Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Nektek hogy esne/hogyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nektek hogy esne/hogyan reagálnátok arra, hogy a férjetek nem jön el a nagyapátok temetésére?

Figyelt kérdés
2013. nov. 18. 08:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
73%
Nagyon rosszul esne, de elképzelhetetlennek tartanám. Kicsit keveset tudunk, miért nem megy el?
2013. nov. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
73%

Beszéltél vele erről? Nem veszekedve, hanem nyugodtan, hogy neked milyen fontos lenne, hogy ebben a nehéz helyzetben melletted legyen? Hogy neked ő az elsődleges támaszod, és ennek egy ilyen szomorú esemény kapcsán főleg meg kéne nyilvánulnia?

Sajnos a férfiak egy részének nagyon kicsi az érzelmi intelligenciaszintje. Az én nagymamám temetése pénteken lesz, és az én férjem is közölte először, hogy nem jön el, mert nem vesz ki ezért szabadnapot. Nagyon rosszul esett. Aztán leültünk megbeszélni, és a végén ő mondta ki, hogy ne haragudjak, amiért ilyen tuskó dolog egyáltalán eszébe jutott.

2013. nov. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Bocsi, tényleg keveset írtam. A lényeg, hogy már 1 hete tudjuk mikor lesz a temetés. Mondtam a férjemnek hogy próbálja elkérni magát a munkahelyről. Azt mondja megpróbálja. Ezzel csak az a gond, hogy előfordul, hogy munka közben kikéri magát intézni az ügyeit, tehát most is el tudna jönni, ha akarna.Sőt olyan is volt, hogy anyukáját vitte haza valahonnan. Mondtam neki hogy nagyon jó lenne ha mellettem lenne, szükségem lenne rá. Nyilván itt más dolog is van, amiért nem "tud" eljönni. Talán a házasságunkban is, de eddig úgy éreztem minden rendben van. :(
2013. nov. 18. 09:10
 4/15 anonim ***** válasza:
51%
Sehogy. En se mennek el ra, hogy oszinte legyek. Mondjuk a nagyapam mar mindketto meghalt. Apai nagyapam temetese volt az elso es az utolso, amin reszt vettem. Olyannyira rossz elmeny volt, hogy keptelen voltam rajta tultenni magam evekig, pedig szinte nem is volt kozottunk semmilyen kapcsolat. Az, hogy valaki elmegy e egy temetesre, a sajat dontese kell hogy legyen, senki nem szolhat bele es senki nem kenyszeritheti ra a masikat.
2013. nov. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
67%
Kérdés, mennyire tud szembenézni a halállal. (mint az utolsó hozzászóló is). Ne keseredj el, nem biztos, hogy neked szól.
2013. nov. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
39%
En nem varnam el,hogy eljojjon. Fontos,hogy lelkiekben tamogasson,ha szukseged van ra,de mivel nem hozzatartozo, nem baj,ha nem jonne el.
2013. nov. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
92%
Hogy egy férj mennyire hozzátartozó vagy sem, az családonként különbözik. Nálunk a férjem eljött egy kollégám temetésére is, hogy ne menjek egyedül. Apósom temetését én intéztem egyedül, mert anyósom és a férjem annyira maguk alatt voltak. Nem a DNS-készlet számít.
2013. nov. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
51%

Mi az, hogy mennyire tud szembenézni a halállal?? Felnőtt ember, oldja meg.

ÉS elsősorban nem az a szemét dolog, hogy nem rója le a kegyeletét egy idős ember előtt, aki meghalt, hanem hogy nem támogatja a felségét a gyászban.

2013. nov. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
49%

Utolsó! En pl azert nem megyek el többet senki temetésére, mert pánik rohamot kaptam azon az egyetlenen, amin részt vettem. Látni az apámat, aki egyebkent egy egoista jéghegy orjongve sírni -nem tartotta a kapcsolatot az apjával akkor mar vagy húsz eve... - meg az anyjat a hajat tépni ugy hatott ram, hogy akkor először az életemben pánik rohamot kaptam. Nagyon nem értékelte senki, ugyanis mentőt kellett hozzam hívni, mert fulladni kezdtem, lilult a szám, mire a mentők odaértek mar eszméletlen voltam.

En biztos hatalmas támogatást tudnék nyújtani, ugye? Még az is évekbe es hosszú pszichoterapiaba került, hogya temetőbe ki tudjak menni. De nyugodtan, szemetet csak le, mert bizony nincs az az Isten, hogy bárki kedvéért en mégegyszer temetésen vegyek részt. 4. voltam.

2013. nov. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
86%

Nekem rosszul esne. Ha meg valami olyasmi van, amit itt írtak, akkor legalább egy magyarázat járna, hogy: ne haragudj, szívem, de én képtelen vagyok temetéseken részt venni ezért és ezért.

Tudom, hogy az ilyenről nehéz beszélni, de nekem ez lenne a minimum a párom felé, ha már ilyen helyzetben nem tudok mellette lenni.

2013. nov. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!