Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Lehetetlen elképzelni, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehetetlen elképzelni, hogy egy eltartott nő művelt, értelmes és értékes?

Figyelt kérdés

Olvastam most itt két nemrég született kérdést is a nők eltartottságáról, és olyan szomorúnak találtam, hogy milyen arrogánsan, indulatosan vagy megvetően álltak sokan a kérdezőhöz. Tényleg csak így tudjátok ezt elképzelni?

Jómagam több szakmás, diplomás huszonéves lány vagyok, egyedül nevelek egy öt évest, gyerektartás nélkül (nehogy elkezdjetek papolni itt arról, hogy ez a gyereknek jár, mert tökre nem tartozik ide), dolgozom, továbbtanulok, másoddiplomára hajtok, küzdök az élettel, és bizony nagyon sokszor ledobnám magamról ezeket a terheket, és tök szívesen tölteném az időm azzal, hogy mondjuk színházba vagy kirándulni járok a gyerekemmel, blogolok a hobbimról, piacra járok, istenieket főzök, teljesen kiiktatom a készételeket itthonról, sokat sportolok, és végre hobbiból, nem pedig muszájból tanulom azt, ami érdekel, és zenélek és persze rengeteget játszom és tanulok a lányommal, aki mellé szülök még pár tesót is. Szóval nekem igenis meglenne a lelki békém ennyitől, és igenis sokkal tartalmasabbnak érezném az életem, mint attól, hogy most robotolok egy irodában, aztán magolok, és amikor épp egyiket se csinálom, akkor tök stresszesen próbálok jó anya lenni. Mitől volna szellemileg és lelkileg gazdagabb így az életem? Nem mintha lenne választásom, hiszen 5 éve szingli vagyok, de ha lenne, szívbaj nélkül elfogadnám, hogy az esetleg véletlenül éppen mocskosul gazdag szerelmem eltartson (azért nyilván nem eszerint választanék párt, ha egyszer végre nyitnék a kapcsolatokra).

Persze valamelyest azért törekednék az anyagi függetlenségre is, hiszen már égettem meg magam nagyon, de azért egész más lenne egy gazdag hapsi támogatása mellett önmegvalósítani, mindig biztonságban, mint most, a megélhetésért és jólétért küzdve, és azzal a stressztényezővel, hogy nem bukhatok el, mert nincs védőháló, van viszont óriási felelősségem a lányommal szemben.

Szóval mi a fenéért bántjátok azokat, akiknek a férjeik elégítik ki anyagi szükségleteiket? Még ha nem is értetek egyet ezzel az életmóddal, miét kellene becsmérelni ezeket a nőket? Lehetetlenség, hogy ők is értékes tagjai a társadalmunknak? Lehetetlen, hogy közülük is van, akinek helyén van az esze+szíve?

Bocs, tudom, hogy volt már hasonló kérdés, de jól esett kiírni magamból :)


2013. dec. 1. 18:28
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:

jajj de jó, hogy ennyi megértő válasz érkezett :)

pedig a sok büszke és álszent ócsárolás közepette már úgy tűnt, itt mindenki annyira fennhordja az orrát.


azért az is kicsit elszomorító, hogy egy butának tűnő kérdésre bántás, egy értelemesebbnek látszóra pedig megértés a reakció. mintha az értelmi szint egy bizonyos foka rögtön legitimálná az eltartottságot. pedig mindenkinek tiszteletben kellene tartani ezt a döntését, intelligenciahányadostól függetlenül. nem?

2013. dec. 1. 18:50
 12/36 anonim ***** válasza:
84%

Jaj kérdező, én ezt már annyiszor leírtam az ilyen provokatív kérdéseknél válasznak, amit te leírtál most sokkal terjedelmesebben, hogy már nincs kedvem válaszolni ezekre. Láttam én is azt a kérdést, olvastam a sok buta, felszínes, általánosító választ, és egyszerűen nem volt kedvem már sokadjára elismételni magam. Ezért láthattad, hogy ott mekkora az egyetértés, mert szerintem sokan belefáradtak mint én.


Hányszor de hányszor leírtam, hogy ha valaki megteheti, hogy otthon legyen, nem feltétlen egy háztartási alkalmazottként, vagy körmöt reszelő pláza cicaként kell elképzelni.


Ha megtehetném, én igenis otthon maradnék, hogy olyat tehessek amit szeretnék. Pl. önkénteskednék, ételt osztanék, megtanulnék rendesen horgolni, íjászkodni, megtanulnám rendesen az olasz nyelvet, eljárnék önkéntesnek állatmenhelyre, vagy a máltai szeretet szolgálathoz, vagy bármi! És nem egy irodában ülnék (jó esetben!) vagy gyárban görnyednék, vagy lenézett eladóként másokat szolgálnék ki éhbérért, miközben nem lehet leülni, mert fontos hogy ne rúgjanak ki. Az önkéntes dolog más. Ott te szívjóságból segítesz, azt ilyen szempontból elrontani nem lehet.


És ha nem ezeket csinálom, akkor vacsorát főznék, de istenit, nem csak tésztára dobnám a zacskós spagettit, mint sokan, tanulnék a gyerekemmel (türelmesen, magyarázva!) játszanánk, nem lennék hulla fáradt ahhoz, hogy a családdal foglalkozzak, nem mennék én magam sem tropára, így maradva csinos feleség.


De ez sajna le van nézve, hiszen csak az munka amiért pénzt adnak.

