Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Lehetetlen elképzelni, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehetetlen elképzelni, hogy egy eltartott nő művelt, értelmes és értékes?

Figyelt kérdés

Olvastam most itt két nemrég született kérdést is a nők eltartottságáról, és olyan szomorúnak találtam, hogy milyen arrogánsan, indulatosan vagy megvetően álltak sokan a kérdezőhöz. Tényleg csak így tudjátok ezt elképzelni?

Jómagam több szakmás, diplomás huszonéves lány vagyok, egyedül nevelek egy öt évest, gyerektartás nélkül (nehogy elkezdjetek papolni itt arról, hogy ez a gyereknek jár, mert tökre nem tartozik ide), dolgozom, továbbtanulok, másoddiplomára hajtok, küzdök az élettel, és bizony nagyon sokszor ledobnám magamról ezeket a terheket, és tök szívesen tölteném az időm azzal, hogy mondjuk színházba vagy kirándulni járok a gyerekemmel, blogolok a hobbimról, piacra járok, istenieket főzök, teljesen kiiktatom a készételeket itthonról, sokat sportolok, és végre hobbiból, nem pedig muszájból tanulom azt, ami érdekel, és zenélek és persze rengeteget játszom és tanulok a lányommal, aki mellé szülök még pár tesót is. Szóval nekem igenis meglenne a lelki békém ennyitől, és igenis sokkal tartalmasabbnak érezném az életem, mint attól, hogy most robotolok egy irodában, aztán magolok, és amikor épp egyiket se csinálom, akkor tök stresszesen próbálok jó anya lenni. Mitől volna szellemileg és lelkileg gazdagabb így az életem? Nem mintha lenne választásom, hiszen 5 éve szingli vagyok, de ha lenne, szívbaj nélkül elfogadnám, hogy az esetleg véletlenül éppen mocskosul gazdag szerelmem eltartson (azért nyilván nem eszerint választanék párt, ha egyszer végre nyitnék a kapcsolatokra).

Persze valamelyest azért törekednék az anyagi függetlenségre is, hiszen már égettem meg magam nagyon, de azért egész más lenne egy gazdag hapsi támogatása mellett önmegvalósítani, mindig biztonságban, mint most, a megélhetésért és jólétért küzdve, és azzal a stressztényezővel, hogy nem bukhatok el, mert nincs védőháló, van viszont óriási felelősségem a lányommal szemben.

Szóval mi a fenéért bántjátok azokat, akiknek a férjeik elégítik ki anyagi szükségleteiket? Még ha nem is értetek egyet ezzel az életmóddal, miét kellene becsmérelni ezeket a nőket? Lehetetlenség, hogy ők is értékes tagjai a társadalmunknak? Lehetetlen, hogy közülük is van, akinek helyén van az esze+szíve?

Bocs, tudom, hogy volt már hasonló kérdés, de jól esett kiírni magamból :)


2013. dec. 1. 18:28
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:

Nem lehetetlen, csak azok a kitartott nők, aki ide írogatnak, dicsekedni jönnek, hogy egész nap fitness, meg szoli, meg műköröm... és kipihentek és várják a kicsi férjüket, a bejárónő által megfőzött meleg vacsival.

DE nem tanulnak, nem nevelnek gyereket, nem vezetnek háztartást, csak költik a férj pénzét!

2013. dec. 3. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
100%

Rossz indulatúak az emberek. Nekem az egyik barátnőm annyira szerencsés, hogy a férje tartja el az egész családot, és bőven tudnak félretenni...

Viszont nincs bejárónője, kertésze (210nm ház, 1800nm telek). Mindent ő csinál. Az ablakok ragyognak mindig, nincs egy pormacska, pedig bejár egy kutya is a házba, tökéletes rend van, és 2 gyerek is. :) A gyerekeknek külön kis kreatív szobarészük van, ahol együtt alkotnak. Kíváncsi vagyok, hány dolgozó anya teheti ezt meg, mármint azt, hogy mikor a gyerekek és ő is hazamegy a munkából, akkor a kicsiknek szentelheti az ideje nagy részét. Ők nagyon boldogok. ...és igen, cserélnék vele. Nekem is 2 gyerekem van, és állami munkahelyem nevetséges fizetéssel...és egyre kevesebb szabadidővel...

