Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Együtt maradnátok a párotokkal...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Együtt maradnátok a párotokkal 17 év házasság után a 3 gyerek kedvéért?

Figyelt kérdés

A gyerekek 15, 7 és 3 évesek. Szeretők nincsenek. A ház eladásából 2 külön lakás vásárolható lenne. Mindkét fél dolgozik és el tudná tartani a gyerekeket.

A házasság kihűlt, de a felek nem gyűlölik egymást. Egymáshoz közeli lakásokat vehetnének, a gyerekeket bármikor láthatnák, de egymással nem akarnak és nem tudnak egy levegőt szívni.

Ilyenkor mi a teendő? "Együtt" tovább, vagy külön-külön?


2014. febr. 24. 13:28
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Én az anyuka vagyok. Nem gyűlölöm a férjem, tisztelem is, de nem érzem, hogy érzelmileg mellettem állna. Feltehetőleg ő is ugyanígy van velem kapcsolatban. Ő a munkába menekül. Korán megy, későn jön. Van, hogy nem is találkozik napokig a kicsikkel. Nem a pénz miatt teszi, nincsenek kenyérgondjaink. Én a gyerekekben és a munkámban élem ki magam. Csak a lakcímünk közös.
2014. febr. 24. 13:55
 12/21 anonim ***** válasza:

Ha ilyen jók a lehetőségeitek, hogy tudnátok mindketten külön lakást venni a jelenlegi ház árából, és anyagilag nem vagytok egymásra utalva, és ha nincs esély a helyzet megoldására, ami mindkét félnek jó és amit mindkét fél szeretne, akkor válás.

Azt a gyerekek is észreveszik, érzik, hogy mennyire nem vagytok jóban. Szerintem ilyen légkörben felnőni sem jobb, mint elvált szülők gyerekeként.

2014. febr. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
89%

"A gyerekek miatt" az 99%-ban azt jelenti, hogy "a szomszédok és a többi ember előtt megjátszott illúzió miatt".

Tehát nem mert a gyerekeknek előnyük egy megfagyott kapcsolatból nem lesz. Inkább két barátságos szülő külön, mint egy fedél alatt, egyre mérgesebb légkört kavarva a gyerekek körül is.

2014. febr. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 Andizsuzsi ***** válasza:
93%

Kedves első válaszoló! Már miért ne hűlhetne ki 3 év alatt egy kapcsolat? Mi szabja meg a kihűlés normális ütemét?


Kérdező! Ne tegyétek. A gyerekek pontosan érzékelik, hogy nincs rendben a kettőtök közötti dolog. (tudom, az én szüleim egészen addig együttmaradtak, amíg el nem költöztem otthonról. Nem kellett volna)

2014. febr. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Igen, én is pont ettől félek. Hogy kiváló radarjuk van. Meg hogy akkor nem vagyunk őszinték. És nem nagyobb-e a pofon, ha később derül ki, hogy a dolog tényleg menthetetlen és a folyamatokból kimaradva ők csak a végkifejlettel szembesülnek?
2014. febr. 24. 14:15
 16/21 anonim válasza:
62%
A fèrjeddel beszèlgettetek erről? Szerintem csak akkor szabad elválni, ha mindent megpróbáltatok már arra, hogy rendbehozzátok pl. hètvège kettesben, családteràpia... Mièrt szerettèl bele annak idejèn a fèrjedbe? Azok közül a tulajdonságai közül már egyik sincs meg?
2014. febr. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Dehogynincs!!! Pont ezért fáj kimondhatatlanul, ha bánt. És akkor én is őt.

Nem lehet vele beszélni. Abszolút zárt ilyenkor. Vagy meghallgat, és nem felel, vagy csak veszekszünk, és ilyenkor előfordul, hogy átgondolatlan, igaztalan dolgokat vágunk egymás fejéhez.

Azt hiszem, én vagyok hajlamosabb magamba nézni, és az ő teljesítményét is elismerni. Fordítva nem ezt tapasztalom. Bár ha őt kérdeznénk erről, akkor biztos nem értene egyet.

2014. febr. 24. 14:32
 18/21 anonim ***** válasza:

Nem, csak a gyerekek miatt nagy hiba együttmaradni.

A gyerekek sem köszönik meg sosem ezt az áldozatot nektek (idézőjelben értve a megköszönést)

Ha normálisak vagytok egymással, akr elváltan szerintem jobb szülei lennetek a gyerekeiteknek.

2014. febr. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
20%
Családotok van, viselkedhetnétek több felelősségtudattal.Ők is szeretnének egy kis lyukat a ház helyett? Nem bírtok normálisan együtt megélni?!Komolyan, néhányan unalmukban azt sem tudják, mit csináljanak.
2014. febr. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát.
2014. febr. 24. 21:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!