Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Másnak is ennyi pénzügyi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Másnak is ennyi pénzügyi vitája van a férjével/feleségével?

Figyelt kérdés
Nagyon különböző anyagi helyzetű és gondolkodású családból származunk, és ez most, a házasságunk után is érződik. Sok vitánk van pénzügyekről, ő minőségibb, drágább ételeket enne, kocsival járna munkába, minden nap menüt enne. Én inkább jó időben bicajjal, rossz időben tömegközlekedéssel járnék dolgozni, van többféle megtakarítási számlám, nyugdíjpénztáram, nekem megfelelnek az olcsóbb, márkátlan ételek, a szendvics ebédre és utazgatni, nyaralni szeretnék.
2014. jan. 10. 14:19
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
97%
Ezeket a dolgokat miért nem a házasság előtt beszéltétek meg?
2014. jan. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
88%
És mindez csak a házasság után derült ki?
2014. jan. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:
Akkor is beszéltünk róla, de már akkor is vita volt, gondoltuk, majd később kialakul. Szeptember óta vagyunk házasok, de még mindig majdnem napi szinten mennek a viták az anyagiakon.
2014. jan. 10. 14:23
 4/36 A kérdező kommentje:
Házasság előtt nem laktunk együtt, mindketten a szülői házban éltünk. 2 utcányira élnek a szüleink egymástól, így sokat találkoztunk összeköltözés előtt is, több hetes nyaralásokra mentünk, de ott nem volt semmi probléma. Csak így, az összeköltözés után a szürke hétköznapokban merültek fel a gondok.
2014. jan. 10. 14:24
 5/36 anonim ***** válasza:
76%
Ameddig nem kerültetek az adósok börtönébe, addig ezen nem érdemes vitázni, helyette inkább szeressétek egymást....
2014. jan. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
90%

Így nem sok jót jósolok nektek, az fix.


Az, hogy egy pár a pénzügyi kérdésekben mennyire ért egyet, kardinális a kapcsolat életképessége szempontjából.


Max. az segíthet rajtatok, ha külön kasszára váltotok. (Mondjuk ezt egy házasságban elég hülye dolognak tartom, de ha nincs más...)

2014. jan. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
67%
5. hozzászólónak igaza van :)
2014. jan. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
65%

5-össel én is egyetértek:-)

Azért ha ennyire zavar, próbáljatok kompromisszumot kötni, kicsit mindketten engedni! Viszont ne próbáljátok megváltoztatni és szabályozni egymást, mert megmérgezitek a kapcsolatotokat.

Gondolom, a párod megkeresi azt az összeget, amit el szeretne költeni olyanokra, ami neked nem annyira tetszik. Ha igen, akkor tényleg ne foglalkozz vele. És türelem, majd összerázódtok, változtok idővel mindketten, remélhetőleg később közelebb fog állni az elképzelésetek egymáshoz a pénzügyi meglátások terén is:)

2014. jan. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
44%

Ezen nem érdemes vitázni. Ha megteheti és igényli, akkor miért ne ehetné a drágább ételeket? Mi hasonló anyagi helyzetű családból származunk, a férjem mégis megelégszik az olcsóbb kajákkal, én meg több dologban a kicsit a minőségibbet szeretem. Én nagyon megérzem az ízén a különbséget, ő nem. Nem beszélve arról, hogy sajnos sokszor ami nagyon olcsó, az nem is valami egészséges. Nem mindig, de van ilyen.


Kompromisszum lehetőség lehetne, hogy legyen egy számlátok, azon gyűjtsétek a megtakarítást, de azért ne verjétek a fogatokhoz a garast, élvezzétek is az életet, ha megtehetitek.

2014. jan. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
24%

Nincs vitánk, én vagyok az úr a háznál, meg én keresem a pénz nagyrészét.


44F

2014. jan. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!