Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Megalázkodás, ha lejjebb adok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megalázkodás, ha lejjebb adok az igényeimből a párkapcsolatban? Baj az? A barátaim szerint így is sokkal magasabbak az elvárásaim, mint a legtöbb kapcsolatban a feleknek. Ti mit vártok el a férjetektől? 30/N

Figyelt kérdés
Köszi.
2014. febr. 21. 09:15
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
94%
Lényeg: mik az igényeid? reálisak e? te tudod e adni azt, amit elvársz?
2014. febr. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
95%
Nem megalázkodás, hanem kompromisszum. Ami szükséges is a harmónia fenntartásához. Én is sok kompromisszumot kötöttem már a férjemmel, sokmindenben lejjebb adtam, de utólag belátom, hogy nem is volt sokmindenben annyira igazam, tehát jól tettem. Nem kell minden kis apróságért cseszegetni a párunkat, inkább azt az időt hasznosabban kell tölteni. 29/N
2014. febr. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
88%
Kicsit konkrétabban mik ezek az elvárások?
2014. febr. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
66%

"sokkal magasabbak az elvárásaim, mint a legtöbb kapcsolatban a feleknek."

Meg is adtad a választ.

2014. febr. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
89%

Attól függ, hogy mire mondták azt, hogy túl magas elvárásaid vannak. Lehet, hogy valóban nem életszerű, amire vársz. De az is lehet, hogy teljesen normálisan látod a dolgokat. Kéne valami példa.

Nekem is mondták már, pedig olyan különös elvárásom nincsen. Sőt, inkább az érzelmek fontosak, nincsen listám, hogy minek kéne megfelelni.

De nekem az alap, hogy valaki dolgozzon, ne legyen alkoholista, drogos, ne verekedjen. Ha valaki szerint ez túl magas igény, azt nagyon tudom sajnálni.

2014. febr. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem azzal semmi baj, hogy magasak az elvárásaid, mert pl. én is ilyen vagyok és pár választáskor is ilyen voltam. De természetesen belsőleg tettem magasra a mércét. A küldőre nem annyira, mert magamat sem tartom annyira szépnek. Egyébként tényleg annyit várj el a párodtól, amennyit Te is adsz neki. Mondjuk nekem ez a mit várunk el, elég erősen hangzik, mert ha szeretitek egymást, akkor a dolgoknak nem elvártnak kellene lenniük, hanem a másik fél felől is természetesnek kellene lennie pl. hogy kitakarít otthon, elmosogat stb. Bár sajnos vannak olyanok, akiknél ez nem természetes és szerintem az baj.
2014. febr. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Mielőtt összeházasodtunk, megállapodtunk, hogy sosem töltünk házon kívül éjszakát a másik nélkül. Na, ez már nem áll. Persze, tudom, ez természetes más pároknál, hogy egymás nélkül is buliznak akár reggelig, de én feladásnak érzem, lemondtam erről a "kondícióról". De például, én elvárnám a páromtól, hogy a szabadidejében mi (a gyerekek és én) legyünk a legelsők és csak velünk tartalmasan eltöltött maradék idő lehessen másé. Ebből is gyakran fel kell adjak. Megalázónak érzem, hogy ezt magyaráznom kelljen.

Illetve a szexuális igényeimből kellett lejjebb adnom a házasságkötéskorihoz képest, amit szintén rosszul élek meg.

2014. febr. 21. 10:26
 8/20 anonim ***** válasza:
83%

attól függ miből és mennyire...


milyen szintű dolgokról van szó..

ha ezt tudjuk tudunk válaszolni...



csak szűken mérve az én elvárásaim,


legyen egyenrangú társ

önálló, ne az anyja vagyok (szívesen gondoskodok róla, ha van időm, szeretek főzni...stb, de tudja egyedül megcsinálni, és ha egyforma időt dolgozunk, akkor ige elvárom, hogy ő is tegye magát oda a háztartásban)

legyen igényes, mind magára, mint a környezetére, mind rám

értékeljen, ne csak eléljünk egymás mellett.

adjon számot arról, hogy merre van, hogy ne aggódjak, nem engedélyt kell kérni, hanem jelezni hova megy, vagy megbeszélni, hogy én terveztem-e valamit akkorra...nehúzzuk át egymás számítását


lehessen rá számítani

ne dohányozzon (nekem fontos, mert hányingert kapok, ha dohányos kézzel ér hozzám, vagy visszaérzem a szájból (időnkét ha több pohárral lecsúszik rágyújt rühelem, 2 fogmosás után, másnap is érzem...)

legyenek ambíciói

legyen család, és gyerekcentrikus

szeresen nagyon, ezt mutassa is ki nekem

szeressem én is

stb

stb

ez csak pár alap dolog, az elejét pl egy szimpla lakótárstól is elvárom

2014. febr. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
85%

Hát amiket most felsoroltál, nem is tudom. Ebbe semmi extra igény nincs.

Nem is értem, hogy miért tölt idegen helyen éjszakát a házastársa nélkül valaki. Mármint nyilván sokan vannak, viszont ez nálam se fér bele, és a férjemnél se. Házastársak vagyunk, együtt élünk, együtt létezünk. Ez nyilván nem azt jelenti, hogy megfojtjuk egymást, de a külön töltött időt nem visszük túlzásba.

Azt se tartom túlzottnak részedről, ha elvárod, hogy ti legyetek az elsők ne a haverok. Ez se férne bele nálam.

A harmadik meg, hogy még a szex is olyan amilyen...


Elgondolkodtál már rajta, hogy a házasságod rendben van-e? Ezek nem túlzott igények, hanem a harmónia teljes hiánya.

Szerintem gyorsan beszéljétek meg, mielőtt visszafordíthatatlanul tönkremegy.

2014. febr. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
91%

Attól függ, mik az elvárásaid. Nekem is magasak.


- 21. században élünk, nem vagyok hajlandó 8-12 órában dolgozni ÉS a házimunkát is megcsinálni, mert én vagyok a nő. Közös lakás, dolgozunk mind a ketten, a házimunkát megosztjuk.

Gyerekekkel is egyformán foglalkozunk, nem másodrendű szülő az apjuk. Felváltva maradunk otthon, amikor betegek. Hétköznapokon én viszem, ő hozza őket. Így egyformám kötődnek is mind a kettőnkhöz. Ha a párom nem így gondolja, kiszolgálást vár, nem foglalkozik a gyerekkel, nem haza jön meló után, hanem a haverokkal sörözni, akkor biztos nem szültem volna neki, nem lenne a párom. Ettől még van szabadideje, pont annyi, mint nekem. Mondjuk ő nem iszik egyáltalán, ez is fontos volt a párválasztásomnál, mert apám alkoholista volt, így én a szagát sem bírom a piának és félek a részegektől.


De nálunk ez működik, a házaséletünk 12 év és/3gyerek után is remek, szeretjük egymást nagyon. És nyilván neki is voltak elvárásai, én meg azoknak teszek eleget ;)

2014. febr. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!