Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám vett nekem egy méregdrága...

Apám vett nekem egy méregdrága telefont, feleslegesen. Hogy utasítsam vissza?

Figyelt kérdés

2 éve kaptam az első okostelómat egy HTC-t.Azzal problémák voltak,ezért tavaly ilyenkor kaptam egy Samsung Galaxy S2-t.Számomra tökéletes telefon,még bőven használnám évekig,erre most vett nekem egy Samsung Galaxy S3-at,hogy megkaphassa az enyémet,hiába próbáltam lebeszélni..Nem értem miért vette,mert semmi szükségem egy ilyen batár nagy és drága telefonra.Jelen pilanatban kéne egy tanszeres szekrény valamint farmerom sincs mindössze 1 darab kinőtt és a mosógép is elromlott.Inkább ilyen dolgokra kellett volna költeni a pénzt..másrészt egyáltalán nem vagyunk gazdag család(volt,hogy a rezsit alig tudtuk kifizetni!),és kicsit ciki,hogy ennek ellenére évenként új telefonnal megyek suliba.

Valamint tegnap apám kért tőlem 20 ezer forintot,minden megtakarított pénzemet.Szerintem erre a mobilra kellett és nem kérhetem vissza,mert itt a mobil..de hát hadd döntsem már el én,hogy mire költöm a pénzemet! És egyszerűen rosszul érzem magam,hogy ennyi pénzt költ rám.

Mit tehetnék ilyen helyzetben? Ha megmondom neki,hogy nem kell a telefon,iszonyatosan meg fog sértődni és ezt nem akarom..

17/F


2013. aug. 23. 18:22
 1/6 anonim ***** válasza:
83%

Hú, ha elképzelem, hogy apám veszi nekem azt a telefont én is ki lennék akadva, de nem igazán rá, hanem talán inkább magamra. Én olyan vagyok, hogy nem tudnám visszautasítani semmiképp, mert utána lelkiismeretfurdalásom lenne. Nem tudom, hogy a te apád milyen, de hogyha nem sértődős és nem bántódna meg, akkor szerintem finoman visszautasíthatod. Találj ki valamit, hogy miért. Mondjuk a mostani telefonodon van valami, ami az újon nincs és az neked nagyon fontos lenne, stb. Biztosan megértené. Hogyha megbántódna ha visszautasítanád, akkor szerintem nyeld le a békát, mert nem éri meg. A pénzedet meg már úgy is elköltötte (ha azt költötte el).

17/L

2013. aug. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%
miért nem mondod el ezt neki is?
2013. aug. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Mert akkor teljesen megsértődik.
2013. aug. 23. 18:30
 4/6 anonim válasza:
Szerintem az édesapád igy probál meg valamit kompenzálni. Édesanyád veletek él? Nem vagy stresszes? Fogadd el a telefont, add el, vegyél belőle fontosabb dolgokat és mond meg neki hogy ne költsön rád többet inkább dolgozzatok az életeteken, a házatokon, vagy utazzatok :) 15/L
2013. aug. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"de hát hadd döntsem már el én,hogy mire költöm a pénzemet!"


EZ a lényeg!


" És egyszerűen rosszul érzem magam,hogy ennyi pénzt költ rám."


Főként, ha a te pénzedet költi rád. Így könnyű ajándékozni. :D


Megköszönném a jó szándékát, de nem adnám oda neki a megtakarított pénzemet, viszont azt mondanám, hogy az újat vigye vissza, és cserélje be magának olyan telefonra amire akarja.

2013. aug. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy itt már mind1, visszautasítod e vagy nem, a telefon ott van, azt visszavenni nem fogja senki, max eladni tudjátok nyomott áron, ezen már kár problémázni. Én inkább az apámmal való kapcsolatomat igyekeznék tisztázni és azt elmondani neki, hogy nagyon örülsz a telónak, köszönöd szépen, de legközelebb a család érdekeit tartsa szem előtt, mert a tiszta ruha fontosabb, mint az Android,
2013. aug. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!