Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van itt olyan, akinek alkoholi...

Van itt olyan, akinek alkoholista családtag mellett kellett felnőnie?

Figyelt kérdés
Nekem igen és nagyon rossz hatással volt rám. Sose lehet tudni, hogy mire számítsak, hogy mikor veri ki ok nélkül a balhét, hogy mikor lesz ideges...ráadásul se józanul, se részegen nem jó vele...részegen azért, mert kötekszik és kiszámíthatatlan, józanul pedig azért, mert akkor fezsült és olyan mint egy időzített bomba. igazából mindig az a jó, amikor elmegy és nincs itthon, ez van. Bár akkor meg az a baj, hogy mi lesz, ha hazajön. Apám. Egész eddigi életemben úgy éreztem, hogy teljesen lefáraszt ez a kiszámíthatatlanság és energiát vesz el tőlem teljesen feleslegesen. Nem szeretek itthon lenni, mert nem lehet pihenni, mindig is jobban éreztem magam a barátaimmal, ott ezerszer felszabadultam vagyok, mint itthon bármikor. Másnál is volt, vagy van ilyen? Hogy törtetek ki anélkül, hogy nagyot sérültetek volna? Hogy lett boldog életetek?

2013. dec. 4. 23:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem, de két barátnőmnek igen. Egyiküknek totál apakomplexusa lett, befolyásolható, nem túl boldog kapcsolatban él. A másik lánynak még most is problémái vannak a párkapcsolatokkal, de munka szempontjából egyre jobban halad, már elköltözött otthonról, kezdi felépíteni a saját életét. Persze mindkettejükben benne vannak a rossz élmények gyerekkorukból.
2013. dec. 5. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
94%

Nekem az anyám volt alkoholista. Ráadásul agresszív alkoholista. Előbb ütött, utána kérdezett. Kevés olyan nap van amikor józan volt. Gyerekként volt,h gy a szomszédok szóltak, hogy anyám a busz árokban fekszik részegen, maga alá piszkítva. A számtalan verést,kínzást, megaláztatást inkább nem írom le..

18 évesen elegem lett. Elhagytam a szülői házat. Házasságba menekültem, csakhogy ne keljen alkoholista anyámat elviselnem, és ne kelljen látnom, hogy az apám mindig az ő pártját fogja. A házasságom nem tartott sokáig, de vigasz, hogy barátok maradtunk az exférjemmel. Mivel dolgoztam, tudtam kis garzont bérelni. Majd rám talált a nagy ő. Újra férjhez mentem. Gyermeket szültem, és ma is boldogan élek. Anyámmal soha többé nem találkoztam. De már nem is fogok..Tavaly meghalt. A temetésére sem mentem el.

Hogy mennyire sérültem?? Nem tudom. Azt tudom, hogy közel 40 évesen soha egy korty alkoholt nem ittam. Szilveszterkor is csak gyerekpezsgő van. Ha részeget látok az utcán inkább keresek másik utat, de nem megyek vele szemben vagy mellette el. Nehezen tudok szeretni, de akit szeretek ahhoz ragaszkodok..Ami még fontos..40 évesen élem a fiatalságomat ami kimaradt. Ezért igyekszem mindennek a szebbik oldalát látni.. Viszont a keserűség anyám felé még most is megvan. Fáj még ma is, hogy nem volt anyám akihez odamehettem volna, aki átölelt volna, aki a barátnőm lett volna.. Bevallom örülők, hogy nincs lányom, mert képtelen vagyok arra az igazi anyai dolgokra..A fiam jól kezeli. Inkább vagyok a barátja mint az anyja, és úgy is viselkedünk egymással.. Nekem a fiam vagánysága, önállósága is sokat segített, hogy kiegyensúlyozott ember legyek. A párom is sokat segít, hogy örüljek mindennek..

2013. dec. 5. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyanúgy éltem, mint te, nekem is apám volt alkesz. A gyerekkorom maga volt a pokol, 30 éves koromban is magamon viseltem a lelki nyomait. Sosem fogom tudni teljes mértékben kiheverni, hogy úgy neveltek fel ahogy még állattal sem bánik senki. Sosem lett boldog életem.
2013. dec. 5. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
100%
Nekem a nevelő apám volt alkesz rendszeresen vert engem és a testvéreimet sőt még anyámat is! Rendőrségre került az ügy és az óta is börtönben van
2013. dec. 5. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Mintha csak rolam irtál volna. Nekem is az apám. 18 évesen kőltőztem el, már nem birtam nézni ahogy az anyámat üti állandóan...Boldog életem lett, szerető társal, egy kisbabával, de minden nap eszembe jut hogy mit tett velünk, ezt nem lehet feldolgozni. Már 3 éve bőrtőnben van, az anyám és a tesoim is elszőktek tőle pár honappal később mint én, de a 9 éves hugomnak a mai napig rémálmai vannak az apám tetteiről...
2013. dec. 5. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem Magyarországon fordítva kellene kérdezni: van-e olyan, akinek NINCS a családjában alkoholista?

