Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mennyire veszi ki a részét a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire veszi ki a részét a férjetek a házimunkából?

Figyelt kérdés
Mindkét fél dolgozik ( én eddig hat órában, de hajnaltól most már 12ben egésznap és tanulok is ). Úgy vállaltam el a munkát ,hogy megbeszéltük ,hogy mivel többet dolgozok majd, így besegít. Eddig 3havonta elmosogatott..néha kimossa a cuccait ( azt is csak azért szerintem, mert én nem vagyok hajlandó "normál" mosószert használni hanem csak környezetbarát fajtát ) Ehhez képest tegnap este arra értem haza ,hogy a kutyának még nem volt kajája ( szabadnapos volt ) másnapra és a sétálni is csak délben volt. " Szerintem elég neki, ne vidd most már le! " A konyha persze napok óta úgy néz ki..vizsgákra is kellene készülnöm. Ma reggel össze is vesztünk ,hogy nem volt képes a szabadnapján elmenni a kutyanak venni valami ennivalót. Kiderült tegnap is kapott egy halas szendvicset.. a kutya, mert a tápja elfogyott. Ehhez képest a sörös dobozok a fürdőben vagy az asztalán hagyva...vagy alszik napközben vagy nézi a sz.gépet. Ezt én nem érzem igazságosnak. Akkor sem éreztem annak amikor hat órában dolgoztam, de akkor csak annyit kértem tőle ,hogy hétvégén segítsen kicsit, mert én legtöbbször akkor is dolgoztam. Úgyhogy most én vagyok a hibás ,hogy tönkre tettem a reggelét, mert ki voltam borulva. Ma vizsgázni mentem volna de nem tudtam felkészülni, új munkára is kell készülnöm..a kutyának elszaladtam kajáért..most pedig takarítok. Ő hazautazott a szüleihez. Nem tehetek róla ,de engem ez kiborít. Nagy rajtam a nyomás és jól esne ha magától segítene, mert ha én kérem..akkor hárpiának érzem magam és sokszor van úgy hogy már kijövök a sodromból mert nem tudom melyik feladathoz kezdjek.
2013. dec. 7. 13:56
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
96%

Akkor sem éreztem annak amikor hat órában dolgoztam, de akkor csak annyit kértem tőle ,hogy hétvégén segítsen kicsit


Ennyi. Elkapattad.

2013. dec. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Mindketten 8 órában dolgozunk, egyenlően kivesszük a részünket. Ő ugyanúgy főz, elindítja a mosogató/szárító/mosógépet, porszívóz, felmos, port töröl, elpakol, mint én.

Ez csak akkor változik, ha pl. nagy hó van és azt ő lapátolja el minden reggel, akkor természetesen én megcsinálok minden munkát, mert ő ezért kel fél órával korábban reggel. Én meg cserébe fél órával többet melózok délután otthon.


Nálatok alapvető problémák vannak...


Ha eddig 6 órában dolgoztál, azaz csupán 2-vel kevesebbet, mint ő, akkor miért nem segített szinte semmit?

Ha most 12 órában fogsz dolgozni, akkor szerintem nem "kicsit" illene besegítenie, hanem kb. mindent neki illene megcsinálnia...


Egyáltalán miért mentél bele ebbe a helyzetbe? Szerinted ez normális így?! Szerinted szeret ez az ember, ha nézi, hogy erődön felül fáradozol még, amikor neki a szabadnapján is derogál olyan alapvető dolgokat megtenni, mint a kutyának enni adni?! Ha majd gyereketek lesz netán, annak is elfelejt...?

