Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Megéri majd házasságkor...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megéri majd házasságkor felvennem a párom nevét? A személyes iratok miatt kérdezem, hogy mennyire költséges újat igényleni belőle?

Figyelt kérdés

Budapesten lakom és itt fogom elintézni.

Mennyibe kerül külön a személyi igazolvány, lakcím kártya, TAJ kártya, adókártya, jogosítvány, útlevél és bankkártya lecserélése?


2014. jan. 24. 09:04
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem féltem a jogsi miatt. Egyedül az útlevél miatt aggódtunk (férjemnek is változott a neve), de az esküvő után mentünk nászútra, nem lett volna idő cserélni (gondolom ezzel nem vagyunk egyedül). Repjegyet előre foglaltunk, ha cseréljük mégis az útlevelet, akkor nem egyezett volna a név, stb. Útlevéllel igazoltuk magunkat, nem tudta volna senki sehonnan hogy változott a nevünk.
2014. jan. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%
Útlevelet simán tudod használni, amíg le nem jár. Csak a foglalásoknál kell figyelni arra, hogy összhang legyen a használni kívánt okmánnyal.
2014. jan. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%
Nekem speciel megérte. 2000 ft-omba került kicseréltetni a személyit és a lakcímkártyát. De ha lenne jogsim, útlevelem, azokkal együtt is megérte volna.
2014. jan. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok: személyi és lakcím kártya 2000

tajkártya és adókártya ingyenes.


viszont én az adókártyára 1 évet vártam (pest megyében lakom) valami gond volt a kártya alapanyagával. hiánycikk volt azt hiszem. ezért kellett rá várni.

2014. jan. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
Igaza van a 10-esnek! Nálam ráadásul ez a poén,miszerint jó munkához idő kell,vitte is a pálmát!:) Nekem ha 50 ezerbe kerülne az egész is megérné,ezért tényleg fura a kérdés kicsit.Mindezt írom úgy,hogy nem vagyunk eleresztve anyagilag,de a házassággal járó névváltozás szerintem több annál,hogy pénzben le lehessen mérni.Hisz egy egész életre szóló változás,ami legfőképpen egy belső döntés kivetülete.
2014. jan. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

Ez eddig mind oké, de engem érdekelne, hogy az autómat át kell-e íratni, törzskönyv, meg forgalmi, meg nem tudom hol szerepel még a nevem...


Szóval ezek is pénzbe kerülnek, ha egyáltalán kell cserélni ezeket, de igazából, ha elég a személyit meg a lakcímkártyát, TAJ kártyát, adó kártyát, akkor én a többivel nem foglalkoznék, most azért fizessek 6000 Ft-ot vagy mennyit, hogy kiküldjék a jogsimat is újra??? :/

2014. jan. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

26


igen


az autó esetében 12E a névváltozás az új papírok miatt..

ha van ingatlanod azt is át kell írni...stb


16-os

2014. jan. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
Ne is mondd, egy fél ingatlanom is van, de azt meg csak ügyvéddel lehet átíratni, de akkor még neki is fizetni kell? Jézusom! De ezeket kötelező? Mi van, ha nem íratom át ezeket?
2014. jan. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

akkor nagy keverés később... autó esetén 20 vagy 30 E a bírság....(én sem akartam, mert a műszaki is hamarosan lejár...) aztán ugyanott vagy..


az ingatlan esetén csak a tulajdoni lapon kell a földhivatalban én úgy tudom...mert nem változik a személy, csak a neve...

[link]

2014. jan. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Köszönöm szépen, hát ez szomorú :( :D
2014. jan. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!