Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit csináljak? 12 év kellett,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csináljak? 12 év kellett, hogy ráébredjek, milyen is igazából a párom. Van még remény számunkra vagy feleslegesen töröm magam?

Figyelt kérdés

Igazából rendes ember, nem iszik, nem veszekszik, nem agresszív, nem ezzel van a baj. Nagyon eltérő családból származunk és sajnos főleg az én tapasztalatlanságom miatt nem vettem észre, hogy ez felvet néhány meg nem oldható problémát. A szülei képtelenek beosztani a pénzt és nagyon felelőtlenek az élet egyéb területein is, ez ránk is kihat. A párom azt mondta, ő nem akar ilyen lenni, úgy tűnt, komolyan is gondolja, de mostanra kiderült, hogy csak szavakban ítéli el a szülei életmódját, tetteiben ugyanazt hozza mint ők. Mióta a gyermekeink megszülettek, olyan mintha bebiztosítva érezné magát és teljesen megváltozott. Régebbben ápolt volt, most meg az is siker, ha hetente egyszer ráveszem a fogmosásra (az apja is ilyen). Az intimitás közöttünk egyenlő a nullával, néha egyenesen taszít még az érintése is. A gyerekekkel csak annyit foglalkozik amennyit feltétlenül szükséges. Utána persze áradozik, hogy milyen jó volt az együtt töltött idő, de úgy látom ezek is csak szavak, mert önként le nem ülne velük játszani. Gyakran kapok tőle kedves ajándékokat, olyan mintha úgy érezné, ezel kell kifejeznie a szeretetét. Állandóan szídja az apját és nem veszi észre, hogy a piáláson és a verekedésen kívül lassan mindent ugyanúgy csinál mint ő. Régebben segített a házimunkában. Jó, akkor sem ez volt élete legkedvesebb tevékenysége, de legalább megcsinálta, most meg egy hét kérlelés után, ha neki is áll valaminek, biztos, hogy úgy csinálja, megbánjam, hogy rábíztam valamit.

Próbáltam vele beszélgetni erről, de csak dühös lesz és duzzog, már-már egy gyerek szintjén. Fogalmam sincs, mit tehetnék. Már sokszor közel álltam a szakításhoz, el is költözött rövidebb időkre, de olyankor mindig visszaváltozik kicsit és én meg hülye fejjel elhiszem, hogy tartós marad ez az egész (maximum 2-3 hónapig tart).


2014. febr. 25. 07:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem valahol te is érzed hogy nem fog megváltozni.Vagy elfogadod igy vagy odéb álsz.
2014. febr. 25. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Vagy megszoksz ,vagy megszöksz .. Ne várj tőle óriási változást . Ideig óráig csinálhatja a kedvedért .. de nem élheti le úgy az életét ,hogy nem önmaga . Persze azért beszélj vele erről még 101.-re is .
2014. febr. 25. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ne azt érd el, hogy azért változzon,mert te kéred, hanem, hogy AKARJON változni.

Ez nyílván nehezebb, de tartós.

Az apja tükröt tart neki, ezzel nincs tisztában?

2014. febr. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az ember többnyire viszi tovább a gyerekkorban "megtanult" családi viselkedési mintát. Leírásodból is kiderül, hogy azért idegen közegben hajlamos a tanulásra, csak persze ez nagy következetességet, időnként szinte szigorú fegyelmet és megkövetelést jelent a "nevelő" számára. Világos, hogy egy felnőtt nő nehezen veszi rá magát, hogy a gyerekei apját időnként úgy kezelje, mint egy túlkoros gyereket, de rá kell ébredned, hogy vagy ezt csinálod (esetleg egy életen át), vagy más utat választasz.
2014. febr. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A férjed nem dolgozik, hogy még fogat sem mos?


Én ultimátumot adnék neki,megmondanám a magamét, hogy ha képtelen végleg változtatni,akkor te már nem tudsz tovább vele maradni...

2014. febr. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 mustafa33 ***** válasza:

És engem szoktak lehülyézni, ha valakinek azt írom: suba a subához, guba a gubához.

A fajt nem a fajelmélet miat nem jó keverni, hanem az eltérő kultúra és életviteli szokások miatt. Ami előbb utóbb jobban az előtérbe kerül mihelyt ritkulni kezd a szerelem rózsaszín ködje.

2014. febr. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!