Érzem, hogy saját erőből létrehozok valamit, értéket teremtek - és ezt mások is elismerik.


Sokan a kihívásoktól is félnek (valljuk be, otthon a háztartásban nincs sok kihívás vagy új, ismeretlen szituáció), hiszen ott van a kudarc lehetősége. Ezért nem vállalnak kockázatot.

2013. dec. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!