Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Megéri majd házasságkor...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megéri majd házasságkor felvennem a párom nevét? A személyes iratok miatt kérdezem, hogy mennyire költséges újat igényleni belőle?

Figyelt kérdés

Budapesten lakom és itt fogom elintézni.

Mennyibe kerül külön a személyi igazolvány, lakcím kártya, TAJ kártya, adókártya, jogosítvány, útlevél és bankkártya lecserélése?


2014. jan. 24. 09:04
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%
A jogsi 4000. De én nem cseréltettem le, mert jövőre lejár. Ha a névváltozás miatt lecserélném, akkor is. Úgyhogy én is csak a személyit, lakcímet, és a TAJ-t cseréltettem ki. Ez utóbbi ingyenes, azért csináltattam meg, mert az előző rémes állapotban volt. De a TAJszám úgyis marad, nem gond, ha nem cserélteted ki. A személyiden úgyis rajta van a lánykori neved, és minden olyan adatod, amivel igazolhatod, h Te vagy az.
2014. jan. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó így tettem fel a kérdést:


Megéri majd házasságkor felvennem a párom nevét? A személyes iratok miatt kérdezem, hogy mennyire költséges újat igényleni belőle?


Nem úgy, ahogy Te írtad. :) Szerintem érthetően kérdeztem. :) Arra voltam kíváncsi mennyire drága, de ha nem több 10 ezer Ft, akkor megéri nekem is.

2014. jan. 24. 09:40
 13/30 A kérdező kommentje:
*vagyis a 10-esnek szólt. :)
2014. jan. 24. 09:41
 14/30 anonim ***** válasza:
100%

Személyi - 1500

Taj és adó kártya ingyenes

Bankártyát nem kell lecserélni, csak jelezni kell bent hogy névváltozás volt, és jobb az új személyivel menni. Az útlevélről és jogsiról nem tudok nyilatkozni, de nem kerül több 10.000be...

2014. jan. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
71%

lakcím kártya ingyenes

személyi: 1500 Ft ha jól emlékszem, de ha nem jól, akkor inkább kevesebb

Taj kártya: ingyenes

adókártya: ingyenes

jogosítvány: 4000 Ft (én ezt megvártam míg lejár, csak akkor cseréltem)

útlevél: evvel is megvártam míg lejár, mert csak egy év volt és nem utaztunk az unión kívülre

bankkártya: nem cserélte le a bank, hanem mikor bejelentettem a névváltozást igényelni kellett, hogy a következő kártyát az új névre állítsák ki.

2014. jan. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%

taj: ingyen


adókártya: ingyen


személyi lakcím: 2000


jogsi: 4000 ( érdemes nézni az érvényességet, 1 éven belül ne kelljen 2szer 4000-et fzetni... alkalmassági 7200)


útlevél: nem tudom, attól függ hány évre.. stb, ezt nekem nem kellett


bankkártya, változó...1500-3000...nekem azt mondták hagyjam, mer ebben az évben jön az új azt már új névre kapom


húzósabb: autó...

forgalmi:6000

törzskönyv: 6000


Meg mondom őszintén útó , ah épp nem munkanélküli lettem volna nem változtatok nevet...

Szeretem az új nevem, tehát nem azért

Nem is az anyagi vonzata miatt, hanem az, hogy hány helyre kellett menni, és mennyi ideig tartott.

Én is Bp.-en csináltattam, és láthatóan olajozottan működött..de így is 3 délelőttöm ment rá csak az okmányirodára..

a TAJ-t már postai úton intéztem... az OEP-nél érdeklődtem, állítólag alsó hangon 3 óra várakozás..

Bankban az átíratás is idő..

aztán ugye az autó.. kgfb miatta biztosítónál csak személyesen lehet (ez szabály, nem változik biztosítónként... ha nem jól csinálod elveszhet a bónuszod...nekem 2-szer kellett bemennem, de ez a töketlenkedés miatt)


Így annyira nem éreztem soknak...de ha mindezért munkából kell elkéretkeznem, akkor az szép lett volna..

és csak délelőtt fogadnak úgy, hogy van időpontom, ha nincs akkor várhatsz ítéletnapig, mert úgy tele van az okmányiroda..

a lényeg, hogy érdemes jól összehangolni a dolgokat..

2014. jan. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%
a jogsit le nem cserélő válaszadó nem tart atól, h megbüntetik? mert nekem fél év volt hátra...rákérdeztem.. és az okmányirodában jelezték hogy 20E a bírság, ha a rendőr "úgy gondolja", hogy nem huny szemet, és jelzi cseréltesd ki...manapság pedig nem erről híresek.
2014. jan. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
Bankkártyát miért kellene lecseréltetni? Az nem igazolvány, az van rajta, amit kérsz, ha Plüssmaci feliratot kérsz rá, akkor az. Nekem mai napig a lánykori nevem van rajta, mert az első kártyát ezer éve igényeltem. Oda szerintem elég változást bejelenteni. És akkor ezek mellett el ne felejts további helyeken lejelenteni: egészségpénztár, nyugdíjpénztárak, biztosítók, hitelszerződések. (Nekem lejárt a személyim, már előre félek tőle, hány helyet fogok kifelejteni.)
2014. jan. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

bankkártya:

Azért, mert van ahol nem fizethetsz vele akkor... van ahol személyi is kérnek bizonyos összeg felett a bankkártya mellé:)

jelezték az okmányirodában is, mert ott is azzal fizettem


nekem furcsa, hogy csak nálunk mondanak el mindent az okmányirodában?

2014. jan. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
83%
Én is bankkártyával fizettem az okmányirodában, már többször is. Sose érdekelte senkit, hogy nem a teljes nevem van rajta. 14 éve vagyok házas, máshol se.
2014. jan. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!