2013. dec. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
32/F A mosogatás szinte mindig az enyém, mosni nem, mert nem értek hozzá, de teregetést szoktam néha, takarítást, az, aki éppen otthon van, kaja, akinek van ideje, vagy ha mindketten otthon vagyunk, akkor együtt. A kutya, amíg volt, főként az enyém volt, Boltba is megosztva járunk, vagy együtt. Igaziból, te csak annyit rontottál el, hogy többet vállaltál, mint amit bírsz. De a férjed egy az egyben egy paraszt. Ne legyen lelki ismeret furdalásod. Az a minimum, hogy tönkreteszed a reggelét. Mindenképpen üljél le vele beszélni erről, mert ez így nem mehet tovább. És mondd neki nyugodtan, ettől nem hárpia vagy, hanem a párja, akinek segítségére van szüksége, mert ez az együttélés lényege.
2013. dec. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Hát már beszéltem vele erről. Most megint mivel pár napja új munkám van. Még csak betanulok,amiatt is ideges vagyok. Most egy vizsgát halasztok is, mert nem volt agyi kapacitásom neki állni. Azért csináltam meg eddig mindig ( nem mondom ,hogy mindig tiptop volt a lakás, mert úgy gondolom ,hogy azért megérdemlem ,hogy én is olvasgassak vagy nézzek egy filmet mosogatás helyett..volt egy kis "beosztásom" heti kétszer nagyobb takarítás és a többi napon mosogatás...ehhez képest mindig úgy nézett ki a lakás fél óra múlva..de persze ha a kutya szét tép egy papírdarabot és fél óráig nincs összesöpörve akkor jajjj ezt szedjük már össze..-.- kezd elegem lenni...és most így gyereket sem szeretnék, mert valahogy nem akarom ,hogy a hordózóval nyúzom a gyereket meg a kutyát a parkba..aztán mindent én csináljak..persze az nyilván más lenne ha itthon lennék egésznap..akkor nem is tenném szóvá de gyerekkel/kutyával az is más lenne..
2013. dec. 7. 14:15
 5/25 A kérdező kommentje:
Az a válasz ,hogy persze segítek! Megoldjuk..aztán semmi..felmosok erre cipővel megy körbe..ugyanez a cigivel..nem képes kimenni. Inkább a konyhában vagy a fürdőben mikor tudja ,hogy hányok attól a szagtól :(
2013. dec. 7. 14:16
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Szóval

1. semmit sem csinál

2. és szarba veszi, amit te megcsinálsz.


Egyszerű: nem tisztel, házicseléd vagy, de te tehetsz róla! Miért kellett elején kinyalni a seggét? te is dolgoztál!

2013. dec. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Nem 'kinyalom...' hanem engem zavar ha kupi van és nem tudok pl a tanulásra koncentrálni ha látom ,hogy azt is meg kellene csinálni. Volt olyan ,hogy porszívóztam és ő az ágyon feküdt mobilozott és vágta a fejeket, hogy ne hangoskodjak. Most ez így tök rosszul hangzik tudom, de csak ez a rossz benne és szeretem őt, mert egy tök jó ember és kedves meg minden csak ez az egy sarkallatos pont van ,hogy ő itthon nem csinál semmit..és elfelejti levenni a cipőjét...de nem azért mert szolgának tart..csak egyszerűen lusta csak nekem lassan elegem van ebből
2013. dec. 7. 14:21
 8/25 anonim ***** válasza:
40%

Nagyon kedves pasi lehet :)

Te készülnél a vizsgádra, én te takarítasz, őt meg zavarja a porszívó hangja! Szegény :'(


Nem hogy takarítani, amíg te tanulsz?! Dehogy!

Csak nm értem, hogy most miért is sírsz? eddig is ez volt, elején szépen fel kellett volna osztani, ki mit csinál.

Te tehetsz róla, úgyhogy nincs okod itt sírni!

2013. dec. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem lett jól elkezdve, de időgép hiányában a jelenlegi helyzetet lehet már csak kezelni.


Egyrészt ne segítségnek legyen beállítva, mert így nem érzi saját feladatnak. Ez nem segítség, az a segítség, ha a kisgyereked adogatja a csipeszeket a teregetéshez, vagy ha a szomszéd jófejségből SEGÍT takarítani. Aki ott lakik, annak feladat.


Rávenni b...gatással embereket bármire is nem túl könnyű. Hiába jogos, akkor is ellenállást vált ki. Próbálkozz dicsérettel. ha valamit megcsinál, akkor akár túlzóan is dicsérd meg, örülj neki látványosan. Egy idő után pozitív érzéssel köti össze, szívesebben áll neki.


Valamint van az a "trükk", hogy nem a megcsinálod/nem csinálod opció van felajánlva, hanem választhat a porszívózás meg a felmosás között. Így azon fog gondolkozni melyiket vállalja, nem azon, hogy egyáltalán megcsinálja-e.


A betartok/megsértődök/durcázok mind-mind rossz taktika, mert a játszmázáson és a konfliktusgeneráláson kívül mást nem nagyon lehet elérni vele hosszútávon.

2013. dec. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
9%
Kedves 3-as az asszony nem is csinal semmit?
2013. dec. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!