Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Amikor megyünk bejelentkezni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Amikor megyünk bejelentkezni házasságkötésre az anyakönyvvezetőhöz és nyilatkozni kell a névváltozásról azt még esetleg az esküvőig lehet módosítani ha meggondolom magam és máshogy szeretném felvenni a nevét mint ahogy fél évvel előtte leadtam?

Figyelt kérdés
2014. jan. 13. 12:31
 1/9 anonim ***** válasza:
Ige, még az esküvő napján, előtte is megváltoztathatod.
2014. jan. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nálunk az esküvő előtt közvetlen jött az anyakönyvvezető segédje és aláíratott velünk egy csomó papírt. Kb. a halálos ítéletünket írtuk alá, olyan volt :D


Előtte még megkérdezték, hogy óhajtunk-e valamin változtatni. Ebben benne volt a zenéktől kezdve, a gyermek családi nevén át az én új családi nevem is.

2014. jan. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
59%

Változtathatsz igen.

Én is változtattam előtte egy héttel azon amit elötte 2 héttel megadtam.Az anyakönyvvezető pedig elértette mit mondok és az IGEN után nem azt a nevet mondta amit én akartam.Odasúgtam neki,hogy nem jól mondta a nevem.Kikerekedett a szeme és mondta tovább a szöveget.Majd mikor kijöttünk bement az irodájában és 3 perc alatt átírt mindent.Jót nevettünk rajta,hogy ez történt.

2014. jan. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
59%

Igen... Hozzám közvetlenül bevonulás előtt megnézette az egész szöveget is, hogy valamin valtoztasson-e...

És a neveket külön megkérdezte..

Volt is változtatásom (becenéven írt be és űgy szólított volna az egez szertartás alatt és én úgy nem szeretem a nevem)

2014. jan. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
13%
Minek ez az egész hülyeség???Ti nők? Mire jó ez a házasság???!!!
2014. jan. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm:) Azt még megkérdezhetem, hogy ti felvettétek-e a férjetek nevét és ha igen hogyan?
2014. jan. 14. 07:23
 7/9 anonim ***** válasza:

Igen, kötőjellel


A férjem nem akarta, hogy -né legyek, vagyis az túlzás, jelezte, hogy szerinte kötőjellell jobb, amúgy " Nagyné Kiss Mária " lettem volna:)


Viszont utóbb már nem vettem volna fel, nem bántam meg... Csak annyira nem volt fontos egyikünknek sem(egy kicsit azért akarta a páeom:)) mint qmennyi macerával járt..

Mrt nekem van autóm... És csak a törzskönyv és forgalmi 12e

jogsi 4000(de akkor már csináltattam orvosit is,mmertt 1 éven belül lejárt vilna :7200... Személyi 2000

A többinek meg az utánajárás, nagyon sok időt töltöttem az okmányirodában (3 délelőtt) pedigolajozottan működik a rendszer nálunk... A tb kártyát pedig már postai úton inteéztem inkább..


De amúgy szeretem a nevem...csak a sok hercehurca (az anyagi részét belekaluláltuk, tehát nem erről van szó, bár nem utolsó)

2014. jan. 14. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Jah 7.=4.
2014. jan. 14. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hát én is gondolkodom még rajta, de így jobb hogy van még fél évem, hátha addig kitalálom mit szeretnék:)
2014. jan. 14. 09:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!