Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Nem merem elmondani a páromnak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem merem elmondani a páromnak, hogy adósságot örököltem. Titokban lehet ezt tartani?

Figyelt kérdés

Anyám kb 3000000 forint hitelt vett fel. Nemrég meghalt és én is örököltem a hitelt. Félek, ha kiderül akkor nagy baj lesz.

Mit tehetnék?


2014. febr. 24. 17:40
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%
Lemondasz..és semmit nem örököltél.... Se házrészt... Se hitelt.. Ennyi
2014. febr. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%

Ja... hát én ebben az esetben lemondtam volna az örökségről. De ez a te dolgod. Csak nem a pároddal akard kifizettetni egy részét, hanem oldd meg magad.

Szerintem előbb-utóbb mindenképp el kell neki mondanod.

2014. febr. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%

Ti ezt nem értitek.


Tudod mit, ezek után nem is akarom. Mindenki próbált segíteni, talán ha normálisan leírod, mi az örökség, mennyi a hitel, testvérek, stb, kaptál volna használható tanácsot. De így egyszerűen mi ezt nem értjük.

2014. febr. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%
Mióta nem lehet jelzáloggal terhelt ingatlant eladni? Mi is most vettünk ilyet. A tulajdonos kifizette a terhet a banknak, lezárták a hitelt, így mi megkaptuk rá az általunk igényelt hitelt - és a miénk.
2014. febr. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%

"Ti ezt nem értitek"


Hát akkor talán szedd össze magad és válaszolj rendesen! Lehet nem jön le, de itt mindenki segíteni akart, adtak is jó tippeket, te meg flegmáskodsz vagy nem is tudom, minek nevezzem ezt.


Vagy mire megy ki a játék, hogy azt válaszoljuk, persze hogy titokban lehet tartani, tartsd is, ne mondd el annak a szegény párának, vágd meg évekig (vagy ameddig tudod), fizettesd vele a te hiteledet, aminek esetleges előnyeihez neki soha az életben köze nem lesz....

Felétek ezt minek hívják?


Csak egyetlen kérdésre válaszolj magadnak, neked mi hasznod lesz ebből?

Muszáj megkérdeznem: fizeted az anyád jelzáloghiteleit (és fizetteted a pároddal, gondolom együtt éltek!), gondolom, mivel 1/3 részed van a házban, akkor a jelzálogból is van részed, tehát abba is kell fizetned, én nem tudom, mennyi ez havi lebontásban, mindenesetre az összeg láttán szerintem nem kevés, de hogy gondolod, hogy erről a párod nem fog tudomást szerezni?!


Még szép, hogy baj lesz, ha kiderül! Nem tudom, mit csinálnék a párommal, ha együttélnénk és nem mondana el nekem ilyesmit, mert itt másra nem lehet gondolni, csak arra, hogy szándékosan hallgattad el, hogy átverhesd!


Bárki kerülhet sajnos ilyen helyzetbe, örökölhet adósságot, de tudod mit kell olyankor tenni, ha férje/élettársa van az embernek?

Le kell ülni és el kell mondani, hogy mi a helyzet, aztán közösen megbeszélni, mi legyen tovább.


A válaszaid alapján csak azt tudom mondani, hogy szegény párod, remélem minnél hamarabb megtudja!

2014. febr. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%

Ne adj isten úgy alakul tényleg azt hiszed a már ott lakó tesok hagyák hogy 2-3 gyerekkel csak úgy oda költöz...

elég valószinütlen még ha most jobban vagytok is igazából nekik fizetsz/fizetek a párodal egy házat

2014. febr. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem utasítottad vissza az örökséget? Ok, hogy kapsz "cserébe egy házból 1/3-ot, de ha még azon is jelzálogot kell fizetni, meg van még személyi kölcsön, akkor gyanítom, hogy lehet, hogy tényleg több az adósság, mint maga a ház értéke...Ráadásul többen örököltétek a házat, és nem is tudsz benne lakni, valószínűleg soha nem is fogsz, ha a tesóid laknak benne, akik nyilvánvalóan a jelzálog törlesztéssel egyre nagyobb tulajdoni hányadot is fognak benne elviekben szerezni. Magyarul fizetsz egy hitelt a levegőbe, a semmiért. Ezt akarod titkolni? ha nekem lenne egy ilyen buta párom, hogy ahelyett, hogy a közös életünket építenénk, ő a semmire fizet inkább, én szedném a sátorfámat... Miért kell ezt titkolni? Annyi jövedelmetek van, hogy fel sem tűnik, hogy kiesik a törlesztőrészletnek megfelelő összeg? Mert ha nincs, akkor észre fogja venni, és botrányt lesz, az biztos.
2014. febr. 25. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Ha kevesebbet ér a házrész amit örököltél, egyértelmű hogy nem szabad elfogadnod az egészet. Hogyha többet ér a ház harmada, de nem lehet eladni és ilyen komplikált az egész, akkor is jobb ha az egészről lemondasz. "legalább vagy egy házam" aha, másokkal együtt, csodálatos.
2014. febr. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!