Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit tennél ha házastársad...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennél ha házastársad vendégül hívná karácsonyra alkoholista, lesüllyedt testvérét élettársával?

Figyelt kérdés
Konkrétan viszolygok tőle,hogy olyan valakiket lássak vendégül akiknek az életvitelétől, személyiségétől viszolygom. Nem gondolom,hogy a gyerekeimnek jó példák lennének, abban biztos vagyok,hogy alkoholt semmilyen formában nem fog fogyasztani senki azon a napon nálunk.
2013. dec. 16. 22:31
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
54%

Ha nem beszélte ezt meg velem előtte és nem kapta meg hozzá tőlem a zöld utat erre, akkor szó sem lehetne róla.


Abban az esetben fognám a gyerekeimet, és elhúznék az én rokonaimhoz, vagy pedig ha van pénzem, akkor fognám a gyerekeket és elmennénk együtt egy hegyvidéki, szép, háromnapos wEllness-fittness hurrá-hurrá paradicsomba, ahol a karácsony NYUGODT és BÉKÉS. Sokat pihiznénk, beszélgetnénk, mászkálnánk az erdőben, hógolyóznánk, hóembert építenénk, és jókat ennénk. Mosogatni sem kell - arra van a szálló személyzete.


A kedves párodm peidg csak érezze jó magát egy alkesszal meg annak kedves párjával.


Azt tessék tudni, hogy a házasság nem arról szól, hogy az egyik parancsol, a másik aláveti magát és közben puffog, duzzog és panaszkodik, hanem arról, hogy KÖZÖSEN élnek, KÖZÖSEN döntenek és KÖZÖSEN felelősek a házasság működőképességéért és a házasságban nevelt gyerekek testi-szellemi jól-létéért.


Tehát, ha bajod van, akkor nyisd ki a szájadat és beszéld meg a pároddal. Senki sem gondolatolvasó!

2013. dec. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
11-es voltam: pontosan azért, mert a karácsony valóban a szeretetről szól - nem pedig a szeretet NEVÉBEN való mindenféle álságos érzelemről. Ha valakivel az év 362 napján nem vagyok jóban és a hátam közepére sem kívánom, akkor ez nem változik meg azzal, hogy "karácsony van".
2013. dec. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

1. Vagyok

Jól le lettem pontozva,


csak mert nem fejtettem ki?


A 11 -essel ertek egyet..a legnagyobb baj az, hogy megbeszélés nélkül, anélkül, hogy én is beleegyeztem volna meghívott valakit.

Amikor megkérdezi, akkor már ki tudom fejteni a véleményemet.

Ebben az esetben, javasoltam volna,hogy ne karácsonyra, hanem a 2 ünnep között jöjjenek.

A karácsony legyen meghitt, csakádias, ezt biztosítani magunknak, és a gyereknek is. Nem azt mondom, hogy a tesóval ez lehetetlen lenne, de inkább nem kockáztatnám a z ünnepünket.


Mivel a férjem tesója, ezért 1 napra elviselném őket, hiszen fordítva is elvárnám.


Van tapasztalatom alkoholistával, de a gyereknek nem ez lesz a rossz példa, nem ez az 1 délután.

Viszont nem tudom mennyi idős a gyerek, egy idő után jó ha ő is szembesül az élet árnyoldalaival (pl alkoholizmus) és előny, hogy ezt pont a szülei felügyelete alatt teszi.


Nem az van, hogy ezentúl együtt kell élnetek, tehát nem lesz neki törés.

2013. dec. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az értékes hozzászólásaitokat,kivétel nélkül mindegyik segítség volt számomra..

Be kell vallanom,hogy a férjem és én nem ugyanazon életszinvonalon éltük meg a gyermekkorunkatména túlzottan is elkényeztetett,jól tanuló kislány,a férjem pedig alkoholista édesanyja árnyékában.

2013. dec. 17. 11:49
 15/17 A kérdező kommentje:
Édesapja igyekezett helytállni,több helyen dolgozott,majd végül elváltak a szülők, az édesanya rövidesen elhunyt, sajnálom is ezekért a férjemet. Szerencsére nem iszik,nem dohányzik,sokat dolgozik,imádja a gyerekeinket.Már többször volt konfliktus a rokonságából,mert támogatná, segítené őket.
2013. dec. 17. 11:53
 16/17 A kérdező kommentje:
A gond nem csupán az alkoholizmus,eljátékgépezte a családja lakását, gyerekei sorsa egyáltalán nem érdekelte.Ittasan még egy idős családtagot is súlyosan bántalmazott aki pedig hajlékot nyújtott neki szorult helyzetében amikor már a felesége is elfordult tőle,jelenlegi élettársát is többször bántalmazta már!
2013. dec. 17. 11:58
 17/17 Nádszálkisasszony ***** válasza:

Durván hangzik de számomra ismerős a szituáció. Először is azért akadnék ki mert nem szólt ellőtte, másodszorra pedig ti egy család vagytok és az tartozik a szűk család fogalmába akit mindketten elfogadtok. Ha neked ők nem tartoznak bele, nem értem a párod miért erőlteti. Menjen át hozzájok egy fél napra karácsony előtt, de téged ne rángasson ilyen kellemetlen szituációba.


Karácsonykor gondolom te is pihenni szeretnél és a valódi szeretteiddel (férjeddel, gyerkeiddel) szeretnél foglalkozni.

2013. dec. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!