Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek ez túl nagy elvárás?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek ez túl nagy elvárás?

Figyelt kérdés

Mi nem vagyunk házasok, de évek óta együtt élünk jegyesekként, szóval úgy éreztem, ide illik a kérdés.


Van egy álmom. Amit már évek óta nagyon-nagyon akarok. Kértem szépen. Kértem szomorúan. Kértem sírva. Hisztiztem is miatta.

Ez az álmom pedig az, hogyha valami van, ami miatt később jön haza, vagy változás történik a napunkban, hívjon fel. Csak 2 perc.

Pl ma (azaz tegnap este és ma) is: elment a barátjaival inni. Ám mivel ma reggel 8-ra programunk van a belvárosban, ő azt mondta (nem én beszéltem rá, ő mondta), hogy csak beruccan, és éjfél előtt tuti itthon lesz, mert aludni is szeretne.

Most jön haza. És én hívtam fel, 5kor, hogy na mi van, él-e még (mert 2kor nem tudtam elaludni).


Vagy ha a munkahelyén tovább kell bentmaradnia, vagy egy barátjának segít munka után, akkor az valóban nagy kérés, hogy az életéből szánjon annyit, hogy felhív, és megmondja? Hátha tervezek vmit.


Felőlem oda megy és addig marad, ahová és ameddig akar, én csak annyit szeretnék, ha szólna, ha változás van.

Valóban sokat várok?



2013. dec. 15. 06:21
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:

Azért teszem fel amúgy a kérdést, mert már komolyan elgondolkoztam rajta, hogy tényleg nálam van-e a bibi.


És nem azt mondom, hogy pl ma nem tudtam aludni, de azért vártam őt, és minden kis neszre felkeltem.

2013. dec. 15. 06:26
 2/29 anonim ***** válasza:
65%
Jogos az elvárás. Próbáld vele megbeszélni, hogy ha te tennéd azt amit ő, neki milyen érzései lennének. Attől egyáltalán nem papucs, ha felhív, viszont felesleges aggódástól óv meg téged. Megjegyzem két párkapcsolatom van/volt. A meghalt férjem soha semmilyen változás kapcsán fel nem hívott, úgy elment néha, hogy be sem köszönt, ha az "ezer éve" nem látott közeli rokonnal véletlenül találkozott volna azt sem mondta volna. Egyébként tökéletesen rendben volt minden. A mostani párom azonnal minden változás miatt felhív. Nem vagyunk egyformák.
2013. dec. 15. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
35%
Nőként írok: nem. Nálunk ugyanez a helyzet.
2013. dec. 15. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
90%

Mivel már számtalanszor próbáltad vele megértetni, nem úgy tűnik, mintha rá lehetne beszélni.

Tedd meg vele te is! Mondjuk beszéld meg a barátnőddel, hogy nála alszol, de ne szólj neki. Talán akkor felfogja, milyen érzés, ha nem tudod, hol a másik.

2013. dec. 15. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen jogos. Nem értem azt, aki ennek az ellenkezőjét állítja.

Először is egy párkapcsolatban szerintem alapvető dolog, hogy tiszteljük, becsüljük és szeretjük a partnerünket annyira, hogy 1-2 percet rászánunk egy telefonhívásra. A másik fele pedig az, hogy lehet a kérdező is programozna, mivel viszont a párja nem szól neki időben, nincsen ideje beszervezni magának egy barátnős délutánt/estét. Nem utolsó sorban pedig lehet a párját lepné meg valamivel, és ha arra számít az ember, hogy xy ekkor és ekkor hazajön, akkor bizony elég kellemetlen, ha máshogy alakulnak a dolgok.

2013. dec. 15. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
99%

Utálom ezt a fajta viselkedést. Mármint amit párod csinált.


Nekem 3 párkapcsolati szabályom van, fontossági sorrendben a következőek:


1. és legfontosabb: ne csaljon meg. Szóljon ha baj van kettőnkkel, legyen gerince, szakítson, de ne verjen át, ne alázzon meg ezzel.


2. Ne hazudjon. Szerintem ezt nem kell ragozni, fontos az őszinteség.


3. Telefonáljon, ha van valami (lényegében az eset amit írtál).


Ez a 3 nálam alapszabály, már az első héten elmondtam a barátomnak. Lassan 3 éve járunk, elfogadta, alkalmazza, boldog vagyok, őt meg nem zavarja. Nem ettől lesz papucs valaki.

2013. dec. 15. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
5%
Mi lenne veled, ha nem találták volna fel a mobilt.
2013. dec. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
93%

Pont az lett volna, ami a nagyapámmal történt volna ha ő lett volna a nagyanyám.


Ha nem találták volna fel, akkor nem lenne ez az elvárás :D elég vicces beszólás volt. Kár, hogy semmi értelme.

2013. dec. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
79%

A válaszra nem nagy elvárás,most már,hogy ugye van mobil ez természetes a legtöbb embernél,hogy szól,ha kimarad,ne aggódjon a másik.


De hát igen,milyen jó is volt még anno,mikor nem volt mobil,a kamszkoromban és mindenféle hülyeségért nem hívták fel az embert.(nem a kérdező kérésére gondoltam,az nem hülyeség)


A másik,ami miatt újabban zaklatják az embert,hogy legyen skyp-ja meg víber-je,hogy még lássuk is egymást mikor beszélünk.

Na ez a halálom,örülök,ha egyedül vagyok,nem még már telefonálás közben lássa,hogy én éppen mit csinálok az otthonomban.Az otthonom a szentélyem nem tartozik másra.41/N

2013. dec. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
93%

Én egyébként kezdem azt gondolni, hogy a férfiaknál ez valami evolúciós betegség, mert mi is ugyanezt játsszuk el már régóta, és elég sok barátnőm is panaszkodott a dologra.


Pedig nem hiszem, hogy olyan nagy dolog, hogy hívjon már fel, ha történik valami. Ötezerszer elmondtam már, én is kértem szépen, csúnyán, volt amikor már sírtam, és ordítottam, hogy nem lehet egyszerűen ennyire hülye, hogy ötezredjére sem fogja fel a dolgot.

2013. dec. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!