Mert sajnos az a gyakoribb, ahogy ti éltek.


Nem írtad, hogy mennyi idös vagy, de egyrészt igyekezz amennyit lehet nem vele tölteni, illetve amit lehetöség van rá, elköltözni.


De attól, hogy a közeli családban valaki alkoholista, nem kell sérült embernek lenni töle, egyszerüen tarts töle belsöleg távolságot és alakíts ki önálló (legalább belsö) életet.

2013. dec. 5. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Apukám alkoholista, 6 éves koromban váltak el a szüleim. De így is nagyon nagy kihatással volt az életemre. El sem tudom képzelni, hogy milyen lehet, ha valakinek az egész gyerekkora így telik.

Már felnőtt vagyok, de sok mindenben érzem, hogy nem ilyen lennék, ha "normális" családban növök fel. Úgy érzem ettől sokkal gátlásosabb lettem, mint egy átlagos ember.

2013. dec. 5. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Igen.
2013. dec. 5. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Apám alkoholista.Egész gyerekkorom maga volt a pokol.Engem nem vert de anyumot annál többször.Még terhessen is.Nagy veszekedések voltak,karácsony-szulinap nemvolt mert mindig csinálta a fesztivált.Rengetegszer bántott szavakkal ami miatt egy nagy rakás sz@rnak hiszem magam.Mikor 19éves lettem kapcsolatból kapcsolatba mentem csak nelegyek otthol.2éve anyum elvált tőle.Én férjhez mentem most várjuk a kisbabankat.Netudd hogy néz ki az apám azóta.Mint valami utolsó koldus.Nemtartjuk vele a kapcsolatot.Gyulolom öt tiszta szivembol.
2013. dec. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Jelen. Nekem anyám volt az, agresszív volt, de sosem ütött meg. Nála ez úgy jelentkezett, hogy el akart menni, mi meg mindig az útjába álltunk, mikor nála voltunk láthatáson, mivel a szüleim elváltak.

Volt, hogy árokparton feküdt, volt, hogy háromnegyed évig nem láttam, nem sorolnám, hogy mennyi dolgon mentünk keresztül. 2003-ban tüdőrákja volt, túlélte. Aztán 2009-ben elütötte egy autó, túlélte, bár leszázalékolták, alig talált munkát. Kezdett helyrejönni, aztán sajnos elvesztette a munkáját, másfél év otthonlét után szerintem depressziós lett, az esküvőm előtt 3 héttel újra inni kezdett, a lánybúcsúmon felhívtak, hogy kórházban volt, de elszökött, most a házunk előtt álltak a rendőrök, mentők és egy tűzoltó is. A férjem hazarohant, de már nem volt ott, elszökött, mire ő vagy a rendőrök kiértek. 2 nappal később két nyomozó jött, hogy anyámat összeverték, az intenzív osztályon fekszik. Csoda, hogy túlélte. Az esküvőmön nem volt ott. Túlélte. Most ott tartunk, hogy tolószékben van, nem bénult le, de segítség nélkül nem tud menni, a bal kezét nem tudja mozgatni, és balkezes, 4-ből 3 napot reggel megyek le és este munka után is 2szer nála vagyok fél órákat (egy házban lakunk, csak más emeleten), mert a párja dolgozik.

Hatással annyira volt az életemre, hogy bár én is szoktam szórakozni, iszom alkoholt is, de gyűlölöm az alkoholistákat, megvetem őket, főleg a nőket. Türelmetlen vagyok, főleg vele, mert tudom, hogy az ő hibájából van mindez, és nem tudom élni a saját életemet, mert vigyázban kell állnom, amikor otthon vagyok, szórakozni ritkán megyünk el a férjemmel együtt, mert ha megoldható, inkább otthon van egyikünk, mert még vacsorát is mi adunk neki, ha a párja dolgozik, még hétvégén is.

Már előre félek, hogy mi lesz, ha elköltözünk onnan, hogy fogjuk ezeket megoldani :( Mert egyedül nem hogy megkenni nem tud egy szelet kenyeret, de elővenni sem nagyon tudja a zacskóból. Akkor mi lesz vele?

Hatással annyiban volt az életemre, hogy "érzéketlen" lettem. Nem tudok sajnálni embereket, nem tud hatással lenni rám mások szerencsétlensége, nincs hatással rám, ha valaki csúnyán beszél velem, kinevetem, és már én sem látom meg, ha valakit megbántok, mert ez természetes. Ezt láttam gyerekkoromban, annyi szóbeli bántást kaptam, néha 1-1 pofont, hogy nekem a b.meg már kötőszó néha :( Próbálok ezen változtatni, leszokni erről, de nagyon nehéz, a férjem viszont sokat segít. Remélem, ha gyerekem lesz, nem ilyen leszek.

Szeretem anyukámat, de nem tudom elfelejteni neki ezeket.

2013. dec. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!