Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házasságkötés után, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasságkötés után, hogy néznek ki a hivatalos ügyek a névváltozással kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy ahogy megjön az új személyim csak bemegyek az önkormànyzathoz és lecseréltetem a TAJ-kàrtyàt,, adòkàrtyàt, stb...a bankban és a munkahelyen is csak bejelentem és õk "àtìrjàk " a nevem?
2014. jan. 22. 16:50
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekel.:)
2014. jan. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Jégtánc ***** válasza:
Bankban átírják,munkahelyen bejelented ott is átírják.Taj kártyát oep- nél tudod intézni ingyenesen,apehnál meg az adókártyát.Szintén ingyenes.Lakcímkártyát is ki kell cseréltetni.Biztosítónál kell még bejelenteni ha van valami biztosításod.
2014. jan. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2: Miért ingyenes, ha házasság miatt változik? Én második keresztnevet akarok felvenni, és 50-60 E Ft-ba kerül mindenemet átiratni.
2014. jan. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Jégtánc ***** válasza:
Decemberben csináltattam mindent,akkor csak a személyi és lakcímkártya miatt kellett fizetni 1500ft-ot.
2014. jan. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Jégtánc ***** válasza:
Van különbség a keresztnév változtatása és a házasságkötés utáni névváltoztatás között.Eleve adott két már anyakönyvezett vezetéknév,keresztnévváltoztatás az csak egy opció.Azt gondolom kérelmezni kell,elbírálni,engedélyeztetni.
2014. jan. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A TAJ és az adókártya hogyhogy ingyenes? Annál az újat igénylési díjba kerül, nem?

És akkor van még jogsi, útlevél...

A bizonyítványokkal, tulajdonokkal (lakás, autó, stb.) mi van?

2014. jan. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Jégtánc ***** válasza:
Jogsim nincs,az gondolom pénzbe kerül.Amiket én cseréltettem,azokról tudom hogy mi az áruk.Másról nem tudok nyilatkozni.
2014. jan. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Házasság miatt változik, akkor a taj ingyenes..,az enyém most jött meg.

Egyszerűbb postai úton igényelni..


[link]


Adókartyára 1 azaz 1 évet kell varni.. (Mert nem gyártanak most vagy mi, kicsit meglepődtem én is)mindenhova bemész és elintézed..

A legtöbb helyen az új személyit és lakcímkártyát fenymásolják.. És átírják..

Ami engem még meglepett az a szgj. forgalmi és a törzskönyv átírásának ára (12e)

Jogsi 4000, de ugye fél éve belül lejárna...így alkalmassági (7200)


Ja és nem önkormányzat, hanem az okmányiroda ügyintézője csinálja...

1500 a személyi 500 a lakcímkártya( ha valaki nem tudná;))

2014. jan. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Munkahelyen simán bejelented és átírják, jogsi személyi lakcím pénzbe kerül, bankkártya úgy emlékszem ingyenes volt. TAJ kártyát 2 évre rá cseréltem le, de csak azért, mert már szinte szétmállott a régi, gyerekkorom óta az volt. Adókártyát azóta sem cseréltem le, eddig ezzel nem volt gond. A telefon előfizetésnél is még a lánykori nevem van. A nyugdíj megtakarításomnál is.
2014. jan. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a vàlaszokat!!! :)
2014. jan. 22. 18:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!