2013. dec. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
0%

Én pedig igenis azt gondolom, hogy egy értelmes nő sosem lesz kitartott, és ennek a legfőbb oka az, hogy véletlenül sem akar olyan anyagi függőségbe keveredni, amelyből után nem tud kilábalni. Önkéntesen nem.


Mert ugye itt jön képbe az érvként sokszor felhozott dolog: mi van akkor, ha a férjed egyszer elkezd verni vagy csalni téged, esetleg a te részedről kihűlnek az érzelmek és kapcsolatotok minden perce már szenvedés lesz együtt? Te ott vagy nulla saját vagyonnal, ráadásul mivel évek óta nem dolgozol már, ezért tulajdonképpen releváns munkatapasztalatod sincs, és így még diplomákkal, nyelvtudással is szinte lehetetlen elhelyezkedni.


Persze, erre most lehet mondani, hogy "neeeem, az én párom sosem tenne ilyeeeet", de az buta és az értelmes nő között pontosan az a különbség, hogy az értelmes tudja: ezt már nők miliói hitték ugyanígy, aztán mégis bukott a dolog. Aki értelmes, az a rózsaszín szemüveg meg a kényelem lehetőségének ellenére is tudja, hogy az ember sosem lehet biztos semmiben, és ezért nem szolgáltatja ki magát egy olyan élethelyzetnek, amivel akár az egész életét elronthatja.


Elhiszem, hogy nehéz most az életed, de annak jobban örülnél, ha 50 évesen jönnél rá, hogy boldogtalan vagy, de már lehetőséged sincs változtatni?

2013. dec. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
100%

Én épp hogy arra asszociálok abból hogy eltartott, hogy értelmes és művelt. Hiszen ha eltartják akkor van miből eltartani, tehát a férj jól keres. Ha jól keres, akkor értelmes és művelt, és értelmes ember értelmes nőt keres maga mellé.

Akik lenézik az otthon gyereket nevelő, nem munkahelyen dolgozó nőket, azoknak a munkája mindennek nevezhető csak nem értelmesnek (takarít, pénztáros, stb stb, ezek mind fontos munkák, de nem értékteremtő, nem visz előre.)

Egy cégvezető nő, vagy egy multi marketingese szerinted ráér azzal foglalkozni hogy "a szomszédot eltartja a férje de gááááááz"... Aki szereti a munkáját és elégedett az életével, nem gondolom hogy máséval foglalkozna.

Én szeretnék néhány évet dolgozni, mert olyan dolgokat tanulok amit imádok, de utána azt is el tudnám viselni ha otthon maradhatnék sok sok évig és gyereknevelés mellett a hobbimnak élnék.

Anyukám se ment vissza dolgozni és pont emiatt volt csodálatos gyerekkorom. Sosem volt ideges, fáradt, minden délután ide mentünk, oda mentünk, otthon ebédeltem nem a menzán, sose kellett bkv-znom, stb. Remélem én is megadhatom ezt majd a gyerekeimnek.


Szóval aki emiatt leszól hogy nem dolgozol, meg kell kérdezni hogy ő mivel foglalkozik? láss csodát, nem elméleti fizikus lesz az illető hölgy.


l23

2013. dec. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 A kérdező kommentje:

#33-as: előre leszögezem ,nem én pontoztalak le, de nem értek veled egyet.

teljesen igazad van abban, hogy nagy szívás az anyagilag kiszolgáltatott félnek, amikor tönkre megy a kapcsolat. de én személy szerint mégsem félnék, és nem azért, mert a rózsaszín szemüveg elvakít, és azt gondolom, soha nem érne véget egy ilyen kapcsolat. hanem azért, mert bízom magamban, vagyok eléggé talpraesett és önálló, hogy megoldjam az életem, ha úgy alakulna. velem már megtörtént, hogy egyedül maradtam egy újszülöttel és havi 70 ezres bevétellel. már tudom, hogy mindenhonnan fel tudok állni. nem fogom a félelemre építeni a döntéseimet.

ezzel együtt azt mondom, az anyagi függetlenség jó és fontos, de ezt ki lehet alakítani eltartottként is.

2013. dec. 6. 11:26
 36/36 anonim ***** válasza:

# 34/35


Ja hát igen a gyes családiból élő kisebbség is általában egy fizetésből meg segélyből és. Rájuk is pont ez a jellemző.

2013. dec. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!