2013. dec. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 A kérdező kommentje:
10-es, abszolút jól látod, én sem válnék meg pusztán a gondtalan eltartottság kedvéért egy olyan munkahelytől, ami kielégíti a belső elhivatásomat. de ilyet munkát keresni/megteremteni nem egyszerű. főleg ha már családja is van az embernek, akkor változnak a szempontok is (pl. én azért nem váltanék munkahelyet, mert itt olykor-olykor tudok otthonról is dolgozni, ha úgy adódik, és rugalmas a munkaidőm is, ami gyerek mellett nagy kincs). az emberek nagy hányada valóban kényszerből dolgozik ott, ahol. én is. ezt valóban könnyebb eldobni, mint egy szuperül felépített karriert.
2013. dec. 1. 18:58
 14/36 anonim ***** válasza:
78%

Hasonlóan vélekedek, mint te.


Én húszas éveim legvégén járó nő vagyok, akire jelenleg rá lehet mondani, hogy kitartott.

A párom nem gazdag, de kényelmesen megélünk a fizetéséből. Kerestem/keresek állást, de itt ahol élünk nem találok a képességeimnek megfelelő pozíciót, ami viszonylag normálisan fizetne (páromat viszont ide köti a munka). Az esetek többségében túlképzettnek találnak, ahol pedig nekem is tetszene, oda kevés vagyok (ezen azért folyamatosan dolgozok).

Szerencsére megengedhetjük és a párom is támogat benne, hogy ne kelljen szarért-húgyért elmennem dolgozni, "önmegvalósíthatok" itthon.

Sokat olvasok, nyelvet tanulok, külföldi netes újságoknak írok cikkeket (filmkritikákat jelképes összegért, kb. zsebpénz kategória).

Dolgoztam korábban, nem is keveset, többnyire jó volt, élveztem, s most pedig bánt, hogy egyesek lenéznek, rosszakat mondanak rólam (pl.: párom kedves munkatársai).

Ha ismét találnék egy olyan állást, ahol nem csak gyomorideget kaphatok, hanem megbecsülést, tiszteletet, akkor nem mondanék nemet, de addig is eltöltöm itthon az időt annyira tartalmasan, amennyire lehet.

2013. dec. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
43%
azért ne hasonlítsunk össze egy otthon levő, esetleg több gyerekes anyukát, aki ellátja a gyerekeket, szervezi az életüket, gondoskodik a háztartásról olyannal, aki nem dolgozik, él a pasi pénzén, otthon semmit nem csinál, mert a bejárónő elintézi, helyette egész nap pénzt költ magára...
2013. dec. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
85%

Magyarázkodsz, magyarázkodsz, magyarázkodsz - de MINEK? KINEK?


Ha te tudod, hogy értékes ember vagy, ha te tudod, hogy okos vagy és művelt, akkor ez egy belső mag, egy biztos támpont, az önbizalmad magja. Ebben az esetben nem kell senkinek sem magyarázkodnod arról, hogy momentán éppen hogyan és miből élsz. Senkinek semmi köze hozzá.


Bárki lehet ám eltartott, és seperc alatt! Elég egy apró figyelmetelnség, és ott a két hónap vagy a fél év kórház. Esetleg utána a leszázalékolás vagy csak a síma munkanélküliség, évekig.


Ám ettól te nem leszel kevesebb, csak mások szerint, akik a maguk ostoba és csőlátású agya szerint ítélkeznek. De ez mit sem számít, ha te tudod, hogy mennyit érsz és teszel érte aktívan, hogy javuljon a helyzeted.

2013. dec. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
77%

Olvastam az előző kérdést is, amihez nem szóltam hozzá, de talán azért volt annyi negatív hozzászólás, mert az a kérdező nem nevel gyereket, nem tanul nyelvet, nem önkénteskedik. Leírása szerint reggel teázgatás után a fitness terembe megy, utána szauna, ezt követően társasági program a többi feleséggel a Starbucks-ban kávézás, takarítani sem szokott, mert bejárónő jár hozzájuk. Ezek után gondolom a többi idejét sem a tűzhely előtt tölti. Ezenfelül több ingatlannal rendelkezik (melyek használaton kívül állnak, mert "nincs rászorulva, hogy kiadja azokat") ezeket nyilván ő szerezte kemény munkával.

Mivel a te életviteled enyhén szólva tartalmasabb, vannak céljaid és teszel is érte, nyilvánvaló, hogy pozitív visszajelzéseket kapsz ellenben a másik kérdezővel, aki szerint neki ezektől teljes az élete.

Véleményem szerint provokáló és nagyképű volt.

2013. dec. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
89%
Hmmm szerintem akkor én nem azt a kérdést láttam :) (én voltam az a válaszadó, aki már belefáradt a magyarázásba).
2013. dec. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
2013. dec. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
89%

Volt egy másik hasonló kérdés is ahol az eltartott asszonyka ilyen és ehhez hasonló válaszokat adott:


"Mit fizetgettetek felesbe? Főleg hogy fiatal lány vagy. Felhaborito hogy nemely pasik igy kihasznaljak a fiatal naiv lánykákat pedig nekük kéne fizetniük keresni a kegyeitek mindent megvanni ajandekokkal halmozni.örülhetne hogy vele vagy"


Nos erre sem jött túl sok pozitív válasz, valamiért.

Nem is tudom Kérdező, hogy vontál magatok közt párhuzamot.

2013. dec. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!